Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Set mjera načelnika Bihaća

Recommended Posts

Koji mu je klinac? Preforsirao se ovih godina?

Preduslovi:

Kroz rebalans Bud

I ovi nasi ce uraditi isto samo dok se dogovore ko ce biti POV-a :D

Ljudi vrijeme je da se stedi svaka marka a rasipnistvo od strane opcine i pokloni pojedincima bi trebali biti osudjeni od strane "pucanstva" :D

volio bih cuti od naseg nacelnika bar jednu od ovih mjera , a najvise ovu oko smanjenja plata u organima uprave i neradnicima po javnim preduzecima..

zaboravio si ibro jednu mjeru

uvođenje plaćanja komunalne naknade za fizička lica putem računa za vodu u iznosu od 1,5 do 4 KM ovisno o mjestu stanovanja

stvarno antirecesijska mjera prvog reda :lol:

[quote name='snake' post='320557' date='24.03.2009, 08:28']volio bih cuti od naseg nacelnika bar jednu od ovih mjera , a najvise ovu oko smanjenja plata u organima uprave i neradnicima po javnim preduzecima..[/quote]

tebi se snake čovjek ne mo

[quote name='pingvin' post='320562' date='24.03.2009, 08:46']Za koja fizicka lica sabanovski???[/quote]

za stanovnike majka mu stara

za domaćinstva, uz račun za vodu ide i račun za komunalnu naknadu

[quote name='

[quote name='snake' post='320565' date='24.03.2009, 08:49']pa i mi placamo nerealno visu cijenu vode :

- zbog velikih gubitaka, koji su prouzrokovani jednim dijelom propusunoscu sistema i tim sto neki nikako ne placaju vodu iz politickih razloga
- neadekvatne politike troskova, gdje se cijela infratsruktura ( zejdno sa ljudstvom ) JP-a Vodovod-a koristi u politicke svrhe, a ne u interesu cijele opstine i gradjana
- treba nekako pokriti troskove plata svih onih lezihljebovica i neradnika koji su se po politickoj ili familijarnoj ( oboje ) liniji uposlili[/quote]

da, ali ne plaćamo komunalnu naknadu

i nije nam uvedeno plaćanje komunalne naknade u vrijeme ekonomske krize i recesije, kao antirecesijska mjera

[quote name='šaban' post='320564' date='24.03.2009, 07:48']za stanovnike majka mu stara

za domaćinstva, uz račun za vodu ide i račun za komunalnu naknadu[/quote]
Tako reci za komunalnu naknadu a ne za fizicka lica.Gradjani Bihaca imaju neke koristi od te komunalne naknade dok mi, sto rece snake, sve preplacujemo a nemamo nista.

selam ,
da se i ja malkice prikljucim diskusiji ... :D

prvo svaka cast Lipovaci sto poduzima neke radnje u smislu ubalzavanja krize ...

drugo , kako misli smanjiti plate uposlenicima za 10% ???

trece sto se tice vode , prije mozdva dva ili tri mjeseca gledo sam ga kada je prico o bihackom vodovodu i spomenuo je podatak da moraju u ovoj godini izvrsiti rekonstrukciju istog jer imaju gubitke i do 50% ... mozda je zato i u uvedena ta komunalna naknada ???

[quote name='lucky' post='320569' date='24.03.2009, 08:07']selam ,
da se i ja malkice prikljucim diskusiji ... :D

prvo svaka cast Lipovaci sto poduzima neke radnje u smislu ubalzavanja krize ...

drugo , kako misli smanjiti plate uposlenicima za 10% ???

trece sto se tice vode , prije mozdva dva ili tri mjeseca gledo sam ga kada je prico o bihackom vodovodu i [b]spomenuo je podatak da moraju u ovoj godini izvrsiti rekonstrukciju istog jer imaju gubitke i do 50% ... mozda je zato i u uvedena ta komunalna naknada[/b] ???[/quote]
More bit bidne a recemo da jes :D

opcina bihac je jedna od najzaduzeniji u bih po glavi stanovnika izvor predsjednik nase stranke u bihacu

neredovno servisiraju rate kredita
taksa koju je uveo naplacuje se putem vode a odnosi se na stanovanje kao sto se putem telefona placa TV taxa

sad dolazi na naplatu bahatost o koj je toliko pricano u proslom vremenu

mozda ce se sjetiti naplacivati rentu

[quote name='pingvin' post='320568' date='24.03.2009, 08:52']Tako reci za komunalnu naknadu a ne za fizicka lica.Gradjani Bihaca imaju neke koristi od te komunalne naknade dok mi, sto rece snake, sve preplacujemo a nemamo nista.[/quote]

mogu samo misliti kakav bi ti komentar napisao da općina cazin uvede plaćanje kom. naknade za fiz.lica

[b][quote]Priča prva : Povećanja plata općinskih slu

[quote name='pingvin' post='320581' date='24.03.2009, 09:58']Ja sam protiv i ove komunalne[b] takse[/b] ako gradjani nece imati korist od nje.Da se razumijemo ja nisam navijac neke stranke i ne slazem se sa otimacinom, uposljavanjem lezihljebovica po babi i stricu, narezivanjem i sl stvarima kojima se prikriva nesposobnost vodjenja bilo koje opcine.[/quote]

nije taksa, naknada je :)

da nisi navijač, vala ne bih se opkladio :lol:

sa cca 35 miliona bud

[quote name='pingvin' post='320588' date='24.03.2009, 10:21']Nebitno sta je glavno da [b]nije sa ledja[/b] gradjana.

Zar mora znaciti da kritika nekome automatski daje podrsku njegovom suparniku?

Da budem malo jasniji Nermin za mene nije dobar po opcinu Cazin ko sto ni Lipovaca nije dobar za opcinu Bihac.Obojica su oni lopovi na svoj nacin :D U Cazinu Nijazu Husicu zamjeram sto je dopustio da mu skolovani ljudi sjede a nepismeni vode glavnu rijec u vijecu.Vidim isti problem sa A-sda pa i njoj zamjeram isto.

Navijam za tebe sabane da dodjes tobe i prestanes dijeliti ljude po navijackoj skupini jer ovdje ima onih koji ne "lete" nikome.Za sebe oni vole reci da su slobodni i mogu "vikati meraba" kome oni hoce, ne moraju se okretati hoce li ih ko vidjeti s kim stoje, ne moraju se pravdati sto u telefonu imaju neciji broj, druziti se samo sa partijskim kolegama, izbjegavati drustvo mogucih ljevicara, sakrivati greske svoje partije i njenih celnika kao i raditi suprotno zakonu kad to od tebe zatrazi tvoja politicka opcija.

Ima jos modula ponasanja politickog poslusnika ali imam posla pa mi muka nabrajati :D[/quote]

kako nije s leđa građana kad građani plaćaju tu naknadu uz račun za vodu :o

građani plaćaju tu kom.naknadu pobugu si brate, jel razumije

[quote name='pingvin' post='320608' date='24.03.2009, 11:49']Pa znam ja da je gradjani placaju.Neces ti i tebi slicni kojima zbog kojih se direktori svadjaju kad vam dodje racun koji treba platiti.Gradjani treba da plate ako ce imati koristi od nje npr da se smanje gubici (ako je to cilj te komunalne naknade).Ako nije onda je to isti shit kao i ova nasa renta u Cazinu.

Ko kome - vlast(jelen) narodu(zeko) :D

Seta zeka sumom,kad odjednom sretne medu kako place.Pita ga zeka sta mu je,a ovaj mu kaze da su se pojavili kulturni jeleni i da karaju sve pred sobom bez trunke milosti.Zeka ga iskulira misleci da je meda poludeo i nastavi dalje kad sretne vuka kako se drzi za dupe i jauce...Pita ga zeka sta mu je,a ovaj mu da isti odgovor kao i meda.Zeka vidi da je to ozbiljno i pita vuka za savet..."Stavi cep u dupe i sakrij se u zbun" kaze njemu vuk.Zeka stavi cep u dupe i zabije u zbun i od straha pocne da se trese.U gluvo doba noci se cuje "PLUK! Dobro vece biggrin.gif "[/quote]

ima

[quote name='

[quote name='snake' post='320631' date='24.03.2009, 12:26']ta naknada je uoblicene kroz vece cijene vode koje placamo iz razloga kojem sam ti vec prije kazao...
sto je gore, neko placa , a neko ne placa...
svake godine se generiraju gubici, niko ne odgovara, jos se povacavaju plate, zaposljava familija, i familijina familija itd..[/quote]

u gluposti, pa po tebi bi cijena vode bila 4 KM a ne 1 KM

interesantno je kako na sve načine, na krajnje smje

[quote name='šaban' post='320633' date='24.03.2009, 12:30']u gluposti, pa po tebi bi cijena vode bila 4 KM a ne 1 KM

interesantno je kako na sve načine, na krajnje smješne načine, pokušavate odbraniti komunalnu naknadu u bihaću

jel to stranačka disciplina[/quote]

ne branim ja nikoga, samo pokusavam vama dokazati da je smijesno kuditi tudjeg konja ( opstinu Bihac i tu novu taksu ), i svoju mazgu ( opstinu cazin i JP vodovod sa milionskim gubicima koje namiruje samo dio gradjana )...

na kraju krajeva bas me briga ako ima Hamdo uvede i takse na zrak, oni su ga birali..
mene je briga sta se ovde desava.. Edited by snake

[quote name='snake' post='320636' date='24.03.2009, 12:33']ne branim ja nikoga, samo pokusavam vama dokazati da je smijesno kuditi tudjeg konja ( opstinu Bihac i tu novu taksu ), i svoju mazgu ( opstinu cazin i JP vodovod sa milionskim gubicima koje namiruje samo dio gradjana )...

na kraju krajeva bas me briga ako ima Hamdo uvede i takse na zrak, oni su ga birali..
mene je briga sta se ovde desava..[/quote]

snake ubuduće pročitaj naziv teme na kojoj pi