Jump to content
Sign in to follow this  
sead_f1

Formula 1 - Sezona 2010

Recommended Posts

dobar post DLZ i zboris pravedno, nego to jest fkt, niz nekih dogadjaja je olaksalo shumiju da postane to sto jest al isto tako kad su svi bili jednaki i na stazi imali skoro ista vremena on je znao nekako izvuci josh nesto vise, nikad necu zaboraviti kvale na jednoj stazi, zaboravio sam mjesto ali ne i čin, nego on i Alonso tada u Renaultu su kaznjeni u Q1 +2sec pa nisu mogli sa tim vremenom proci u prvih 10 tj Q2, medjutim Alonso je tako ostano na 15 ili 16 mjestu a Shumi je napravio nevjerovatan krug te kasnio za 10 mjestom i pragom za prelaz samo 1,5 desetinku, to je ono nesto sto se trazi u F1, to je bio Senna, Shumi, Hakinen, Montoya, a u danasnje vrijeme mislim da bi mogo Rossi da dodje u F1 to biti al et o tom potom, takodjer se slazem sa DLZ-om za Kobayasija, momak je u dva racea prestigao aktuelnog SP-a bez imalo obzira prema njemu na stazi, kao sto Vettel pretekao Hamiltona, kad je bila situacija ko je brzi nek izvoli...

a ovo mi je bio jedan od jacih racea za gledati, nakon takvog peha sa gumom on sa zaostatkom od 1 krug ipak stize na 3 mjesto!!!
[media]http://www.youtube.com/watch?v=UNLKb4r091w&feature=related[/media]
ovaj komentator je najaci, gledao bi sve utrke ako on komentarise, nekako ima glas ko rad motora F1, heeh, koji je ovo jezik uopste Edited by PC_DoctorE

Ako ima neko zainteresovan neka pozuri jer imaju jos četiri prazna mjesta:

TBA - prazno mjesto
* - pregovori u toku

[img]http://uploadslika.com//images/9147352009-12-24_222822.jpg[/img] Edited by Dobar_Los_Zao

[b][url="http://www.f1-hr.com/clanak/briatore-dobio-sudski-postupak-protiv-fia-e"]Briatore dobio sudski postupak protiv FIA-e[/url][/b]

[img]http://www.f1-hr.com/upload/image/briatore5.jpg[/img]

Biv

drago mi je da su mu skinuli zabranu ... ipak on je tip koji ce ako se vrati u formulu 1 donijeti zanimljivih situacija ... :P

[b][size="5"]
Sauber objavio datum prezentacije bolida[/size][/b]

[img]http://www.f1-hr.com/upload/image/heidfeld4.jpg[/img]

Momčad Petera Saubera potvrdila je datum i mjesto predstavljanja svojeg bolida za sezonu 2010.

Prezentacija će se održati u nedjelju, 31. januara na stazi u Valenciji, samo dan prije početka prvih predsezonskih testiranja koja će na istoj stazi trajati od 1. do 3. februara.

Prvobitni planovi o velikom, zajedničkom predstavljanju bolida svih momčadi propao je zbog nesuglasica oko dogovaranja detalja i straha manjih timova da pokraj velikih ekipa, poput Ferrarija i McLarena, neće biti medijski dovoljno eksponirani.

f1-bosnia.net Edited by PC_DoctorE

[quote name='lucky' date='05 January 2010 - 19:37 ' timestamp='1262716644' post='353356']
drago mi je da su mu skinuli zabranu ... ipak on je tip koji ce ako se vrati u formulu 1 donijeti zanimljivih situacija ... :P
[/quote]

Meni od pocetka kao pojava nikad nije sjedao. A onakvu glupost u Singapuru napraviti ... ne zasluzuje taj imati bilo kakve veza sa F1.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=h6-qAzNDTPo[/media]

rodjo nema nijednog tima koji je bez prljavog vesa ... samo sto je njegov izasao na vidjelo ... al onakvi tipovi su formula 1 i cine je zanimljivom ...

Schumacher počeo testiranja ;)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=_FAsPM4YhiY[/media] Edited by Dobar_Los_Zao

Dok je Ferrari odredio datum predstavljanja bolida za sezonu 2010 ito 28 januara tomu su pristupile i druge momcadi te pise vako

Renault, McLaren i Lotus danas su potvrdili datume predstavljanja svojih novih bolida za ovogodi

Zna li se hoce li biti "kers"-a u ovoj sezoni, i ako hoce, kod koga ?

[quote name='olderman' date='15 January 2010 - 23:42 ' timestamp='1263595347' post='355021']
[/quote]

Za sada je stanje isto kao i prsle sezone.
KERS je dozvoljen, mada je većina ekipa se izjasnilo da ga neće koristiti. Sad opet ovisno ot utrke do utrke, lako se to ubaci na nekoj utrci ako će se imati koristi od njega.

[quote name='olderman' date='15 January 2010 - 23:42 ' timestamp='1263595347' post='355021']
[/quote]

mislim da ga niko nece ubacivati i da su svi odustali jer je sad rezervoar veci jer nema donalijevanja goriva u toku utrke, tako da bi kers samo jos otezao bolid, mislim da bi bash sad trebao kers jer je lakse napraviti balans bolida a i tezi je treba vise konja da povuce, al ako su se dog da odustaju onda je to to...

Dobro, ali hoce li se gume mijenjati...ima li negdje ta nova pravila sva u komadu da se procitaju?
Bez boksova nece biti interesantno gledati trke, posebno sad kad je opet Sumaher u igri...taj kad uferci ode...jedino mu mozda mognu konkurisati Vetel, Kubica, Kobajashi i moj favorit :)

[quote name='knjigovodjE' date='16 January 2010 - 09:12 ' timestamp='1263629547' post='355040']
Za sada je stanje isto kao i prsle sezone.
KERS je dozvoljen, mada je većina ekipa se izjasnilo da ga neće koristiti. Sad opet ovisno ot utrke do utrke, lako se to ubaci na nekoj utrci ako će se imati koristi od njega.
[/quote]

imaju pravila ja sam ih postavljo al su dopunjavana i i mjenjana ...

uglavnom u boksove ce se ulaziti radi guma ... a dolijavanja goriva nece biti bar kako sada stvari stoje ...
KERS se sporazumno nece koristiti al po pravilima ga mogu koristiti ...

kome je zanimljivo preticanje kroz boxove, sad ce svi ostajati isto, znaci sva borba ce biti na stazi, a mislim da ovi novaci nece izdrzati pritisak, mislim da tu ima veliku prednost schumacher, jer znamo da on najbolje zna cuvati gume, a i vozio je takvu jednu sezonu kao i Alonso, ne mogu se sad sjetiti ko jos od ovih top vozaca, al znam da ce oni imati prednost bar u tomu al opet nikad neznas, ova prosla sezona nas je sviju iznenadila...

a hoce li se morati mijenjati gume, pocnes na jednima pa moras zavrsiti na drugima ili ?...

[quote name='lucky' date='21 January 2010 - 17:34 ' timestamp='1264091676' post='355554']
imaju pravila ja sam ih postavljo al su dopunjavana i i mjenjana ...

uglavnom u boksove ce se ulaziti radi guma ... a dolijavanja goriva nece biti bar kako sada stvari stoje ...
KERS se sporazumno nece koristiti al po pravilima ga mogu koristiti ...
[/quote]

[quote name='olderman' date='21 January 2010 - 20:41 ' timestamp='1264102905' post='355581']
a hoce li se morati mijenjati gume, pocnes na jednima pa moras zavrsiti na drugima ili ?...

[/quote]

neznam hoceli se morati mjenjati, al ko bi se odlucio na tako nesto da nemjenja gume samo bi sebi skocio u stomak ... jer kada bolid olaksa pred kraj utrke sa novim gumama se moze voziti i sekunda po krugu brze ... ako ne i vise od sekunde ...

ma moraju gume mjenjati, nije to fora onda nikako, jer nema onda bash brzine nikako, jer kad je bolid brz ne mozes cipati bolid a kad postane laksi onda ne mozes jer si shebo gume vozeci takav bolid, tako da ce biti zamjena, opet cemo vidjeti...al bash mi je drago zbog bodova jer nece biti vise svejedno jel doso prvi ili drugi, sad je 5 bodova razlika tako da ce svima od 1-3 biti prpa...

nego vijaj ovo

[b][size="5"]Rossi započeo testiranja[/size][/b]

Valentino Rossi odradio je prvi dan testiranja s Ferrarijem u

[quote name='Ljutaa_Ina' date='23 January 2010 - 13:45 ' timestamp='1264250741' post='355850']
e vala jedva cekam formulu
[/quote]

Da nisi raspolozena za voziti simulaciju F1 :) www.f1-bosnia.net

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='23 January 2010 - 18:26 ' timestamp='1264264012' post='355870']
[/quote]

:P ovdje je u martu pa planiram ici gledati :)

[quote name='Dobar_Los_Zao' date='23 January 2010 - 17:26 ' timestamp='1264264012' post='355870']
[/quote]

a ne pita niko bil ti dru

[quote name='Ljutaa_Ina' date='24 January 2010 - 03:06 ' timestamp='1264298768' post='355991']
:P ovdje je u martu pa planiram ici gledati :)
[/quote]

nadam se slikama s staze ...

[quote name='racing/7005/' date='24 January 2010 - 03:24 ' timestamp='1264299885' post='355994']
a ne pita niko bil ti dru