Jump to content

Recommended Posts

[quote name='security' date='28 February 2010 - 10:03 ' timestamp='1267347825' post='363086']
Ne vidim razlog zbog čega ste toliko skočili na mene. Napisao sam da su ljudi sa bradama u Cazinu ne baš rado viđeni i da ih se gleda drugačije. Da napomenem da ja nemam ništa protiv, ali vi ili imate brade pa ne čujete mišljenje druge strane, ili ih nemate pa to mišljenje baš i ne želite čuti. Ja razumijem da je i Poslanik nosio bradu, ali ko god nosi bradu u Cazinu, znate već kako ga osuđuju, pa prema tome, ne vjerujem da bi neko dao svoje djete nekom "bradonji". Ne razumijem samo vaše omalovažavanje hafiza u Cazinu, ali neka to ide vama na dušu.
[/quote]

i ne treba niko da daje svoje dijete nekom bradonji da ga uci Kur'anu (daj boze da ga samo uci citanje Kur'ana, uvijek ce on nesto josh dodati...) :S
najzad, sta ce takva skola, pametnije bi bilo kurs arapskog jezika, barem neke koristi, znace uputiti arapa na pravi put kad dodje u Cazin :D

[quote name='doktoraider' date='20 July 2010 - 18:33 ' timestamp='1279647196' post='384466']
evo

Razumijem sve , i drago mi je da ima djece da uce Kur'an i arapski jezik- pismo ali klanjanje ispod kosa ? Jel' to upuceno Michael Jordanu ?
Treba adekvatan prostor naci , meni je svejedno hoce li toga biti ili nece u Cazinu , ali opet bolje je da ima ista nego da su djeca na ulici i rade probleme ili se druze s narkomanima pa i sami udju u te vode...

sve je to marketinski lijepo popraceno, suncobrani, bazeni, ali ja licno svoje dijete ne bih dao u takve institucije..
razlog: priznajem da je zbog predrasuda ..

Da su ova djeca starija izgledali bi isto ko svoji ucitelji, garant! [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

[quote name='snake' date='21 July 2010 - 09:56 ' timestamp='1279698977' post='384518']
sve je to marketinski lijepo popraceno, suncobrani, bazeni, ali ja licno svoje dijete ne bih dao u takve institucije..
razlog: priznajem da je zbog predrasuda ..
[/quote]

ljudi, svako prema svojim mjerilima neka odgaja svoju djecu...

i ja lično planiram svoje dijete kod hod

[quote name='doktoraider' date='22 July 2010 - 10:39 ' timestamp='1279791567' post='384888']
zato snake, treba
  • Upvote 2

[quote name='doktoraider' date='22 July 2010 - 10:39 ' timestamp='1279791567' post='384888']
zato snake, trebaš da upoznaš te ljude :) - evo, npr, pozivam te na kafu da razbijemo te predrasude.

Biće ako Bog da u u V.Kladuši. U Bos.Krupi ovakvo nešto postoji. Tačnije, nije urađeno do te mjere kao u Mostaru, no eto, ima adekvatan prostor gdje uče ljude, djeca, žene itd. Nadam se da će ako Bog da biti i u Cazinu i Kladuši. Ljudi koji financiraju ovakve stvari (učenje Kur'ana 7 dana uz bazene, jahanja, planirarenje itd) zanimaju timski rezultati (količina naučenog Kur'ana na pamet itd.) Evo, recimo, poznajem dječaka (tu je na slici) koji je za tih sedama dana škole Kur'ana, naučio na pamet novih 27 stranica, što je oko neke 4 stranice dnevno, a učenje je raspoređeno od: 9-13h (4h) - 1stranica-1h. Nije upitno da hafiz Dževad Gološ ima metode, Allah mu se smilovao, koje uz Allahovu odredbu daju dobre rezultate.
[/quote]

ne velim da ta kahva ne bi sjela obojici buduci da nikad ni nismo bili u nekom vecem konfliktu ovde, ali ipak mislim da bi nam trebalo malo duze vremena od vremena provedenog na kahvi, mada sam otvoren za sve diskusije..
u sustini zelim vidjeti BH drustvo bez ikakve prisile u njemu , osim prisile u redovnom placanju obaveza prema tom drustvu ( porezi, doprinosi itd ) i prislile na moral, etiku , postenje i pravdu..to je , misljenja sam mnogo vaznije od bilo cega, a usko je vezano uz ono sto religije propagiraju, ali samo deklarativno, na zalost..

[quote name='kladusanka' date='21 July 2010 - 11:49 ' timestamp='1279709397' post='384595']
U Kladu