Jump to content
Sign in to follow this  
safet susic

Edin Dzeko

Recommended Posts

Mislim da Edin Dzeko zasluzuje posebnu temu na ovom forumu... Znaci ovdje sve u vezi Dzeke trenutno nasem najboljem igracu pred kojim je velika karijera..Sve spekulacije oko mogucih transfera te o svim njegovim golovima asistencijama pisite ovdje...

40 miliona za Zeku :D Lijepo bogami, da mi je i to vidjeti :)

Nego, da se prestano zahebavati, moram priznati da je dobar kao sidras. Visinom, ili bolje receno cijelom gradjom podsjeca na Huntelaara i Ruuda i prema tome mi je drag, ali mislim da bi on u jacoj ligi bio kao riba na suhom. Usporediti Englesku sa Njemackom je smjesno :D tamo bi imao prosjecno 15 golova po sezoni i pitanje je sta bi on radio u Chelseaju na klupi ...

[quote name='omg-It's-BaroN' date='02 April 2010 - 21:57 ' timestamp='1270241832' post='368373']

Nego, da se prestano zahebavati, moram priznati da je dobar kao sidras. Visinom, ili [b]bolje receno cijelom gradjom podsjeca na Huntelaara[/b] i Ruuda i prema tome mi je drag, ali mislim da bi on u jacoj ligi bio kao riba na suhom. Usporediti Englesku sa Njemackom je smjesno :D tamo bi imao prosjecno 15 golova po sezoni i pitanje je sta bi on radio u Chelseaju na klupi ...
[/quote]
Sa ovim si sve rekao...
A to sto kazes da bi u Chelseaju sjedio ne klupi-pa ne znam bas da bi dali 40 mil.(ako su vec spremni dati) za nekoga ko ce im grijati klupu.Uostalom,ne vidim nijedan razlog zasto se ne bi uspio izboriti medju prvih 11,tako da ti ovo gore bas ne pije vode

[quote name='KeRaaN' date='04 April 2010 - 22:59 ' timestamp='1270418346' post='368657']
Sa ovim si sve rekao...
A to sto kazes da bi u Chelseaju sjedio ne klupi-pa ne znam bas da bi dali 40 mil.(ako su vec spremni dati) za nekoga ko ce im grijati klupu.Uostalom,ne vidim nijedan razlog zasto se ne bi uspio izboriti medju prvih 11,tako da ti ovo gore bas ne pije vode
[/quote]

Sa cime sam sve rekao, boldao si to za El Cazadora :)

Chelsea igra sa jednim klasicnim napadacem, a to je Didier Drogba. Mislis da bi on bio bolji od Drgbe? Jos bi samo promijenio sredinu...

Ne pije ni to tvoje vode kad u Wolfsburg nije stigla ni jedna sluzbena ponuda od

Uzimajuci u obzir u kakvom klubu igra , njegove golove i asistencije Dzeko je jedan od najboljih napadaca u Bundesligi ( ako ne i najbolji ) , plus otima se pola Europe za njega a i na izboru za najboljeg igraca FIFA-e za proslu godinu je bio 11 sto nije mala stvar s obzirom da dolazi iz prdne bare ko i mi .

[quote name='omg-It's-BaroN' date='05 April 2010 - 09:50 ' timestamp='1270457430' post='368667']
Sa cime sam sve rekao, boldao si to za El Cazadora :)

Chelsea igra sa jednim klasicnim napadacem, a to je Didier Drogba. Mislis da bi on bio bolji od Drgbe? Jos bi samo promijenio sredinu...

Ne pije ni to tvoje vode kad u Wolfsburg nije stigla ni jedna sluzbena ponuda od

Najludji njemacki komentator:

"Lijepo da ima stvari u zivotu u koje se covjek sigurno moze pouzdati. Jedna od tih je, da ce Edin Dzeko negdje izmedju petka i nedelje zabiti gol."

"Ah Edine ostani kod nas. Sta hoces u Italiji? Ako treba ja cu provesti peticiju u njemackom parlamentu i sakupiti pare da ostanes. Znam ovo zvuci kao hvalospjev na Edina, ovo mi zena nece oprostiti. (od ljubomore)"

[quote name='omg-It's-BaroN' date='02 April 2010 - 22:57 ' timestamp='1270241832' post='368373']

Nego, da se prestano zahebavati, moram priznati da je dobar kao sidras. Visinom, ili bolje receno cijelom gradjom podsjeca na Huntelaara i Ruuda i prema tome mi je drag, ali mislim da bi on u jacoj ligi bio kao riba na suhom. Usporediti Englesku sa Njemackom je smjesno :D tamo bi imao prosjecno 15 golova po sezoni i pitanje je sta bi on radio u Chelseaju na klupi ...
[/quote]

Edin D

[quote name='KeRaaN' date='05 April 2010 - 14:12 ' timestamp='1270473172' post='368694']
Boldao sam ja sta sam mislio,ocito me nisi skuzio.Kazes kako "Dzeko podsjeca na Huntelaara",sto je smijesno za procitati,jer ispada kako je Huntelaar neka klasa za Dzeku,pa onda kao ovaj malo podsjeca na njega i mogao bi postati njegov nasljednik :icon_biggrin:
A kazes i da Chelsea igra sa jednim klasicnim napadacem...Izvini,a sta je Anelka onda?Zadnji vezni?I ako ne igra,otkud onda da zabija tako puno golova?To sa jednim klasicnim napadacem i dva krilna igraca Chelsea je igrao kod Mourinha,kad su imali Robbena i Duffa.
Zato ne pokusavaj osporavati Dzeksonovu klasu,ako vec jedan Arsene Wenger kaze da je svjetski napadac,onda valjda mozes i ti.
A sto se tice ponude,vrlo brzo ces pojesti svoje rijeci,ja te uvjeravam,jer pitanje je dana kad ce neko ponuditi masne pare za njega.
[/quote]

Hoces reci da Huntelaar nije dobar kao Dzeko? :) Covjek je napravio gresku karijere kad je otisao u Real Madrid gdje je u prvih 6 mjeseci odigrao vise utakmica usavsi sa klupe i opet je u tom periodu bio najbolji napadac sa 10 postignutih golova, i to mu je prvi put bilo da igra van Nizozemske. Covjek je igravsi u Ajaxu imao prosjek od 0.84 gola po utakmici, sto gledajuci na Dzekin uspjeh u Wolfsburgu nije ni blizu.

Anelka, ako si primjetio kad igra Drogba, igra povucenije kao npr. Raul u Real Madridu. Tu se Dzeko ne bi mogao snaci jer je covjek klasicni napadac, ZA MENE SIDRAS!

Ja ne osporavam njegov kvalitet ali 40 miliona nije ni vrijednost jednog Cesca Fabregasa koji kreira igru i zabija golove, a kamoli Edina Dzeke. Da je dobar, jest. Za mene je najbolji igrac Bundeslige. Imas milion preplacenih igraca na svijetu, poput Ricarda Kake, samo je razlika ta sto Kaka ima ime a Dzeko jos uvijek ne, razlika je u tome sto je Kaka bio najbolji igrac svijeta a Dzeko ne, i to je jedini razlog zasto je placen 70 miliona, a sigurno ne vrijedi 40.

[quote name='Krajina 1932' date='05 April 2010 - 15:19 ' timestamp='1270477169' post='368699']
Edin Džeko sidraš???????? Ja ne znam da li onda ti i ja gledamo istog igrača,dobro,možda se tvoje poimanje i moje ne poklapaju.Koliko ja znam "gledati" utakmicu mogu primjetiti da on osim što takvom lakoćom zabija golove uspije po sezoni asistirati 10-15 puta što ga svrstava u top klasu.On fantastično kreira prostor za sebe i suigrače i čita igru fantastično što jedan sidraš nikako ne može.Njegov gol Bayernu prošle sezone kada je povukao kontru od svog gola pa proslijedio Misimoviću pa u punom sprintu se obrušio prema golu te poentirao je samo jedan od dokaza da tvoja tvrdnja da je on sidraš ne pije vode.Sidraš je bio Jan Koler a ne Džeko.Ono što mene fascinira kod njega jeste prostor i mogućnost za napredovanje.Njegova korpulencija i odlična tehnika za takvu visinu je baš ono što se traži u Premiershipu.Po meni za njega je Arsenal prije Chelsea,Tottenham bi možda bio najbolji izbor(zbog adaptacije a i pritisak je manji nego u Chelsea-u).
[/quote]

Pa da.. bas kao i Ruud cesto zabija u sesnaestercu, pa je za mene kao takav sidras. Ja kad gledam nogomet napadace raspodijelim ovako:

Oni koji najvise zabiju dobivsi loptu u sesnaestercu - sidrasi - Dzeko
Oni koji znaju zabiti iz faula, proci veci dio odbrane i tako cesto zabiti - odlicni krilni napadaci
Oni koji su klasicni napadaci a znaju zabiti i van sesnaest metara, i to cesto - najbolji napadaci - Zlatan Ibrahimovic, Fernando Torres

Jedan Gonzalo Higuain kojeg ne spominje ni 10% medija koji spominju tog Edina Dzeku je u prosloj sezoni ukupno zabio 28 golova i imao je 12 asistencija u svim takmicenjima, a imao je konkurenciju poput Huntelaara, legendarnog Raula Gonzalesa i Ruud van Nistelrooya u pocetku sezone.

Doduse, sjecam se njegova dva prodora, van sesnaest je krenuo, i onog gola pod precku... sa jednu 16-17 metara

Uostalom, koliko vas poznaje Klaas-Jan Huntelaara uopste? :)

Dajte molim vas pogledajte ovaj video, upoznajte se sa El Cazadorom, ti Kerane pogotovo. Rekao sam da podsjeca na Huntelaara prema gradji, a da sam uporedio Dzekinu igru i da sam rekao da je dobar skoro kao Huntelaar, onda bi to trebao biti kompliment, a ja ga tu nisam komplementirao.

Bice mi drago kad pogledate video jer ovom covjeku nije bitno u kojoj je poziciji lopta, ona ce u gol samo da nije predaleko od njega :)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=2PMi5emuuXs&feature=related[/media]

[quote name='Krajina 1932' date='05 April 2010 - 16:19 ' timestamp='1270477169' post='368699']Edin D

[quote name='omg-It's-BaroN' date='05 April 2010 - 17:41 ' timestamp='1270485680' post='368718']
Dajte molim vas pogledajte ovaj video, upoznajte se sa El Cazadorom, ti Kerane pogotovo. Rekao sam da podsjeca na Huntelaara prema gradji, a da sam uporedio Dzekinu igru i da sam rekao da je dobar skoro kao Huntelaar, onda bi to trebao biti kompliment, a ja ga tu nisam komplementirao.

Bice mi drago kad pogledate video jer ovom covjeku nije bitno u kojoj je poziciji lopta, ona ce u gol samo da nije predaleko od njega :)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=2PMi5emuuXs&feature=related[/media]
[/quote]
Sine moj,pa nemoj me ti uciti o nogometu i nogometasima,molim te.
Dizes u nebesa nekog igraca koji se proslavio u nizozemskoj ligi...Daj,molim te,uozbilji se.Pa u toj ligi je Pranjic bio jedan od najboljih igraca,da ti dalje ne pricam.
Tvoje licne simpatije za Huntelaara su nesto drugo,ali ne prodaji mi muda pod bubrege,pa gdje ces reci da je Huntelaar bolji od Dzeke.
Uostalom,samo pogledaj koliko se klubova interesuje za Dzeku,a koliko za tog tvog Huntelaara.
I jos nesto-ne zaboravi da je Dzeko tri godine mladji,a kakav nivo igre je vec dostigao.Huntelaar bi sa svojih 27 godina trebao biti nositelj igre nekog velikog kluba da je tako dobar kao sto kazes,a on je zamjena jednom Borriellu.
Zato me ne nasmijavaj dalje,majke ti.

[quote name='KeRaaN' date='05 April 2010 - 22:26 ' timestamp='1270502808' post='368763']
Sine moj,pa nemoj me ti uciti o nogometu i nogometasima,molim te.
Dizes u nebesa nekog igraca koji se proslavio u nizozemskoj ligi...Daj,molim te,uozbilji se.Pa u toj ligi je Pranjic bio jedan od najboljih igraca,da ti dalje ne pricam.
Tvoje licne simpatije za Huntelaara su nesto drugo,ali ne prodaji mi muda pod bubrege,pa gdje ces reci da je Huntelaar bolji od Dzeke.
Uostalom,samo pogledaj koliko se klubova interesuje za Dzeku,a koliko za tog tvog Huntelaara.
I jos nesto-ne zaboravi da je Dzeko tri godine mladji,a kakav nivo igre je vec dostigao.Huntelaar bi sa svojih 27 godina trebao biti nositelj igre nekog velikog kluba da je tako dobar kao sto kazes,a on je zamjena jednom Borriellu.
Zato me ne nasmijavaj dalje,majke ti.
[/quote]

Kao prvo nisam ti ja sin! Da, da, ti si veliki profesionalac sto se tice nogometa... Velik je uspjeh igrati za klub koji nikad vise nece vidjeti ni bijedne Premijer lige BiH... Ti hos' da budes Ronaldinho

JA nemam licne simpatije prema Huntelaaru i postujem ga ko svakog igraca koji lijepo i atraktivno zabija. Taj "moj" Huntelaar igra u Milanu a za razliku od Dzekinog Wolfsburga, to je klub sa historijom. Zamjena jednom Boriellu koji igra samo zato sto je dijete Milana, bas kao sto je Raul dijete Reala pa su ga gurali ispred Huntelaara.

Ta njemacka Bundesliga da je toliko atraktivna privlacila bi igrace svjetske klase, a ne otpatke poput Pranjica kojeg spominjes. To je najbijednija liga svih liga koje spadaju u Peticu, a ti pricaj sta hoces. Jedni od najboljih igraca danasnjice poticu iz Nizozemske i Francuske, i tamo grade svoju karijeru.

Pa da u Ligue 1 nisu porezi koliki i jesu, igraci bi ostajali i dobivali vece plate a klubovi bi bili u manjem deficitu a i samim tim, kad bi zadrzali sadasnje igrace, bi bili bolji od Bayerna. To je pokazao i jedan Bordeaux.

Edin Dzeko ima 24 godine. Pravi talent se otkrije sa 15,16,17,18,19... a bogami ne sa 23,24

Igra on u Wolfsburgu. Igra on u Bundesligi. Ali cekaj da zaigra u Serie A ili u Premiershipu :) AMA KO RIBA NA SUHOM!

Statistika govori da Huntelaar zabija .068 golova po utakmici a Edin Dzeko negdje oko 0.42... Barem u dosadasnjem toku karijere. Samo je problem u tome sto je Dzeko velik dio karijere proveo po mizernoj BiH gdje igras vjerovatno i ti, ili si igrao, a i u Ceskoj koja ni vidjela lige nije ...

Barone,opasan si,nema sta...
Kao prvo,ja ne kazem za sebe da sam ikakav nogometni znalac ili profesionalac,ali za tebe jesam,vjeruj.I isto tako ne kazem da sam igrac,ali za tebe jesam.Sto se tice mog igranja,ja to ne radim ni iz kakve koristi,radi uspjeha ili neceg sl.,vec iz ljubavi,a moje zivotne ambicije su vezane za skolu,to ti mogu potvrditi ljudi koji me poznaju.
Ali pusti to,da se vratimo na Dzeku i Huntelaara.Vidim poceo si se pjeniti,sto je znak da shvatas da nisi u pravu,jer sam sebi skaces u usta.Pazi sta si sve napisao:
1.Huntelaar igra u Milanu...Pogresno,sjedi na klupi,ponekad udje,to je razlika.
2.Ne igra zato sto Borriello mora igrati-pogresno,pa nije ti to nasa liga da igraju tatini sinovi.Kad je tako kao sto kazes,otkud onda da Pato igra prije Borriella(naravno,pod uslovom da Pato nije povrijedjen)?Kako je Shevchenko mogao biti glavni napadac u ono vrijeme,pa je Borriello morao na posudbu?
3.Bundesliga nije atraktivna-slazem se da nije kao engleska,talijanska ili spanjolska.Ispred francuske jest,to ce ti reci svako ko prati lige petice,ako ne vjerujes,mozes napraviti anketu na forumu.Kazes i da tu fali igraca svjetske klase-Ribery,Robben,Hleb,Ozil,Kuranyi...To nije svjetska klasa?
4.Kazes i da se talenti ne otkrivaju sa 20 i kusur godina-najcesce se otkrivaju ranije,ali to uopste nije pravilo.Reci mi,sa koliko godina su svjetski poznati postali Arshavin,Drogba,Kuyt,Toni,D.Milito,Grafite...?
5.Ovo "kako ce se Dzeko snaci u Engleskoj ili Italiji" ti je bezvezno lupanje,to ni ti ni ja ne mozemo znati,ali nekako imam osjecaj da ces i tu uvidjeti da si pojeo govno.
6.Ovo za statistiku si fino nasao na Google-u,svaka cast,mada si i ovdje se zajebo u vremenu,Huntelaar je ovoliko prosjecno zabijaou onoj hudnjackoj ligi,vise ne zabija.
7.Na kraju,da te pitam,je li ovo trebala biti provokacija vezano za to gdje ja igram?Naglasi drugi put,a ja cu onda glumiti kako sam uvrijedjen.Da,igram tu gdje igram,jer volim to,a i kazu ljudi da nesto znam od lopte,pa onda zasto ne bih.Ne znam zasto bi to bila uvreda,pogotovo od nekoga ko samo sjedi pred komp.(vidim po broju tvojih postova) i ko u zivotu nije dirnuo loptu(izvini ako grijesim,ali uklapas mi se u sliku ljudi sa dvije lijeve noge,koji samo nabijaju postove,glume znalce i ubijaju se sendvicima :icon_biggrin: )
Ziv mi bio!

[quote name='KeRaaN' date='05 April 2010 - 23:38 ' timestamp='1270507104' post='368777']
[b]Kao prvo,ja ne kazem za sebe da sam ikakav nogometni znalac ili profesionalac,ali za tebe jesam,vjeruj.I isto tako ne kazem da sam igrac,ali za tebe jesam.[/b]

[/quote]

Ne kazem ni ja da sam neki profesionalac i veliki znalac. Ja pratim Primeru skoro pet godina i tvrdim da tu znam vise od cijelog foruma zajedno, a sto se tice nogometa opcenito, tu nisam jak i ja to priznajem, ali gledati na imena poput Dzeke i Huntelaara, to je nesto osnovno.

1-2: Pato je deset puta bolji od Boriella i eto zasto igra. Isti razlog zasto i Higuain igra u Realu ispred Raula. Stvar je u tome da su npr. Benzema i Raul u Realu na klupi i prije ce priliku dobiti Raul nego Francuz. Isti slucaj sa Boriellom i Huntelaarom. Ja ponavljam, on je napravio gresku karijere kad je presao u Real Madrid, klub gdje ce izgubiti na vrijednosti iako se dokaze, a jes se dokazao jer je u periodu od 6 mjeseci odigrao 20 utakmica u kojoj je vecini usao sa klupe i opet je bio najbolji strijelac u tom periodu, jos mu je to prvi put da igra izvan svoje sredine.

3: Ne zelim ja da pravim nikakvu anketu, jer svaki forumas ce kontrirati meni.Francuska liga je bolja od Njemacke. Da znas malo o njihovom nogometu sutao bi. Tamo su najveci porezi na plate i zato igrac odlaze. Iz te drzave su potekli igraci poput Drogbe i Riberya. Ako su za tebe Ozil i Kuranyi svjetska klasa, pa i ostatak Bayerna i Schalkea, Leverkusena i tih klubova ja ne znam. Svjetska klasa su fenomeni poput Ronalda, Kake, Messija, Ibrahimovica, Xavija, Inieste, Drogbe, Rooneya, Lamparda, Torresa, Gerrarda, Vidica, Terrya... To su imena. A ovi sto leze po bolnicama vise nego sto igraju nisu vrijedni spomena, a to su Ribery i Robben
4.Kuyt, Toni, Milito, Grafite... prosjek

5. Kako da se ne moze znati :) Otiso je i Eto'o u Italiju pa su svi rekli da nece biti dobar. Otisao je Benzema u Spaniju pa je vecina rekla da nece uspjeti. Jos je na Dzeki malo i veca stvar :) On nikad nije bio pod pritiskom igrajuci za veliki klub gdje ne smijes biti van forme, tako da je to jos jedan pokazatelj da Dzeki nece lako ici. Nikad nije igrao u velikom klubu, nikad nije imao toliki pritisak i nikad nije igrao u jacoj ligi od Bundeslige koja je za Bogu plakati

Slijedeci put za ta govna ces ih ti jesti :)

6. Ne, samo sam Dzekinu nasao, ali ne na Google :P Zar statistika ne cini igraca? I njegovu vrijednost? Kao sto sam rekao, Huntelaar je samo upao u pogresnu sredinu u kojoj ce uskoro i Dzeko zavrsiti. Sta ako napusti Milan i zavrsi negdje u npr. eredivise ili premiership pa pocne ubijati

7. Nije bogami bila provokacija, nego kazes da te ne trebam uciti o nogometasima, a to nisam ni radio, pa reko vjerovatno je htio reci kako je dugo igrao sa njima :) Gdje je sjedim i sta ja radim, ne znas, jel tako?

Ja tebi tvrdim da je Dzeko dobar, najbolji igrac Bundeslige, ali nije takav tip igraca koji odgovara jacim klubovima u velikim ligama. Za njega je Bayern vrh.

[quote name='omg-It's-BaroN' date='05 April 2010 - 23:58 ' timestamp='1270508311' post='368781']
Ne kazem ni ja da sam neki profesionalac i veliki znalac. Ja pratim Primeru skoro pet godina i tvrdim da tu znam vise od cijelog foruma zajedno, a sto se tice nogometa opcenito, tu nisam jak i ja to priznajem, ali gledati na imena poput Dzeke i Huntelaara, to je nesto osnovno.

1-2: Pato je deset puta bolji od Boriella i eto zasto igra. Isti razlog zasto i Higuain igra u Realu ispred Raula. Stvar je u tome da su npr. Benzema i Raul u Realu na klupi i prije ce priliku dobiti Raul nego Francuz. Isti slucaj sa Boriellom i Huntelaarom. Ja ponavljam, on je napravio gresku karijere kad je presao u Real Madrid, klub gdje ce izgubiti na vrijednosti iako se dokaze, a jes se dokazao jer je u periodu od 6 mjeseci odigrao 20 utakmica u kojoj je vecini usao sa klupe i opet je bio najbolji strijelac u tom periodu, jos mu je to prvi put da igra izvan svoje sredine.

3: Ne zelim ja da pravim nikakvu anketu, jer svaki forumas ce kontrirati meni.Francuska liga je bolja od Njemacke. Da znas malo o njihovom nogometu sutao bi. Tamo su najveci porezi na plate i zato igrac odlaze. Iz te drzave su potekli igraci poput Drogbe i Riberya. Ako su za tebe Ozil i Kuranyi svjetska klasa, pa i ostatak Bayerna i Schalkea, Leverkusena i tih klubova ja ne znam. Svjetska klasa su fenomeni poput Ronalda, Kake, Messija, Ibrahimovica, Xavija, Inieste, Drogbe, Rooneya, Lamparda, Torresa, Gerrarda, Vidica, Terrya... To su imena. A ovi sto leze po bolnicama vise nego sto igraju nisu vrijedni spomena, a to su Ribery i Robben
4.Kuyt, Toni, Milito, Grafite... prosjek

5. Kako da se ne moze znati :) Otiso je i Eto'o u Italiju pa su svi rekli da nece biti dobar. Otisao je Benzema u Spaniju pa je vecina rekla da nece uspjeti. Jos je na Dzeki malo i veca stvar :) On nikad nije bio pod pritiskom igrajuci za veliki klub gdje ne smijes biti van forme, tako da je to jos jedan pokazatelj da Dzeki nece lako ici. Nikad nije igrao u velikom klubu, nikad nije imao toliki pritisak i nikad nije igrao u jacoj ligi od Bundeslige koja je za Bogu plakati

Slijedeci put za ta govna ces ih ti jesti :)

6. Ne, samo sam Dzekinu nasao, ali ne na Google :P Zar statistika ne cini igraca? I njegovu vrijednost? Kao sto sam rekao, Huntelaar je samo upao u pogresnu sredinu u kojoj ce uskoro i Dzeko zavrsiti. Sta ako napusti Milan i zavrsi negdje u npr. eredivise ili premiership pa pocne ubijati

7. Nije bogami bila provokacija, nego kazes da te ne trebam uciti o nogometasima, a to nisam ni radio, pa reko vjerovatno je htio reci kako je dugo igrao sa njima :) Gdje je sjedim i sta ja radim, ne znas, jel tako?

Ja tebi tvrdim da je Dzeko dobar, najbolji igrac Bundeslige, ali nije takav tip igraca koji odgovara jacim klubovima u velikim ligama. Za njega je Bayern vrh.
[/quote]
Vjeruj da bih ti odg na sve ovo,ali fakat mi se vise ne da toliko pisati,mozda nekom drugom prilikom.Ali evo bar malo,tek toliko da ne ispadnem nekulturan ;) Opet ti kazem-vjeruj da imam dovoljno znanja o svim ligama petice,nemas me u sta uvjeravati ili govoriti "sta bi bilo da znam sve kao i ti".I da,svaki igrac koji po sezoni zabija/asistira 20ak golova u nekoj od liga petice,za mene je svjetska klasa.Uostalom,i sam si na pocetku napisao da pratis Primeru,a ostalo tu i tamo.Otkud ti onda pravo da sudis o npr.Ozilu,igracu za kojeg je Arsenal ozbiljno zagrizao?Mislis da bi Wenger htio u ekipi nekoga za koga ne misli da je svj.klasa?

Koliko god ti smijesno bilo,vjeruj da sam sa svoje 23 god igrao i sa i protiv dosta vrlo dobrih igraca sa nasih prostora.Iznenadio bi se...

Da skratimo,sve se svodi na to da velika vecina svjetskih trenera i strucnjaka vidi Dzeku kao napadaca buducnosti u nekom velikom klubu,samo ti tvrdis suprotno,kao "ne moze on dalje od Bundeslige".E sad,ko je tu lud,ti ili ostatak svijeta,zivi bili pa vidjeli !

Ja i ti se svadjamo oko neke gluposti, a sta ja tebi hocu da kazem jeste to da si ti mene slabo prokontao. Na sve sto sam ti dogovarao danas sam htio ukazati da je Ligue 1 jaca liga i dosta zahtjevnija od Bundeslige.

Nikad nisam rekao da je Dzeko slab igrac. Naprotiv, on jest klasan napadac i malo je takvih. Svi se usudimo porediti ga sa Villom, Torresom i slicnim legendama danasnjeg fudbala.

Isto tako, Eredivisie je liga koja se moze porediti sa svim ligama petice. Odatle su potakli najbolji igrac danasnjice i ti nemas pravo govoriti da je to slaba liga i da je Huntelaar sposoban samo tu zabijati :)

Sto se tice Ozila i drugih igraca, to je samo jedan od igraca koji bi mogao otici u Arsenal koji je pun mladih i neiskusnih igraca. Ja ti za primjer dajem najvece talente Primere poput slijedecih igraca: Michel, Canales, Guilherme, Piatti, Muniain, San Jose, Javi, Jeffren, Pedro, Aguero, Ignacio, De Gea, Dominguez, Cabrera, Balde, Salvio, Luis Filipe, Brayan, Parejo, Manu, Mosquera, Anton, Perotti, Valiente, Banega, koji ne zele otici iz svojih klubova, neki i iz skola, jer svoju karijeru upravo zele graditi tu, a pola Evrope ih trazi.

Nije bit u tome koji te klub zeli, poenta je, kako i sam znas, da se dokazes pa u bilo kojem klubu. Dzeko se je dokazao, a pred njim je sad odluka karijere. Ostati ili otici za slavom u Milan ili Chelsea. Ja ne mogu pobiti svoja uvjerenja i reci kako ce on tamo igrati dobro. Chelsea skoro svaku utakmicu igra sa Anelkom dosta iza Drogbe, kada igraju zajedno, u Milanu su uvijek Inzaghi i ostale legende bile ispred pravih igraca. Moja tvrdnja stoji - Dzeko je najbolji igrac Bundeslige, ali isto tako mu je najbolje da tu ostane.

I da, jos nesto, za mene je on sidras :D :D

Evo,Barone,velika svjetska imena ga porede sa Van Bastenom,a ti nasao Huntelaara tu trpati :icon_biggrin:

Moraju i njega malo, ne mogu stalno Huntelaara :P

Polako, momci, nema potrebe za nekakvim sukobljavanjem.

Huntelaar je moja generacija, u par dana smo rođeni, ali ostaje činjenica da je on svojom dosada

Najbolji strijelac njemačke lige zabio sjajan gol u Nirnbergu. :)