Jump to content

Recommended Posts

Jel ima kod nas to?

Bili isli i imali zena?

Sta velite na to da zene idu u vojsku i bom nose vojna odjela :P (ovo je sala da ne polude)

Nego slusam neku noc vojna akademija u Beogradu,ima i zena al najjaca stvar im je "mornarica" bit ce dunavska :)

Pa eto.. :)

ja kako volim svasta dozvoljenog probati, i sto me je strah i kad ne znam kako je, ipak bi ti probala, da nisam pokrivena... a fino mi je to, al kad bi bilo samo za zene

zeni je dozvoljeno ici u rat ali pod odredjenim okolnostima,tipa mjesanog ili samo za zene obuke ne bih isla ipak zensko je zensko osjetljivije i njeznije.

Ja nisam odradio vojsku, taman skola me spa

[quote name='[I-B-R-O]' post='319383' date='19.03.2009, 03:06']
Osjecam da je to jedan onaj dio muskosti, pa da mozes pricati onda drugovima, djeci, unucima kak je bilo, sta si radio, kakvog ima oruzja i tako.

Neam pojma, sovinista sam :D[/quote]

neka zaratice se imaces opet imaces sta pricati

mislis da nije?eee ko nije probao nezna,meni je i vise nego zao sto je vojna obuka ukinuta,steta zbilja kao sto ibro kaze to je pravi dio zivota za prepricavati dogadjaje,slusam price uvijek neko o tom prica pa mi zbilja zao al de stas <_<

Vojska je jedno veliko zlo, i treba da je sretan svaki ko to nije morao iskusati na svojoj kozi!
Da nepostoji vojska nebi postojali ni ratovi.. vlade na ovom svijetu skoro najvise trose para na vojsku i naoruzanja, tako da su citav kapital koji je ikad bio ulozen u vojsku i naoruzanja ( opet da bi se ubijali drugi ljudi) ulozili u ekonomiju i nauku i sl. ovaj svijet bi bio "raj na zemlji"... i nebi svaki dan umiralo 30000 djece od gladi :(

ima u sarajevu, na vracama, al je to vse policijska akademija ;)

al ne kao ona iz filmova :D

a sto se tice vojske, kao i veritas, uvijek sam imala ceif na to... al de, zhensko je zhensko...

al cejfim ja ovako sama :D znam bar rastavit pusku ;)

[quote name='farko_Legenda' post='319531' date='20.03.2009, 00:57']vojni rok je ukinut, jer u [size=4][b]Evropskoj Uniji[/b][/size] egzistira jedino profesionalna vojska...[/quote]kakve mi veze sa EU imamo bogati?ni blizu toga nismo tako da to veze nema sa sluzenjem vojnog roka

[quote name='vibe' post='319863' date='20.03.2009, 23:29']kakve mi veze sa EU imamo bogati?ni blizu toga nismo tako da to veze nema sa sluzenjem vojnog roka[/quote]

pa moramo prilagođavati sistem funkioniranja... To je isto radila i Hrvatska ... :)

[quote name='farko_Legenda' post='319531' date='20.03.2009, 00:57']vojni rok je ukinut, jer u Evropskoj Uniji egzistira jedino profesionalna vojska...[/quote]

nije tacno.

austrija npr je od 1995 vec u evropskoj uniji. oni ni ne razmisljaju o tome da bi se vojska ukinula. ja sam morao ici, i bilo je dobro. Ponekad je bilo fuj i uhh, ali na kraju kad sve to prodjes, lijepo je sjecati se dozivljaja i pogotovo kad u uniformi izadjes vani kako te narod postuje. ;)

[quote name='makcode' post='320435' date='23.03.2009, 15:32']nije tacno.

austrija npr je od 1995 vec u evropskoj uniji. oni ni ne razmisljaju o tome da bi se vojska ukinula. ja sam morao ici, i bilo je dobro. Ponekad je bilo fuj i uhh, ali na kraju kad sve to prodjes, lijepo je sjecati se dozivljaja i pogotovo kad u uniformi izadjes vani kako te narod postuje. ;)[/quote]

hmm .. nisam to znao.. uglavnom, na

Ja sam cuo da sada ove koji imaju duplo drzavljanstvo (hrvatsko i bosansko) a nisu sluzili vojsku, zovu iz Hrvatske i zovu da kod njih sluze vojni rok. Tj. salju plavom kovertom da se obavezno jave, kao sto se trebalo nekada kod nas javljati... :unsure:

Kod nas je to sve prdina bara.. Ja sam nakon srednje to sebi ganjao.. Jest da sam ja vise ganjao deminere, ali da je bila prof. vojska, vjerovatno bi se pridruzio njima.. Zvao sam X brojeva i jedan mi covjek reko MOMAK, NE BUDALI, TO SE KOD NAS NECE REGULISATI NASKORO. I tada sam odustao od tog plana..

97 pridruzio sam se prof sastavu armije,potpisao ugovor na 4 godine mnoge kolege su me nagovarale jer je poslije dosao konkurs za crvene beretke u sarajevu i poslije toga imali bi pravo birat u koju zemlju bi isli na usavrsavanje vojne struke,nisam otisao u sarajevo i jarani su mi se javljali neki da je jako dobro i da je to ono pravo jer smo imali u sebi jos onaj ratni duh pa je mozda i izgledalo tako dobro,a neki su napustali i raskidali ugovore,naravno moglo se i kod nas jako dobro usavrsavat sto se tice vojne strategije i stvarno je bilo zanimljivo,neznam kakvo je sad stanje sa vojskom i vojnim rokom kod nas al poslije rata je to jako dobro funkcionisalo,.

[quote name='farko_Legenda' post='319531' date='20.03.2009, 00:57']vojni rok je ukinut, jer u Evropskoj Uniji egzistira jedino profesionalna vojska...[/quote]

ooovome sam citala u jednim novinama..uglavnom bh se izvlaci na EU a oni nista nisu zahtjevali od Bh :D

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' date='24 March 2009 - 14:51 ' timestamp='1237902670' post='320732']
ooovome sam citala u jednim novinama..uglavnom bh se izvlaci na EU a oni nista nisu zahtjevali od Bh :D
[/quote]

Najmocnija stvar na svijetu, da je bila u Sarajevu, i da nam je vojska sredjenija, 10001% bih je upisao. I Ibraga, isto zalim sto je ne zavrsi, malo da ocvrsne covjek, ali nikad nije kasno :=) hehe, nista gledacemo onaj survivor :=)

Pozdrav

Poslije rata nije bilo posla pa sam potpisao ugovor na 4 godine da radim kao vojno lice,Mislim da je sada jos sredjeniji vojni kadar,prosao sam mnogo terena i bio izlozen pa recemo prezivljavanju u mirnodobskim uslovima na tim terenima,ja sam uzivao u tome i ne kajem se ni truna sto sma to sve prosao,evo em ziv i zdrav a to je tako priroddno dobar osjecaj onako po onim sumetinama izbaci te iz helikoptera ili de dovezu kamionima i samo izbace i ostave,cak nekazu ni odakle bi neprijatelj mogao doci nego izvidjanja podvlacenja.planiranja akcija,to je bila cisto dobra igra..

[quote name='x-men' date='21 May 2010 - 07:02 ' timestamp='1274421759' post='375274']
Poslije rata nije bilo posla pa sam potpisao ugovor na 4 godine da radim kao vojno lice,Mislim da je sada jos sredjeniji vojni kadar,prosao sam mnogo terena i bio izlozen pa recemo prezivljavanju u mirnodobskim uslovima na tim terenima,ja sam uzivao u tome i ne kajem se ni truna sto sma to sve prosao,evo em ziv i zdrav a to je tako priroddno dobar osjecaj onako po onim sumetinama izbaci te iz helikoptera ili de dovezu kamionima i samo izbace i ostave,cak nekazu ni odakle bi neprijatelj mogao doci nego izvidjanja podvlacenja.planiranja akcija,to je bila cisto dobra igra..
[/quote]

Svaka cast :)

Edo , daj nam reci koju akciju , koliko si imao killova , koji ti je bio score na kraju , reci nam tu za raju :icon_cheesygrin: ?

[quote name='Angel of Death' date='21 May 2010 - 15:51 ' timestamp='1274453484' post='375365']
Edo , daj nam reci koju akciju , koliko si imao killova , koji ti je bio score na kraju , reci nam tu za raju :icon_cheesygrin: ?
[/quote]

za killove nebi govorio jer to je bilo ili on tebe ili ti njega pa ko prije na obaracu i ko je veca zivotinja,ali bilo je slucajeva gdje je bilo velike bujade do 180 cm pa kad se podvlacis pokusavajuci necujeno pa dignes glavu a i cetnici se podvlace pa se pogledate sa neke razdaljine od 40 metara oci u oci pa se cak i skamenis a u glavi ko ce prvi ali niko ne puca odma nego gledas prvo da nadjes zakolon ali ga nema i cucnes ili legnes pa znakovima svojima kazes tu su,ili naravno zahalakas sa naj vecim glasom koji si ikada imao u zivotu da bi ga uhvatio na prepast pa ko kome,kod starog majedan smo ostali za malo u okruzenju i izvlacili smo se citavu noc,sumetine su bile da ne vidis prst pre okom niti nebesa koja su bila vedra kad si izasao iz sume pa vidio kako je lijepo nebo puno zvijezda a ti se izvlacis sa kolegom za ruke se drzali..

poslije kad sam bio u prof sastavu isli smo na teren u livno i glamoc,tamo smo imali vjezbe protiv hrvata i dolazili smo u sukobe sa njima jer smo im uvjek za ledja dolazili a nismo presli liniju sirine koju pokriva brigada ili vod,pa im bilo krivo i cak smo se kundecima tukli,hahah a imali smo na sebi mails oprema to smo dobili od americke vojske,stavis na sebe oprtace a na njima imaju laseri i antenice a na puskama imaju sprave koje se na 400 metara ako puca na tebe pisti ti da si mrtav ili ranjen,dobije svaki vojnik pismo i idu posmatraci sa nama i ako ti malo pisti posmatrac kaze stani i otvori ti pismo i pise da si lakse ranjen i onda dolazi sanitet previja te i dobijas drugo pismo nastavljas borbu,a ako jako pisti uvjek je pismo da si mrtav,isto oprema za jako dobru simulaciju borbe jer je domet 400 metara..

ooo imao bi puno toga za napisati i poslije rata sma pisao dnevnik dogadjanje iz sjecanja ali bojao sam[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] se i citati to,...vojska i disciplina je nesto jako dobro za sazrijevanje covjeka i jacanje imuniteta i psihe.

ili sjecam se kad smo trebali popuniti razbijeni vod ustvari to je bio TO vod kod dubovika ,,cetnici krenuli i napad pa im ubili komandira a mi bili u pripravnosti,a puca se neznas vise odakel sta pada ni ko puca,i mi smo dosli nekako do linije gdje je razbijena cetnici su stali sa akcijom da se izvrse dopunu,a nas jedan jadan sto ej normlano prepao se okrenuo se na suprotnu stranu i puca ,kako je to bilo zalosno vidjeti,i tu smo mi zacepili liniju nas 20 mladih vojnika bst vod,nakon 20 minuta borbe imali smo senzorske minobacacke granate koje su zaustavile cetnicku akciju i koje su im nanijele mnogo gubitaka,to su granate koje na 2 metra od zemlje eksplodiraju,ama slomilo ihmposlije me zvao komandir da idemo u tu dolinu odkale su krenuli cetnici da vidimo dar mar,isao sam i bilo je mnogo mrtvih cetnika i donijeli smo od nekih licne a svi bili tako naoruzani i vecinom u pancirkama,i dolazili su iz Srbije..tu vise nikad nisu probali napasti..

Edo narastao si mi u ocima znas koliko ......... Svaka cast , respect + 200000 . Ovome covjeku treba dati status CHUCK NORRIS foruma :icon_cheesygrin: . Svaka cast , jos jednom .
  • Upvote 1
  • Downvote 1