Jump to content
Sign in to follow this  
sebina_ikanovic

svemu dodje kraj

Recommended Posts

nahodao/la sam se isfuljao/la promjenio cura/momaka sad je dosta jer i tome dodje kraj?

kad i kako se zna da je dosta fuljanja i zajebancije kad je onaj trenutak tu kad sam sebi kazes sad hocu da budem ozbiljan curu kraj sebe i sa njom sve? dodje to samo od sebe ili e uvijek vuce nesto da se ides fuljat na pijanke ganjat cura/momaka kresat sta ti dodje na red :D

dali je to zbilja tako da i tome dodje kraj ? zasto kad uvijek cujem od dosta naroda "ja hocu slobodu" ??? pa se cesto zbunim :unsure:

kakvu slobodu sebina a patimo svi za nekom ljubavlju i osjecajima,ja nebi pricao o slobodi onda nikako niti o ljubavi i osjecajima i zivotu u dvoje!pa sloboda je i brak po mom razmisljanju za druge me nezanima.prodje se svasta u nekim godinama ali mislim da je spas svakom covjeku druga polovica ili njima isto tako.lutanje citav zivot i jednom se probudis star i samo se sjecas pijanke hodanja kresanja,samo ti to u glavi i ja mislim da to nije smisao zivota.pricamo da hocemo ljubav a hocemo i slobodu a za mene je ljubav prema osobi skojom zelim zivot sloboda.

da svaka cast edo fakat imas slicno razmisljanje o zivotu kao i ja :D

ali kazem sa narod koji su fixirani na to nesto da non stop neku slobodu spominju ...

znam dve osobe dugo se druzim sa njima i stalno mi je u glavi kako on vice da ga ona gusi i kako on nema svoje slobode sta on razumjeva pod slobodom kad ima ono sto zeli a to je ONA...sa njom valjda moze imat sve i slobodu sto ti kazes i sl.

:D

[quote name='sebina_ikanovic' post='329302' date='14.06.2009, 12:57']dali je to zbilja tako da i tome dodje kraj ? zasto kad uvijek cujem od dosta naroda "ja hocu slobodu"???[/quote]

Hoće ljudi slobodu izbora. Znači, nije im problem provesti cijeli

[quote name='sebina_ikanovic' post='329302' date='14.06.2009, 09:57']nahodao/la sam se isfuljao/la promjenio cura/momaka sad je dosta jer i tome dodje kraj?

kad i kako se zna da je dosta fuljanja i zajebancije kad je onaj trenutak tu kad sam sebi[b] kazes sad hocu da budem ozbiljan curu kraj sebe i sa njom sve?[/b] dodje to samo od sebe ili e uvijek vuce nesto da se ides fuljat na pijanke ganjat cura/momaka kresat sta ti dodje na red :D

dali je to zbilja tako da i tome dodje kraj ? zasto kad uvijek cujem od dosta naroda "ja hocu slobodu" ??? pa se cesto zbunim :unsure:[/quote]
Ja sam se mogu reci relativno mlad isfuljao, nahodao, prosao i sta treba i sta netreba.. Kad me to vec proslo doslo je do ovog drugog ozbiljne cure, veze i svega sto donosi ozbiljna veza ali nazalost i tome dosao kraj..

Nisam inspirisan za pisanje ali cu ukratko reci da dode kraj i hodanju ali i dugim vezama i na kraju opet budes na pocetku.. Zato udajite se zenite se :P

Insan jednostavno osjeti kad je vakat da se uozbilji. Neko to osjeti ranije a neko kasnije.. Mislim da je tu najmanje bitno koliko si ih izmijenjao i koliko si izlazio, lumpovao i slicno.. Tu vise ima utjecaja okolina, prijatelji, radne kolege, roditelji.. Ipak, kad se svi oko tebe uozbilje i ti shvatis da je mozda i tebi vakat..

To je neko moje misljenje :icon_wink:

ja mislim da nije oki da se covjek previse opusti ozbiljnost jer uvijek treba biti spreman za zajebavat se i sl.

treba jednostavno sam sebe pronaci i znati kad je vrijeme za ozbiljnost a kad je za salu fuljanje i sl. naravno mi svi nekad dodjemo na tu tacku kad nam je dosta svega i kad kontamo da smo se i nahodali i sl. ali toga nikad nije dosta.. jer covjek zivi da istrazuje dok snage ima.. zato najbolje nikad nereci dosta mi je sad se zenim vec zenim se i nastavljam zivot drugacije malo sa partnerom svojim

:D

sta ja sada rece ?? :D

Svasta ti ispisa, al kolko sam skonto ok si rekla. Ne treba nikada biti 100% ozbiljan i 100% se odreci hodanja.. Mozes ti i u braku izlaziti sa dragom/dragim.. Mozes ici na rostilje, za*ebancije i slicne te "feste" :)

Ma sve treba umjereno :icon_wink:

[quote name='ne_znam_ko_sam' post='329591' date='16.06.2009, 11:56']Svasta ti ispisa, al kolko sam skonto ok si rekla. Ne treba nikada biti 100% ozbiljan i 100% se odreci hodanja.. Mozes ti i u braku izlaziti sa dragom/dragim.. Mozes ici na rostilje, za*ebancije i slicne te "feste" :)

Ma sve treba umjereno :icon_wink:[/quote]

Umjerno. Zlatna sredina :) A na kraju, i kad nije, vazno je da nas dvoje se dogovaramo i planiramo kad cemo, sta i gdje :)

Za sve ima vremena,nacina.. ako se dvoje slazu :)

[quote name='sebina_ikanovic' post='329302' date='14.06.2009, 12:57']nahodao/la sam se isfuljao/la promjenio cura/momaka sad je dosta jer i tome dodje kraj?

kad i kako se zna da je dosta fuljanja i zajebancije kad je onaj trenutak tu kad sam sebi kazes sad hocu da budem ozbiljan curu kraj sebe i sa njom sve? dodje to samo od sebe ili e uvijek vuce nesto da se ides fuljat na pijanke ganjat cura/momaka kresat sta ti dodje na red :D

dali je to zbilja tako da i tome dodje kraj ? [b]zasto kad uvijek cujem od dosta naroda "ja hocu slobodu" ??? pa se cesto zbunim :unsure:[/b][/quote]

Insanu s vremenom dodje dosta onog njegovog zivota, fuljanja, pijancenja i slicnog, ali to nije razlog da prestane s ostalim drustvenim zivotom :D
Potreba za slobodom je tamo gdje zena pocinje ustajat sa solje i preuzima stvar u svoje ruke i baca pis :D

Zenama je uvijek tesko zamisliti da i pored najvece ljubavi, covjeku je nekad potreban mir, malo drugacije drustvo i tako to.
Jesam li spomenuo ljubav u gorepomenutoj recenici?
jesam, odlicno :D

[quote name='analiticarka' post='331457' date='27.06.2009, 00:50']Umjerno. Zlatna sredina :) A na kraju, i kad nije, vazno je da nas dvoje se dogovaramo i planiramo kad cemo, sta i gdje :)

Za sve ima vremena,nacina.. ako se dvoje slazu :)[/quote]
Kava zlatna sredina. To je samo neko izmislio da bi prezivjeo svadju. Dje mozes naci sredinu? Imal kakva vaga? Nema.
Kad god zensko zaplace sredina je najebala :D

[quote name='[I-B-R-O]' post='331474' date='27.06.2009, 02:13']
Insanu s vremenom dodje dosta onog njegovog zivota, fuljanja, pijancenja i slicnog, ali to nije razlog da prestane s ostalim drustvenim zivotom :D
Potreba za slobodom je tamo gdje zena pocinje ustajat sa solje i preuzima stvar u svoje ruke i baca pis :D

Zenama je uvijek tesko zamisliti da i pored najvece ljubavi, covjeku je nekad potreban mir, malo drugacije drustvo i tako to.
Jesam li spomenuo ljubav u gorepomenutoj recenici?
jesam, odlicno :D

Kava zlatna sredina. To je samo neko izmislio da bi prezivjeo svadju. Dje mozes naci sredinu? Imal kakva vaga? Nema.
Kad god zensko zaplace sredina je najebala :D[/quote]

zivio govornik Ibrahim :cheers: U potpunosti potpisujem :)

Pa zar je za vas Brak robija??
Zar udaja/ zenidba treba covjeka mjenjat?
Sa 20 i raranih dvaseset se taj osjecaj nebi trebo jso imat?
Moje skromno misljenje... Edited by EcI PeCi PeC

[quote name='EcI PeCi PeC' post='331681' date='27.06.2009, 18:59']Pa zar je za vas Brak robija??
Zar udaja/ zenidba treba covjeka mjenjat?
Sa 20 i raranih dvaseset se taj osjecaj nebi trebo jso imat?
Moje skromno misljenje...[/quote]
ibro je samo citirao zensku pricu :) jer vi mnoge gledate brak kao robiju i gubitak te neke slobode vase,a vala ni ja nerazumjem tu slobodu.

[quote name='analiticarka' post='331705' date='27.06.2009, 23:07']batane, sta se tebi desilo?

pricas o tom braku ili vezi , kao nekom zatvoru ?[/quote]

Hej, pa ako nisi vidjela, naslov teme je "svemu dođe kraj" :D

A bom, ja kao onaj pravi, čvrsti, zgodni mu

Tesko da dosadi. Jedino ako te neka obori bas sa nogu pa se uozbiljis i na kraju ozenis kad se onda moras uozbiljiti. Mislim da ce i tad biti drustva sa kojim ces htjeti malo izaci i odmoriti se kao sto ce htjeti i druga polovica malo izaci sa svojim drustvom i to je normala, nekad cete obadvoje zajedno izaci da se provedete i tako. Samo jedno je brak a jedno veza. Mislim da nema smisla biti u vezi 5-6 godina i da se odreknes, izlazaka, drustva i ostalih stvari. Da samo sa parterom/partnericom provodis vrijeme na kraju dosadite jedno drugom i gdje ste na kraju nigdje. Ipak je covjek drustveno bice a ne komad leda. Pozeli malo i sa drugima porazgovarati, razmjeniti misljenja...

[quote name='x-men' post='329314' date='14.06.2009, 13:25']kakvu slobodu sebina a patimo svi za nekom ljubavlju i osjecajima,ja nebi pricao o slobodi onda nikako niti o ljubavi i osjecajima i zivotu u dvoje!pa sloboda je i brak po mom razmisljanju za druge me nezanima.prodje se svasta u nekim godinama ali mislim da je spas svakom covjeku druga polovica ili njima isto tako.lutanje citav zivot i [b]jednom se probudis star i samo se sjecas pijanke hodanja kresanja[/b],samo ti to u glavi i ja mislim da to nije smisao zivota.pricamo da hocemo ljubav a hocemo i slobodu a za mene je ljubav prema osobi skojom zelim zivot sloboda.[/quote]

Sve ovo stoji al ova recenica :unsure: Pa pricaj sa starijim ljudima oni samo pricaju kako su provodili, gdje su bili, kako su krali mlade :lol: i u tim sjecanjima nema nista lose. Vecina ih kaze da sam ja u tvojim godinama a ovakvom pameti. Ljubav traje prvih par godina kasnije prelazi u uzajamno postivanje i prijateljstvo sto se tice braka.

Ma iz avanture u avanturu dok ne dode vrijeme da se smiris il dok ti ne dosadi ( ovo drugo teze ). ;)

komsija ja vec dijeci od mog brata mogu pricat price kao sto je meni moj did rahmetli pricao price ali eto ja nisam jos did a do ovoliko godina covjek prodje svasta a svatam da do 80 godina prodje se da ni sam vise neznas sta si prosao i znam da sam ja zelen jos za dida od 80 godina sto se tice iskustva,ali i to je normalno,ja sma isto uzivao u pricama od dida i majke (nene)tako cu i ja isto pricat i svi mi kad i ako dozivimo starost.ima period u zivotu kad ti je stalo do drugih stvari koje su prirodnije i normalnije.u braku je potrebno luftanje druzenje i komunikacija isto,nedo bog ozenit se i zatvorit se pa to je ubistvo za zenu i za muskarca,to neznas kako se zoves izgubis sebe i smisao za zivot,..zivjet normalno imat jaku bracnu zajednicu i uklopit se u sredinu..

Ja samo kazem da je bolje prije braka proci sito i reseto barem onda u braku neces nit zaliti za necim nit se pitati kako bi bilo da je bilo. Tako i sa zenom buducom nek prode sve barem nece zaliti za necim. Gori su oni koji nista ne produ prije braka pa se pocnu pitati kako bi bilo probati, dozivjeti... Na kraju krajeva zasto se moram uklopi u necije okvire i shvatanja zasto mora biti kako svi tako i ja odmah moram ne zelim uopste da se trudim uklapati u neku sredinu. Zivjecu kako zelim pa kome smeta nek smeta.

[quote name='Chroono_targer' date='28 June 2009 - 12:56 ' timestamp='1246190175' post='331759']
Ljubav traje prvih par godina kasnije prelazi u uzajamno postivanje i prijateljstvo sto se tice braka.[/quote]

a u vezi nema postovanja i prijateljstva??? voli se samo prvih godina braka??? [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/an.gif[/img]

haj lupi glavom o zid alene, zacududjujes me..

[quote name='analiticarka' date='04 July 2009 - 22:35 ' timestamp='1246739733' post='332446']
a u vezi nema postovanja i prijateljstva??? voli se samo prvih godina braka??? [img]http://forum.cazin.org/public/style_emoticons/default/an.gif[/img]

haj lupi glavom o zid alene, zacududjujes me..
[/quote]

Nisam ni rekao da nema postovanja i prijateljstva u vezi :closedeyes: Ljubav je u pocetku a tesko da je vjecna samo preraste kasnijih godina u nesto drugo sto bi se mogolo okarakterisati kao prijateljstvo, postovanje i uzajamna potreba.

U zadnje vrijeme sam sebe zacudujem, nista novo :closedeyes:

[quote name='Chroono_targer' date='05 July 2009 - 00:05 ' timestamp='1246745150' post='332453']
Nisam ni rekao da nema postovanja i prijateljstva u vezi :closedeyes: [b]Ljubav je u pocetku a tesko da je vjecna samo preraste kasnijih godina u nesto drugo sto bi se mogolo okarakterisati kao prijateljstvo, postovanje i uzajamna potreba. [/b]

U zadnje vrijeme sam sebe zacudujem, nista novo :closedeyes:
[/quote]
na pocetku veze i braka je zaljubljenost ... a nakon prestanka dolazi ljubav odnosto to dali tu osobu volimo ili smo samo bili zaljubljeni u nju ...

tako da sve ima kraj a i pocetak ...