Jump to content
lucky

Vasa brzina interneta

Recommended Posts

Jes', ali osim mene, ne valja mi linija, adsl mi je nikakav, ne prelazi 1mbps nikad.

Jel ovo ona stranica na kojoj se hvalimo?

Jeste, pogledaj kako smo se hvalili prije :D sve po spisku :D

Jes', ali osim mene, ne valja mi linija, adsl mi je nikakav, ne prelazi 1mbps nikad.

Moras biti dosadan ja sam rijesio i liniju i modem. Samo zovi Rajvosa i pravi im naloge. ;)

Moras biti dosadan ja sam rijesio i liniju i modem. Samo zovi Rajvosa i pravi im naloge. ;)

Zovem ja njih zadnjih 6 mjeseci. Zvao sam ih jucer, danas su oni mene i pitali kakav je net. Naravno nikakav, oni proslijede ponovo nalog i opet ce me sutra zvati i net ce biti nikakav, i to traje vec 6 mjeseci, u sedmici se cujemo najmanje 2 puta. Prije su dolazili i kopali i svasta nesto, nikad nisu uspjeli rijesiti nakon sto se je povecala brzina prosli put. Od tad imam probleme sa netom. Odmah poslije tog povecanja brzne fiksni tel nije radio, neta nisam imao nikako, onda su napravili tel i net, medjutim brzina neta je najbolja do sad 2mbps bila, to sam uspio jednom. I sad naravno kad budem trebao imati 10mbps ja cu i dalje, plafon, imati 1mbps, osim ako kao i prosli put ne bude radilo nista.

2493626365.png

Ne hvalim se, čisto me interesovalo da li dobijam ono što plaćam (6-8Mb/s). Ispada da bolje prolazim nego ranije kada sam plaćao 24 a imao 11,5.

da placam netflat4, 30km... a ovo je nejabolja brzina neta, i to kad ga ima. Uglavnom ga nema, a kad ima ne mogu nista ni otvoriti.

evo slika, net flat4 je u pitanju, brzina apsolutno nikad nije presla 2mbps...

Pa koliko si od poste udaljen. Znas i sam tu proceduru gubljenja brzine u kablovima ili kod vas u Coralicima nisu nikad rekonstruirali centralu tj mozda je netko metno kakvu stariju masinu :)

Nije, vec je problem valjda samo do mene, sve moje komsije imaju dobar net, kod mene su bili to poceli praviti, utvrdili onda da ne valja linija, kako oni kazu, na tome se sve zavrsilo. Ja samo zovem, oni prave naloge, onda oni nazovu mene i kazu de vidi, pravili su na centrali nesto i to je to, svake sedmice tako.

2542516146.png

Danas su mi dali broj montera u Cazinu, kazu da zovem njih. jer oni nista ne mogu nego proslijediti nalog, ujedno da me i skinu sa...

Nista, nego pomiriti se sa 1.8mbps.

[URL=http://www.speedtest.net]0.png[/URL]

nista se nije desilo :D

2545609337.png

Isto sve :(

i kod mene se jos nije promjenulo nista ... 

Ja sam upravo i zamjenio zice na onoj kutijici na kuci, mislio sam da je do polova, pa reko da ih zamjenim, ali ostalo je sve isto, nije do toga.

i dalje plafon 1.8Mbps

Jel se to tebi cijeli komšiluk nakačio na liniju?

Ping kao da ti je operator u Kazakstanu.

Neviđeno.

Da je u kazahstanu bio bi vjerovatno bolji.

Nema nikog nakacenog osim mene, cak je i filtriranje po mac adresi, samo moje dvije imaju pristup.

2550462280.png

Edited by x-men

Kada uspijem napraviti 30MB, a da mi ne pukne konekcija ja to zovem Bajram i pravi je uspjeh sa ovom brzinom, koju ne mogu izmjeriti nikako "connection failed"... Moram lijepiti post sa komsijinog neta, koje je btw za jedan zub bolji od mog.

Kada sam zvao 1444 kazu mi da je naog napravljen 5.2. i da ga monteri nisu ponistili, iako us u medjuvremenu bili barem 6 puta. on jedino sto moze je napisati im mail. Dali su mi brojeve montera u Cazinu medjutim niko se ne javlja na te brojeve, samo zvone. Ima li iko kakav savjet, bez da se mijenja provajder?

Imas li mogucnost da promijenis (posudis od rodbine ili prijatelja) router i modem? Ako nije do opreme, onda je samo do provajdera. Otjerati ih u neku stvar i vidjeti druge opcije.

imam 4 routera ovdje, na svim isto. Do njih je, medjutim, ne trude se ni sekunde da utvrde gdje je kvar. Izgleda da cu morati mijenjati provajdera, nema druge.