Jump to content
ne_znam_ko_sam

Svinjska gripa

Recommended Posts

[b]Uzročnik svinjske gripe međutim [b]proizvodi u organizmu snažnu reakciju ili bolje reći hiper-reakciju odbrambenog sistema[/b], koja je najveća kod mladih i snažnih ljudi upravo između 20 i 40 godina, i zato oni najviše umiru od ove gripe.[/b]

Ovo ne znaci da imunoloski sistem treba oslabiti.

Logicno je da ce se snazniji organizam boriti, brze, jace, duze i da ce mu oslabiti imunitet na kraju i da moze doci do pojedinih oblika autoimunih bolesti pa ce na kraju organizam poceti unistavati sam sebe zbog zbunjenosti tj praviti antitijela protiv onog zdravog u njemu.Upravo zbog toga se i koriste cjepiva da se organizam na vrijeme upozna s kim moze imati posla ali NIKAKO da mu se oslabi imunoloski sistem, jer bez njega(imunoloski sistem) bi umrli i od puno slabijih bolesti. Edited by pingvin

imunoloski sistem je prva i zadnja linija odbrane organizma...
zbog toga ga treba odrzavati stabilnim i jakim,..
svaka devijacija tog sistema u bilo kom momentu , dopusta nekoj bolestini da se nakaci.. Edited by snake

apsurdno je kakav odnos imaju nase vlasti prema ovom problemu..
primjer:
covjek se osjeca vrlo lose, ima temperaturu preko 39 C, sve ga boli , noge ruke, malaksalost, odlazi u bolnicu, nije stigao ovjeriti knjizicu, inace je demobilisani borac, nezaposlen, ima uplacenu premiju ( inace to nam svima protuzakonito naplacuju i naplacuje se samo na USK ) i hitna ga ne zeli pregledati dok ne plati participaciju koja u slucaju kad pacijent nema ovjerenu knjizicu iznosi cca 50 KM...
covjek odlazi kuci zdravstveno zbrinut ko da zivi u zimbabveu,a ne u srcu europe , odnosno nezbrinut..

dakle, kako je moguce da u situaciji kad je u okruzenju proglasena epidemija i haman opsta opasnost kod nas cobani rizikuju sirenje epidemije postupajuci na ovaj nacin..
zar nije ministarstvo moglo konstatirati da u ovom slucaju , ove gripe, nije nuzno traziti da li je neko osiguran ili ne, odnosno naloziti lokalnim medicinskim ustanovama da zbrinu sve bez obzira na osiguranje u cilju bolje prevencije..

sad mi je jasno zbog cega kod nas ima vrlo malo oboljelih, sluzbeno evidentiranih , - zato sto kod nas niko ni ne vodi evidenciju ni o cemu,niti ko ima pojma o bilo cemu, samo sjede , uhljebljeni, u toplim sobama , primaju redovno plate, i kivni su na svakog ko ih bilo sta upita...

cobanluk..

[quote name='snake' date='30 November 2009 - 08:31 ' timestamp='1259566267' post='349739']
apsurdno je kakav odnos imaju nase vlasti prema ovom problemu..
primjer:
covjek se osjeca vrlo lose, ima temperaturu preko 39 C, sve ga boli , noge ruke, malaksalost, odlazi u bolnicu, nije stigao ovjeriti knjizicu, inace je demobilisani borac, nezaposlen, ima uplacenu premiju ( inace to nam svima protuzakonito naplacuju i naplacuje se samo na USK ) i hitna ga ne zeli pregledati dok ne plati participaciju koja u slucaju kad pacijent nema ovjerenu knjizicu iznosi cca 50 KM...
covjek odlazi kuci zdravstveno zbrinut ko da zivi u zimbabveu,a ne u srcu europe , odnosno nezbrinut..

dakle, kako je moguce da u situaciji kad je u okruzenju proglasena epidemija i haman opsta opasnost kod nas cobani rizikuju sirenje epidemije postupajuci na ovaj nacin..
zar nije ministarstvo moglo konstatirati da u ovom slucaju , ove gripe, nije nuzno traziti da li je neko osiguran ili ne, odnosno naloziti lokalnim medicinskim ustanovama da zbrinu sve bez obzira na osiguranje u cilju bolje prevencije..

sad mi je jasno zbog cega kod nas ima vrlo malo oboljelih, sluzbeno evidentiranih , - zato sto kod nas niko ni ne vodi evidenciju ni o cemu,niti ko ima pojma o bilo cemu, samo sjede , uhljebljeni, u toplim sobama , primaju redovno plate, i kivni su na svakog ko ih bilo sta upita...

cobanluk..
[/quote]
svaka cast snake sve sto si reko je dobro receno...sta je njih briga njima je bitno dobro zaraditi...

da napomenem da se slucaj desio , a gdje drugdje nego u domu zdravlja cazin..
mada sam misljenja da se to desava i sirom BIH..

ovakvo stanje se dobije kad krkanima ( generalno posmatrano ) das vlast..

Na rubu znanosti

30. studenoga na HTV-u 2 oko 17.05

JANE BURGERMEISTER - TRAGOM SVINJSKE GRIPE

U travnju ove godine austrijska novinarka Jane Burgermeister, nekada

[quote name='pa3um' date='30 November 2009 - 18:18 ' timestamp='1259601527' post='349802']
Na rubu znanosti

30. studenoga na HTV-u 2 oko 17.05

JANE BURGERMEISTER - TRAGOM SVINJSKE GRIPE

U travnju ove godine austrijska novinarka Jane Burgermeister, nekadašnja dopisnica Guardiana, Observera i British Health Magazina, podastrla je dokaze o tome da su neki laboratoriji u Austriji namjerno oslobodili 72 kilograma aktivnog virusa ptičje gripe. Virus je navodno za šesnaest laboratorija u četiri zemlje isporučila Svjetska zdravstvena organizacija. Iako se kod opasnih tvari, posebno onih klasificiranih kao bio-oružja, primjenjuju primjerene metode osiguranja, ovaj put je taj postupak izostao.

Stoga je Jane Burgermeister podnijela kaznenu prijavu protiv nekoliko tvrtki zbog razvijanja, proizvodnje, raspačavanja i oslobađanja biološkog oružja za masovno uništenje u Austriji s namjerom izazivanja globalne pandemije virusa ptičje gripe, te namjerom profitiranja od te pandemije. Potom je uložila kaznenu prijavu američkom FBI-u protiv Svjetske zdravstvene organizacije, Ujedinjenih naroda i nekoliko visokih vladinih i farmaceutskih dužnosnika zaduženih za cjepiva. Lista institucija i pojedinaca optuženih za urotu, bioterorizam i zločin protiv čovječanstva je povelika. O svemu tome Jane Burgermeister govori u emisiji Na rubu znanosti.

Urednik i voditelj: Krešimir Mišak
[/quote]

Ovo se dešava kada se ne gleda domace ( CTV) . :icon_biggrin:

u pravu je ona zena, svinjska gripa ne postoji..

[quote name='GolaStrana' date='30 November 2009 - 20:54 ' timestamp='1259610873' post='349827']
Ovo se de

Ako razgovarate o onoj juce na HTV2, definitivno je pretjerala. Da postoji lobi koji radi za farmaceutske kompanije, slazem se, ali prica o prorjedjivanju naroda, o smrti naredne generacije, o ubacivanju mikrocipova putem te inekcije u sve ljude na svijetu, definitivno mi se cini poput nekog od naucnofantasticnih filmova B produkcije.

[quote name='sevmek' date='01 December 2009 - 13:18 ' timestamp='1259669918' post='349913']
Ako razgovarate o onoj juce na HTV2, definitivno je pretjerala. Da postoji lobi koji radi za farmaceutske kompanije, slazem se, ali prica o prorjedjivanju naroda, o smrti naredne generacije, o ubacivanju mikrocipova putem te inekcije u sve ljude na svijetu, definitivno mi se cini poput nekog od naucnofantasticnih filmova B produkcije.
[/quote]
Malo to lici na Conspiracy Theory, ali...

Ne tako danvno su drzavni projekti (CIA) bili vakcinisanje trudnih zena tamo negdje, koje su nedugo zatim imale spontani pobacaj, i GMO kukuruz od kojeg su muskarci postalaji sterilini, ali sve su to bili projekti o okojima se tek danas otvaraju ladice.

za pocetak predlazem svima da pogledaju film "The Obama deception" i da mi se jave sa sugestijama..

oko mikrocipovanja se slazem,mada ce to jos malo biti nasa realnost,u americi su vec u pripremi zakoni koji ce sve vise i vise ogranicavati ljudske slobode..

nego, oko zelje i potrebe odredjene grupe da dominira planetom se ne mogu a ne sloziti se s njom, jer sve ono sto se trenutno desava je uvertira pred novi svjetski poredak i formiranje jedne svjetske vlade..
informirajte se malo o FEMA-inim logorima diljem amerike , koja im je svrha i kolika su ovlastenja pokretaca i osnivaca tih logora..

naravno, medijski su nas sviju vec dobro pripremili da nam ovakve stvari u startu izgledaju nemoguce i blize nekom SF film nego mogucoj realnosti u bliskoj buducnosti...

pa nesto se radi i u hollandiji oko tih chipova koji ce biti ispod koze pa ti nece ni licna trebat vise,sve sto su izmisljali u naf filmovima ce pokusat realizirat u stvarnom zivotu.nije ni istina daleko,samo ono sto insna misli ma nemoze to biti istina jos bolje za one koji pustaju viruse u promet.

ma vidjet ces x-men ,neki ce se osvjestiti onda kad mu specijalne jedinice "zakucaju" na vrata, nasilno ga cipuju , zapale mu kucu i sl.
takav zakon u drzavi massachusets vec postoji, u slucaju epidemije imaju pravo cijepiti te protiv tvoje volje, istjerati te na ulicu ili zatvoriti prislino, zapaliti svu tvoju imovinu itd..

Svinjska gripa ili svinjska zarada?Svinjska gripa je do sada u svijetu ubila deset puta manje ljudi nego je umrlo u prošlogodišnjoj sezoni obične gripe samo u SAD-u...Svjetska zdravstvena organizacija već neko vrijeme objavljuje upozorenja da je 'svinjska gripa' dosegla pandemijske razmjere i da se širi kao šumski požar, te da se na globalnoj razini u naredne dvije godine očekuje oko 2 milijarde zaraženih.
Prema podacima američkog Centra za kontrolu i prevenciju bolesti, tijekom prošle sezone obična gripa je ubila oko 24 tisuće ljudi. No, uslijed ove navodne pandemije, sam WHO je objavio kako do sada od 'svinjske gripe' nije umrlo više od 2 tisuće osoba. Pandemija?? Teško je razumjeti tu logiku dok se ne pogleda neke ne toliko razvikane motive.Glavno pitanje u ovom slučaju je tko ima koristi od virusa H1N1? Neki istraživači počeli su postavljati važna pitanja u tom smjeru. Jedan od njih je i britanski liječnik Tom Jefferson koji tvrdi da je mahnita potraga za cjepivom poduprta od strane raznih interesnih skupina u koje su uključeni akademici, vlade, WHO i prije svega farmaceutske kompanije."Proglašavanjem pandemije pokrenut je stroj čiji su sastavni dio antivirusni lijekovi, cjepiva i sve povezano s njima. Ali situaciju treba sagledati s dozom opreza i zdravog razuma, a to nalaže da se sagledaju dokazi, čvrsti dokazi", kaže dr. Jefferson.Farmaceuti koji su u poslu proizvodnje cjepiva protiv 'svinjske gripe' uključuju Baxter International, Sanofi-Aventis SA, Novartis i GlaxoSmithKline. Dr. Jefferson je potvrdio kako će Glaxo dozu cjepiva u SAD-u prodavati po cijeni od 6 dolara dok je cijena proizvodnje jedne doze 1 dolar. Lijepa marža za farmaceutskog giganta. Kada su novinari tražili komentar o tako velikom profitu glasnogovornici Glaxa izjavili su da kompanija 'nije razmišljala o profitu'.
Velike farmaceutske kompanije ništa ne pokreće kao profit. Vodeći britanski virolog, profesor John Oxford potvrdio je kako u prošlosti proizvodnja cjepiva protiv gripe nije bila profitabilna što je bio razlog povlačenja velikih tvrtki s područja SAD-a.... No, čini se da virus H1N1 to može promijeniti.
GlaxoSmithKline nedavno je objavio kako mu je prodaja cjepiva porasla za 14 posto, a uz to ima i globalnu narudžbu za 195 milijuna doza cjepiva protiv 'pandemijskog virusa'. Kanadske vlasti s dotičnom kompanijom imaju ugovor o kupnji cjepiva, a zanimljivo je da Glaxo u Kanadi posjeduje tvornicu za koju sam tvrdi da je u mogućnosti proizvesti 3.5 do 4 milijuna doza cjepiva tjedno. Nedavna izvješća pokazala su i da je vlada kupila 50 milijuna doza Tamiflua koji može, ali i ne mora biti koristan protiv 'svinjske gripe'...........I dok veliki farmaceuti žure da proizvedu goleme količine cjepiva, neki zdravstveni stručnjaci upozoravaju kako se od 'svinjske gripe' može obraniti kao i od svake druge bolesti tog tipa, oprezom i osnovnom higijenom tipa kombinacije sapuna i vode. No, to za farmaceute naravno nije baš lijepa vijest jer na sapunu i vodi ne mogu zaraditi milijarde koje će im uspaničene vlade uplatiti za poluproizvode. Za njih je puno unosnije da što veći broj ljudi u paničnom strahu od pandemije požuri stati u red za spasonosni ubod bez razmišljanja tko, koliko i kome taj sumnjivi ubod plaća.

ČETVEROGODIŠNJE dijete iz Velike Kladuše najnovija je žrtva svinjske gripe u BiH. Dijete je preminulo u bolnici u Bihaću, čime se broj mrtvih zbog zaraze virusom H1N1 u BiH povećao na šest.

Dijete je imalo problema u razvoju, te mu je imunološki sustav bio vrlo slab, zbog čega je spadalo u rizičnu skupinu. Predstavnica Kriznog stožer županijskog Zavoda za javno zdravstvo Jasmina Cepić potvrdila je da je djetetu bila propisana terapija Tamifluom i antibioticima, ali nisu ga uspjeli spasiti. Dijete je umrlo zbog zatajenja dišnog sustava.

U BiH je svinjskom gripom dosad zaraženo više od 500 ljudi.

Moj komsija je prebolio [i]H1N1[/i]...Dobio "obicne" tablete al niko nije spominjao vakcinaciju....
Bio pet dana u karanteni" (u stanu) i sad mu je bolje skroz,izgleda sasvim normalno :)

Mislim da je sve ovo oko svinjske gripe malo prenapuhato i da u biti nije toliko opasno(ljudi umiru svaki dan,normalno)..
U ovom slucaju ja cu poslusati "onog" Mahmutovica i necu dozvoliti nekom da me truje ....

Kad je rijec o USK mislim da tu ljudi vise umiru zbog nespretnosti doktora,nego od gripe...cudno da vas to toliko ne brine?
Zena koja je podlegla iz Bos.Krupe nikako nije smjela biti vracena na kucno lijecenje,toliko o zakletvi!

:rolleyes:

[quote name='bUDO_hodza' date='06 December 2009 - 12:01 ' timestamp='1260097290' post='350450']
Moj komsija je prebolio [i]H1N1[/i]...Dobio "obicne" tablete al niko nije spominjao vakcinaciju....
Bio pet dana u karanteni" (u stanu) i sad mu je bolje skroz,izgleda sasvim normalno :)

Mislim da je sve ovo oko svinjske gripe malo prenapuhato i da u biti nije toliko opasno(l[b]judi umiru svaki dan,normalno[/b])..
U ovom slucaju ja cu poslusati "onog" Mahmutovica i necu dozvoliti nekom da me truje ....

Kad je rijec o USK mislim da tu ljudi vise umiru zbog nespretnosti doktora,nego od gripe...cudno da vas to toliko ne brine?
Zena koja je podlegla iz Bos.Krupe nikako nije smjela biti vracena na kucno lijecenje,toliko o zakletvi!

:rolleyes:
[/quote]

Ima pojedinaca koji umiru nenormalno - stvar ukusa - ali na kraju se uvijek umire.

Ja toliko puta perem ruke više od minute i ako ipak fasujem taj virus krmetine , popizdit cu nacisto

[b]U Nizozemskoj se širi kozija gripa[/b]
13.12.2009. 19:06

Ono zbog čega mnogi Nizozemci strahuju za vlastito zdravlje nije svinjska gripa, već kozija, prenijele su agencije u nedjelju.

Od posljedica takozvane "Q-groznice", koja kod ljudi izaziva koziju gripu, a prenosi se izravno sa životinje na čovjeka, već je umrlo šest osoba. Zato su nizozemski ministar zdravlja Abraham (Ab) Klink i ministrica poljoprivrede Gerda Verburg naložili da se unište deseci hiljada koza zaraženih virusom gripe.

Epidemijom kozije gripe su, prije svega, pogođene istočne i južne nizozemske provincije, u kojima se na farmama uzgaja većina od ukupno oko 375.000 koza. Virusom kozije gripe već je zaraženo 2.300 ljudi.

"Više bih voljela da sam dobila svinjsku nego koziju gripu", kaže Jacqueline van den Bosch.

Ova 50-godišnjakinja već osam mjeseci pati od posljedica kozije gripe.

"Popila sam gomile antibiotika. Na sreću, više nemam visoku temperaturu kao na početku bolesti, ali i dalje se osjećam slabo i umorno".

Jacqueline je imala sreću što je njezin liječnik odmah prepoznao simptome kozije gripe, a to su bolovi u grlu, glavi i udovima, visoka temperatura i iscrpljenost. Odmah je dobila odgovarajuću terapiju, a da nije bilo tako, možda ne bi preživjela.

Anita Vincent nije imala toliko sreće - 46-godišnja majka četvero djece dobila je pogrešnu terapiju jer njen liječnik nije prepoznao simptome kozije gripe.

"Boljeli su me grlo, glava i udovi, bila sam mrtva umorna, plakala sam od bola", kaže ona.

Kako je mislio da je depresivna, liječnik joj je prepisao antidepresiv. Tek nakon što se zbog upale pluća podvrgnula detaljnom pregledu u bolnici, liječnici su postavili pravu dijagnozu: "Q-groznica". Nakon toga je dobila odgovarajuću terapiju.

U međuvremenu Anita Vincent je osnovala Udruga oštećenih zbog kozije gripe. Ona i njeno udruženje optužuju odgovorne ministre Aba Klinka i Gerd Verburg da su prekasno intervenirali.

"Zaražene koze trebalo je odavno da budu ubijene", smatra ona.

Mnoge životinje koje su zaražene virusom gripe već su skotne.

"Ako zaražena koza donese na svijet jedno mrtvo jare, ono u sebi nosi milijune virusa i bolest se širi ogromnom brzinom", upozorava Roel Coutinho iz amsterdamskog Centra za infektivne bolesti.

Kozija gripu je otkrivena na 50 od ukupno 350 farmi koza diljem Nizozemske.

Ministar zdravstva Ab Klink, međutim, umiruje stanovništvo i poručuje da je rizik od zaraze relativno nizak i da za sada nije zabilježen nijedan slučaj prenošenja virusa sa čovjeka na čovjeka.

Po riječima ministra, u prilog borbi protiv epidemije ide i činjenica da u ovo doba godine koze i ovce ne donose na svijet mladunce, prenio je Blic Online.

(Svevijesti.ba/Fena)

mora se siriti kozja gripa kada nekoriste gumene cizme ... :P

pa one holandske klopme su krive sve hehe.......a nesto se sve stisa oko svinjarije,mora da su se popunili dzepovi.[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] Edited by x-men

bgm se i ova svinjarija smirila barem u medijama,a i ne cuje se kroz narod da ima toga vise...