Jump to content
[-A-D-E-M-]

BiH-SRBIJA

Recommended Posts

Ova utakmica je bila super organizovana, od navijaca je ispracena sa fer i korektnim navijanjem...
ni u jednom trenutku nasi reprezentativci nisu bili sami niti ce to kad da budu...
znam da ih ocekuje jako teska utakmica u Nisu al vijerujem ako se u odbrani posloze sve kockice da mozemo do dobrog rezultata...

a sto se tice toga kakav je ambijent bio na tribinama, svi mi imamo razlicito misljenje o tome...
svaka utakmica po necemu se razlikuje...
najbitnije je da nasi momci osjecaju da nisu sami...

[quote name='[LoLLipop]' post='320038' date='21.03.2009, 20:30']
meni je sve super dok god nema incidenata.
mozemo otvoriti temu: najbolje utakmice na kojima ste bili.
jos malo off topic: tuzlaci, tj. fukare, znaju napraviti dobru atmosferu na kosarci. repka predvodjena castleom i hukicem je tamo bila bodrena od pocetka do kraja.

[b]nego, sta cemo sutra?

prognoze?[/b][/quote]

mislim da je sutra prvih 15 minuta presudno,ne toliko zbog neke extra igre srbije,koliko zbog tribina.ne moze se toliko njihova igra popraviti u 3 dana,bez obzira sto ce biti jaci za nikolica.znaci,ako budemo psihicki stabilni i podnesemo to kako treba,mozemo se nadati povoljnom rezultatu.
jednostavnije receno,ili cemo ih tijesno dobiti ili cemo izgubiti sa vise od 10 razlike.mislim da treceg nema

nikolic je jak pivot i on ce sprijeciti da muhamed previse izlazi u odbrani, a onda ce se raspucati njihovi vanjski. enid je slab na vanjskim sutevima.

nego, kljuc je dobra organizacija igre. harmandic je previse lopti izgubio u cetvrtak, a to se u gostima skupo placa.

dobar rezultat za sada. treba jos odbranu pojacati i smanjiti prekrsaje za iskljucenja. u prvom dijelu, muhamed je sjajan.

tri detalja su mi zapela za oko: bh zastava veca od svih ostalih, teren u bojama nase zastave, a iza gola transparent JEDAN NAROD, JEDNA DRZAVA!

idemo dalje istim tempom!

[quote name='[LoLLipop]' post='320244' date='22.03.2009, 19:57']
dobar rezultat za sada. treba jos odbranu pojacati i smanjiti prekrsaje za iskljucenja. u prvom dijelu, muhamed je sjajan.

tri detalja su mi zapela za oko: bh zastava veca od svih ostalih, teren u bojama nase zastave, a iza gola transparent [b]JEDAN NAROD, JEDNA DRZAVA[/b]!

idemo dalje istim tempom![/quote]

Ja sam to nazvao "wanna be provokacija", jer je to trebalo ispasti kao "Svi Srbi u jednu dr

pad se desio u nezgodnom trenutku. problem kratke klupe je dosao do izrazaja, isto kao i nedostatak dobrog organizatora.
golmani su prica za sebe; oni brane kad im se sve servira. cim odbrana zakaze, golmani nula.

bit ce bolje :D

Igru necu komentarisat jer nisam neki strucnjak za rukomet,al hocu ono sto znam a to su tribine...
Stvarno sam se nadao vise od srba na tribinama i mnogo mnogo paklenijoj atmosferi u Nisu
Ne uvezano navijanje osim kad povikuju srbija srbija
Transovi slabi,isfurani,rucno rađeni slabe kvalitete i bez ikakvih poruka (onaj trans "jedan narod jedna drzava" potpuno ne shvatljiva i na kraju ispala smijesna)
Da nije bilo ovih "nasih srba" iz banja luke i trebinja,vjerovatno iz jos ponekog grada BiH u dvorani bi se moglo i odspavati...

U skenderiji mnogo mnogo bolje odrađena atmosfera koju su pripremili BH navijaci..

Liberta per Ultras

[quote name='_gazija_' post='320302' date='22.03.2009, 22:50']Igru necu komentarisat jer nisam neki strucnjak za rukomet,al hocu ono sto znam a to su tribine...
Stvarno sam se nadao vise od srba na tribinama i mnogo mnogo paklenijoj atmosferi u Nisu
Ne uvezano navijanje osim kad povikuju srbija srbija
Transovi slabi,isfurani,rucno rađeni slabe kvalitete i bez ikakvih poruka (onaj trans "jedan narod jedna drzava" potpuno ne shvatljiva i na kraju ispala smijesna)
Da nije bilo ovih "nasih srba" iz banja luke i trebinja,vjerovatno iz jos ponekog grada BiH u dvorani bi se moglo i odspavati...

U skenderiji mnogo mnogo bolje odrađena atmosfera koju su pripremili BH navijaci..

Liberta per Ultras[/quote]
smijesno je bilo ono kad su na intoniranju nase himne okrenuli ledja,kopiraju ono nase iz skenderije.i ne samo to,vec i taj spomenuti trans.jedan narod,jedna drzava-jao,da umres...ja mislim da je i to bilo inspirisano onim nasim "tri naroda,jedna nacija",ali eto kod njih je stvarno ispalo besmisleno.
medjutim,najsmijesnije je bilo kad onaj jedan dio sto kao malo navija poziva ostatak povicima "srbija",a oni nista.i tako 4-5 puta i onda ispadose smijesni.tek kasnije se malo i ostatak dvorane pridruzio,i to samo na trenutke.
sto se tice same igre,mislim da ne treba biti veliki znalac da bi skuzio da smo izgubili u zadnjih 10 min zbog kratke klupe.normalna stvar da cemo fizicki pasti ako nam cijelu utakmicu igra istih 7 igraca

[quote name='MECA' post='320355' date='23.03.2009, 08:10']Takao da nista od Prvenstva

srbi ce biti drugi[/quote]

A

Mi jos uvijek imamo vemo izgledne sanse da se plasiramo bar u baraz....I Rusi i Srbi i MI imamo podjednake sanse za prolaz, al mislim da Rusi istupaju ispred sviju u ovoj grupi i da ce nam biti veoma tesko s njima igrati u Sarajevu, al sam i ubijedjen da nece pustiti Srbima i da cemo mi biti na kraju drugi....

[quote name='[LoLLipop]' post='320259' date='22.03.2009, 20:55']
pad se desio u nezgodnom trenutku. problem kratke klupe je dosao do izrazaja, isto kao i nedostatak dobrog organizatora.
[b]golmani su prica za sebe; oni brane kad im se sve servira. cim odbrana zakaze, golmani nula.

bit ce bolje :D[/b][/quote]
Ovo nikako ne mogu da shvatim, kako smo svi mi sad nekakvi stručnjaci za rukomet, a ti posebno. Pa ko da nikad nisi igrala rukomet. Svako mo

e, rukfas, vidi se da ti bas ne poznajes rukomet onoliko koliko mislis da poznajes.
pola golmanove odbrane je odbrana ispred njega. normalno je da reprezentativni golman taj koji mora skinuti i penal i kontru, ali kad 3 strucnjaka za rukomet koji kazu ovo isto sto i ja, onda nema razloga da sumnjam u svoju pretpostavku. znamo kako si ti "igrao", zato je nekad bolje ne izletiti se.
kada bi se birao najkompletniji igrac utakmice, muhamed bi tu morao biti prvi. ali, kod onih koji ne znaju rukomet, harmandic ce uvijek biti ispred toromanovica, tahirovic ce biti ispred toromanovica i sl. Ali, dobro je bilo pratiti enidove izljeve bijesa na igrace u proslim sezonama u bosni kada su uvijek svi bili krivi, a ne on.
u rukometu, kao i u svakom drugom sportu, postoje igraci koji su showmani. bez njih ne bi bilo zanimljivo gledati tekmu. ali, postoje i oni na cijim ledjima se sve slomi.

na kraju, zelim naglasiti ovim povrsnim poznavaocima rukometa: na parketu postoji 7 igraca. ja postujem sve igrace na terenu i u svojim sam kritikama dobronamjerna. i, da, uvijek cu aplaudirati dobroj odbrani golmana, ali i dobroj akciji ekipe. to sto se pojedini osjecaju prozvanim da sve sto kazem svedu na licni nivo, problem je njihov, ali i sreca da me to zanima kao lanjski snijeg :D

[quote name='[LoLLipop]' post='321367' date='26.03.2009, 15:44']
e, rukfas, vidi se da ti bas ne poznajes rukomet onoliko koliko mislis da poznajes.
[b]pola golmanove odbrane je odbrana ispred njega[/b]. normalno je da reprezentativni golman taj koji mora skinuti i penal i kontru, [b]ali kad 3 strucnjaka za rukomet [/b]koji kazu ovo isto sto i ja, onda nema razloga da sumnjam u svoju pretpostavku. znamo kako si ti [b]"igrao", [/b]zato je nekad bolje ne izletiti se.
kada bi se birao najkompletniji igrac utakmice, muhamed bi tu morao biti prvi. ali, kod onih koji ne znaju rukomet, harmandic ce uvijek biti ispred toromanovica, tahirovic ce biti ispred toromanovica i sl. Ali, dobro je bilo pratiti enidove izljeve bijesa na igrace u proslim sezonama u bosni kada su uvijek svi bili krivi, a ne on.
u rukometu, kao i u svakom drugom sportu, postoje igraci koji su showmani. bez njih ne bi bilo zanimljivo gledati tekmu. ali, postoje i oni na cijim ledjima se sve slomi.

na kraju, zelim naglasiti ovim povrsnim poznavaocima rukometa: na parketu postoji 7 igraca. ja postujem sve igrace na terenu i u svojim sam kritikama dobronamjerna. i, da, uvijek cu aplaudirati dobroj odbrani golmana, ali i dobroj akciji ekipe. to sto se pojedini osjecaju prozvanim da sve sto kazem svedu na licni nivo, problem je njihov, ali i sreca da me to zanima kao lanjski snijeg :D[/quote]
Istina, pola golmanove odbrane jest odbrana ispred njega, ali reći da oni brane ono

mah upravu je lolipop , jer ako igraci dobro igraju odbranu i zatvaraju , na golmanu je onaj njegov dio posla, kada neko promasi kontru - golman mu je odbrani to ti je 99 % srece . normalno da ako odbrana ne igra , onda je igracima protivnickog tima lako zabiti gol, jedini su toromanovic i nesto malo obradovic igrali odbranu , al to tako ne ide , ili svi ili gubis utakmicu. ja treniram rukomet ima 3 godine , znam kako je kad igras odbranu , golmanu se dize moral , brani nemoguce , cim mi ne igramo , a golman primi par golova bezveze tesko mu je vratiti samopuzdanje !!!! rukomet je takav sport , ako ne zabijes gol sljedi kazna odmah , a ja rukometne reprzentativce najvise volim od vas sviju , al kad nesto ne ide jbg red je da se prizna , bolje i to nego da ko hrvati imamo izliku za sve. Cinjenica je da smo slabo igrali i izgubili , i to je to .

rukfas, vrati se na moj post. kada negdje procitas da je odbrana bila NULA, onda se javi.
nesto ljudi ne vide dobro...

ja stojim iza onoga sto sam rekla: klupa je bila kratka, a nasi golmani su rijetko kad izvukli odbranu i los dan napadaca.

nisam ja trenirala rukomet, osim 11 godina :D

p.s. nije ok sto u sport uvlacis politiku. sport to ne poznaje i cazin je jedino mjesto na svijetu gdje se sportasi dijele na podobne i nepodobne.

[quote name='[LoLLipop]' post='321429' date='26.03.2009, 22:18']
rukfas, vrati se na moj post. kada negdje procitas da je odbrana bila NULA, onda se javi.
nesto ljudi ne vide dobro...

ja stojim iza onoga sto sam rekla: klupa je bila kratka, a nasi golmani su rijetko kad izvukli odbranu i los dan napadaca.

nisam ja trenirala rukomet, osim 11 godina :D

p.s. nije ok sto u sport uvlacis politiku. sport to ne poznaje i cazin je jedino mjesto na svijetu gdje se sportasi dijele na podobne i nepodobne.[/quote]
A ti pogledaj