Jump to content

Recommended Posts

ko voli nek izvoli i ko moze tako u potpunosti podrzavam..ja ne bi mogao da budem u takvoj vezi s curom, ja u parku, ona kod robne i tako pricamo:D

[quote name='_haRY_[garronja]' post='331548' date='27.06.2009, 12:07']
ko voli nek izvoli i ko moze tako u potpunosti podrzavam..ja ne bi mogao da budem u takvoj vezi s curom, ja u parku, ona kod robne i tako pricamo:D[/quote]

Ko je rekao da to podrazumijeva ti u parku, a ona kod robne i pricate ?
Niko nije rekao da se momak i djevojka u serijetskoj vezi ne smiju vidjati i izlaziti zajedno i biti blizu jedno drugog, ono cega u toj vezi nema je samo fizickog kontakta.

Nemojte brate pretjeravati pa ni u sali..

[quote name='_women_' post='331553' date='27.06.2009, 11:31']Ko je rekao da to podrazumijeva ti u parku, a ona kod robne i pricate ?
Niko nije rekao da se momak i djevojka u serijetskoj vezi ne smiju vidjati i izlaziti zajedno i biti blizu jedno drugog, ono cega u toj vezi nema je samo fizickog kontakta.

Nemojte brate pretjeravati pa ni u sali..[/quote]

jes

po pravim

Gdje se dvoje osamljuju sejtan je treci.

Trebalo bi, ali u danasnjem vremenu je potrebno puno snage i odricanja da se ostvari i veza bez fizickog kontakta tako da sad nije moje da sudim ili govorim da je mahrem manje bitan ali opet.. Bolje ikako prakticirati i sljediti propise nego nikako. A ovo sto on govori jedno kod robne jedno u parku oni se u sred carsije je malo pretjerivanje jer na kraju krajeva oni u sred carsije nikad nisu OSAMLJENI.
  • Upvote 1

he he, ja cu probati otici do robne neka je on u parku pa cemo se dovikivati :lol:

jest ono da ... "sejtan je treci" ali da jas uvijek vodam svoju elmu il. nekog dr. od rodbine i da englendisemo a-a ... to fkt ne mogu ... ionako uvijek insan ide na JAVNA mjesta, pa se nikad nije SAMO ...

joj ova tema me podsjeca na neki komtar iz nekadasnje spotske srijede .. hihi ima full kontakta nema full kontakta ja mogu ja nemogu... jedno su nase zelje a drugo ono sto Allah zapovjeda... dakle nije bit u terminu
  • Upvote 1

[quote name='doktoraider' post='330839' date='23.06.2009, 14:49']<br />hvala Allahu, ja se pronađe u ovim VIZIOSovim riječima... <br />&quot;prijatelju&quot; ja sam jedan od tih. uh,
  • Upvote 1

men je kull ta serijatska veza ... :D ljudi ipak tu treba imati volju i jak karakter da se odoli iskusenjima ...
  • Upvote 1

[quote name='MECA' date='02 July 2009 - 12:09 ' timestamp='1246529384' post='332237']
a moze li se serijatski ufatiti cura
[/quote]
kako si mislio kolega kada si napsio "ufatiti" ?

[quote name='EcI PeCi PeC' date='29 June 2009 - 06:53 ' timestamp='1246254823' post='331882']

opet pokrivenih cura... pa to muskarci cine vec dugo predugoooo.. sad sva vaga na curama.
sanele koliko je tvoja zena imala godina kad si ju ozenio?
valjda u tim godina i nije se tesko sacuvat.. sad neke curei momci sa 25 i vise da pricaju te nevine lovacke price... hmm moguce je al neki mali mali broj stanovnika.. mislim jako mali broj...

i te pokrivene sto nisu vise nevine i sto se pipaju i uzivaju u tim gresnim tjeosnim kontaktima i carima, pa sta.. jel to vas problem...
nijel samo uzvisen Allah dz.h nas kadija??[/quote]

Imala je 19 :) ali to uop

[quote name='snake' date='26 June 2009 - 09:26 ' timestamp='1246001208' post='331267']
vec zalazis u domen Allahovih odgovornosti...
ON je taj koji ce na kraju procijeniti, odvagati i dati svoj sud, a ne neki efendija ili ne daj Boze mustafa ceric..
[/quote]

Nikad mi nije bilo jasno

[quote name='Kemal_S' date='02 July 2009 - 20:19 ' timestamp='1246558762' post='332267']
Nikad mi nije bilo jasno

[quote name='_women_' date='27 June 2009 - 13:00 ' timestamp='1246100438' post='331559']
Gdje se dvoje osamljuju sejtan je treci.

Trebalo bi, ali u danasnjem vremenu je potrebno puno snage i odricanja da se ostvari i veza bez fizickog kontakta tako da sad nije moje da sudim ili govorim da je mahrem manje bitan ali opet.. Bolje ikako prakticirati i sljediti propise nego nikako. A ovo sto on govori jedno kod robne jedno u parku oni se u sred carsije je malo pretjerivanje jer na kraju krajeva oni u sred carsije nikad nisu OSAMLJENI.
[/quote]

pa ti onda gajis neki poluserijatski odnos, ko jes serijatska,a opet nije??ala..

Dajte ljudi kakva serijatska veza u danasnjici? Majkko moja mila!!! Bule na baterije,cast izuzecima ali neki dan ovdje kroz korzo u Bihacu prolazi bula s deckom,drze se oni za rucice hahaha kad mu samo rece:"Ma idi dodjavola" ??? jel to ahlak o kojem je valjda nekad ucila? dobro ok,eto i u cazinu sam bila,isto,pokrivena djevojka,sjedi sama s deckom u kaficu,na mjestu gdje se toci alkohol...pa fuj!!!Nije da mrzim neke stvari ali danas svako tumaci sve kako je njegovom klincu ceif.Nisam mogla a da ne komentarisem na ovu temu.Sve stoji,i ja sam se nekad htjela pokriti,upisati medresu i studirati teologiju ali..danas mi je drago sto nisam jer radije cu hodati naga i polunaga pa nek gorim u 300 vatri nego spustati pogled i glavu na ove danasnje pokrivene djevojke.Ne pada mi na pamet..Serijatska veza? pfffffff!!! Dajte molim vas,postedite nas gluposti,nema smisla o tome raspravljati kad ce se uvijek naci izuzetak ili neko ko ce demantovati ovo sve a covjek moze garantovati uvijek samo za sebe.
Eto,prof.njemackog iz kljuca mi je pricao kako je kad je on ovdje studirao njegov cimer imao pokrivenu djevojku koja je dolazila tu kod njega na iftar u kucu.I nakon iftara oni se fol zatvore u sobu i leze odjeveni na krevetu.Kad ga je ovaj danasnji prof.pitao kako to,ovaj mu je odgovorio da je sex dozvoljen nakon iftara,a cura ta nit je zarucena nit udata.Pa sta je to?????? Ja cu samo reci za takve slucajeve i djevojke ODVRATNO! BOG ce nam svima suditi i prosuditi nije moje da vise ista kazem,napisala sam i previse.

[quote name='Orhideja' date='03 July 2009 - 16:53 ' timestamp='1246632824' post='332344']
Dajte ljudi kakva serijatska veza u danasnjici? Majkko moja mila!!! Bule na baterije,cast izuzecima ali neki dan ovdje kroz korzo u Bihacu prolazi bula s deckom,drze se oni za rucice hahaha kad mu samo rece:"Ma idi dodjavola" ??? jel to ahlak o kojem je valjda nekad ucila? dobro ok,eto i u cazinu sam bila,isto,pokrivena djevojka,sjedi sama s deckom u kaficu,na mjestu gdje se toci alkohol...pa fuj!!!Nije da mrzim neke stvari ali danas svako tumaci sve kako je njegovom klincu ceif.Nisam mogla a da ne komentarisem na ovu temu.Sve stoji,i ja sam se nekad htjela pokriti,upisati medresu i studirati teologiju ali..danas mi je drago sto nisam jer radije cu hodati naga i polunaga pa nek gorim u 300 vatri nego spustati pogled i glavu na ove danasnje pokrivene djevojke.Ne pada mi na pamet..Serijatska veza? pfffffff!!! Dajte molim vas,postedite nas gluposti,nema smisla o tome raspravljati kad ce se uvijek naci izuzetak ili neko ko ce demantovati ovo sve a covjek moze garantovati uvijek samo za sebe.
Eto,prof.njemackog iz kljuca mi je pricao kako je kad je on ovdje studirao njegov cimer imao pokrivenu djevojku koja je dolazila tu kod njega na iftar u kucu.I nakon iftara oni se fol zatvore u sobu i leze odjeveni na krevetu.Kad ga je ovaj danasnji prof.pitao kako to,ovaj mu je odgovorio da je sex dozvoljen nakon iftara,a cura ta nit je zarucena nit udata.Pa sta je to?????? Ja cu samo reci za takve slucajeve i djevojke ODVRATNO! BOG ce nam svima suditi i prosuditi nije moje da vise ista kazem,napisala sam i previse.
[/quote]
ti nisi pisala o serijatskoj vezi ... vec komentarisala neke osobe za koje smatras da bi trebalo da su serijatskoj vezi ...
mislim da stil oblacenja necini nikog vise ili manje moralnom osobom ... dokaz su ti slucajevi koje si nabrojala ...
uglavno podrzavam i divim se osobama koje su serijatskoj vezi ... al posto je tema na podforumu religije mislio sam da ce nam upuceniji malo vise pribliziti sta je to serijatska veza ... i bio bih veoma zahvalan kada bi neko napiso vise o serijatskoj vezi ... al ne svoje vidjenje serijatske veze vec onako kako je propisana da bude ...

smijesno ali zasto se onda pola nezavijeni vjencalo serijetski?jel samo zbog materijalnog?kad ima pedera pedofila ubica nasilnika sranja po svjijetu zasto neki misle da nema i prave serijatske veze?moj jaran iz sandzaka koji ima 31g zeni se ovog ljeta po staroj tradiciji sandzaka,njegova buduca zena je njegovo godiste i nevina je a nije zavijena ali nije ni iz neke dumacine sa juga,nego skolovana i pametna dijevojka,zar ce ona rizikovat brak ako mu je rekla nevina sma i hocu to da uradim onako kako se nekad pricalo o tome da nevina udje u brak,ako nebudem rekla je vrati me mom ocu i majki istu noc. meni bilo smijesno ali postujem to.a ovdje se vise radi o sumnji i nevjerovanju sto isto razumjem jer sad ni zidovima nesmis reci a da to nece otic dalje.

[quote name='lucky' date='04 July 2009 - 12:14 ' timestamp='1246706067' post='332407']
ti nisi pisala o serijatskoj vezi ... vec komentarisala neke osobe za koje smatras da bi trebalo da su serijatskoj vezi ...
mislim da stil oblacenja necini nikog vise ili manje moralnom osobom ... dokaz su ti slucajevi koje si nabrojala ...
uglavno podrzavam i divim se osobama koje su serijatskoj vezi ... al posto je tema na podforumu religije mislio sam da ce nam upuceniji malo vise pribliziti sta je to serijatska veza ... i bio bih veoma zahvalan kada bi neko napiso vise o serijatskoj vezi ... al ne svoje vidjenje serijatske veze vec onako kako je propisana da bude ...
[/quote]

pa dobro...iskreno,nisam toliko upucena,odrasla sam u gradovima druge vjere a znanje o serijatskim vezama je povrsinsko,osnovno,ono koje sam ucila u mektebu i skoli na casovima vjeronauke,a u gradovima gdje sam odrastala ne poznajem nijednu pokrivenu osobu niti serijatsku vezu.Izvinjavam se ovim putem.pozdrav

[quote name='Orhideja' date='06 July 2009 - 13:41 ' timestamp='1246880470' post='332554']
pa dobro...iskreno,nisam toliko upucena,odrasla sam u gradovima druge vjere a znanje o serijatskim vezama je povrsinsko,osnovno,ono koje sam ucila u mektebu i skoli na casovima vjeronauke,a u gradovima gdje sam odrastala ne poznajem nijednu pokrivenu osobu niti serijatsku vezu.Izvinjavam se ovim putem.pozdrav
[/quote]

nema potrebe da se izvinjavas ...

forum je tu da razmjenjujemo misljenja i znanja ... nije nisam upucen u serijatsku vezu ... pravila ponasanja i sve ostalo sta ide uz serijatsku vezu ...
al se nadam da ce neko da nam napise vise o samim pravilima ...

[font="Georgia"]Jedno pitanje

Jel se psiholo

[quote name='VIZIOS' date='07 July 2009 - 05:40 ' timestamp='1246941609' post='332603']
[font="Georgia"]Jedno pitanje

Jel se psiholo

[quote name='doktoraider' date='06 July 2009 - 23:18 ' timestamp='1246918712' post='332597']
@Orhideja .. znam da nisi u su

[b]Esselamu alejkum,
ja sam licno za ovu vrstu veze,jer se smatram muslimanom,a Allah dz.s. nam zabranjuje razvrat i blud,i bilo bi mi nejasno da neki musliman/ka podrzava nesto osim ovog,seriata i seriatske veze(braka).
Iako je na zalost,cinjenica da je razvrat i blud zavladao nasim prostorima,a smatramo se skoro svi musimanima,barem oko 95 % nas krajisnika.
Ipak svi cemo mi doci pred naseg Gospodara i svako ce ponaosob odgovarati za svoje.
[/b]
Sura 99

EZ-ZELZELE /ZEMLJOTRES

"U ime Allaha, Svemilosnog, Milostivog!"

"Kad se Zemlja najze