Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Ljubimac vs dijete

Recommended Posts

Možemo to i ovako reći: neko ima dijete, a nije zaslužio ni pašče.

Možemo to i ovako reći: neko ima dijete, a nije zaslužio ni pašče.

Pa mozemo naravno .. A stvarno mi je zao pojedine djece kad vidim kakvi su im roditelji...

I nepravede ima kad vidimo koliko cirkus prave kod usvajanja djece ... a za djecu koja je maltletirana svakodnevno, drustvo manje brine...

Dva klinca i kornjaca je idealno.

Ne poredim dijete i pašče, jednostavno svako može biti roditelj, najlakše je dovesti dijete na ovaj svijet, ali mu treba posvetiti pažnju i voditi ga u sazrijevanju, u čemu je jedan dio djece uskraćen. Na to sam mislio. Dok vlasnici pasa posvećuju mnogo pažnje svojim ljubimcima, više nego neki roditelji koji puštaju djecu  da se sama snalaze ida ih vaspita ko stigne, gdj stigne i ako stigne.

To se slazem, ali je tema pas ili dijete. Nijedno ni drugo nije za svakoga i tu se slazemo. Ali kako dijete ne moze zamjeniti psa tako ne moze ni pas dijete.
Licno poznajem par koji nece djece, kazu nisu sposobni biti roditelji, poznajem ih dugo i mislim da grijese ali za Romea (psa) kazu nije zamjena za dijete nego jednostavno vole zivotinje a i manja je odgovornost.
Inace su posebni nekakvi kazu da ne bi znali koje ce ime dati djetetu, to je isto kazu velika odgovornost jer kad odraste ne znaju hoce li dijete voljeti svoje ime.

Neki parovi jednostavno ne mogu imati djecu, ali dok su mlađi, nerado o tome govore. Tu barijeru pređu tek sa penzijom.

Inace su posebni nekakvi kazu da ne bi znali koje ce ime dati djetetu, to je isto kazu velika odgovornost jer kad odraste ne znaju hoce li dijete voljeti svoje ime.

Od svih razloga i "razloga" koje sam ikad čuo u ovakvoj situaciji, ovaj je ubjedljivo najgluplji. Nema sumnje. :)

Neki parovi jednostavno ne mogu imati djecu, ali dok su mlađi, nerado o tome govore. Tu barijeru pređu tek sa penzijom.

Od svih razloga i "razloga" koje sam ikad čuo u ovakvoj situaciji, ovaj je ubjedljivo najgluplji. Nema sumnje. :)

Uglavnom,davanjem imena djetetu...

...unakaze djete...

Ime je važna stvar koja definiše svaku osobu od rođenja, pa do momenta kada je dovoljno zrela da ga prihvati do smrti, ili do punoljetstva kada može sama da izabere drugo. Dakle, ime nije smetnja. Na kraju, kućni ljubimci takođe trebaju imati ime.