Jump to content
Sign in to follow this  
zrinski

Huska Miljković

Recommended Posts

ja sam nesto u osnovnoj radio neki referat i komsija jedan stariji mi ovorio o njemu..

hm da vidim sjecam li se..

tekst je isao vako..huska miljkovic kao krenuo od kladuse do cazina kupio ljude da predju u partizane..tako nesto..ubio ga je bajro baba..nesjecam se dobro jel to to??

[quote name='eclipsic' post='302760' date='16.01.2009, 15:04']ja sam nesto u osnovnoj radio neki referat i komsija jedan stariji mi ovorio o njemu..

hm da vidim sjecam li se..

tekst je isao vako..huska miljkovic kao krenuo od kladuse do cazina kupio ljude da predju u partizane..tako nesto..ubio ga je bajro baba..nesjecam se dobro jel to to??[/quote]
Tako ce biti ubio ga je Bajro Baba

Huska Miljkovic Karizmaticna osoba, te se sam malo-pomalo izgradio u izvanrednog politicara i vojnog komandanta. Imao je svoju miliciju u snazi jedne povece brigade, te kontrolirao cijelu Cazinsku krajinu i zaveo svoj sistem prave. Ustasama niej dozvolio pristup, jer je branio i neka srpska sela, dok se cetnici, pak, nisu smieli ni pojaviti na njegovoj teritoriji. Trgovina je bila slobodna, privata imovina se postovela ali su bogatiji morali davati vojsci. Vojska se hranila, mahom, po vlastitim kucama. Zauzeo je neutrali stav, pa su se svi porceli za nega otimati. Ako bi zatrazili prolaz, on bi domobranima, partizanima pa i Nijemcima to dozvoljavao uz odstetu u hrani, oruzju i municipi. Njegove su jedinice bile disciplinovane i veoma orbene, tako da su se svi dogovori sa njim respektovali. Na svojoj teritoriji je Huska tolerisao sve vojne bjegunce, iz raznih formacija, i od toga je stvroen

[quote name='zrinski' date='16 January 2009 - 15:37 ' timestamp='1232116666' post='302793']
Huska jest bio na početku rata član okru

[quote name='sele' date='11 July 2009 - 20:31 ' timestamp='1247337084' post='332894'][b]Huska je bio usta

Huska Miljkovic je bio harizmaticna osoba, te se sam malo-pomalo izgradio u izvanrednog politicara i vojnog komandanta. Imao je svoju miliciju u snazi jedne povece brigade, te kontrolirao cijelu Cazinsku krajinu i zaveo svoj sistem prave. Ustasama niej dozvolio pristup, jer je branio i neka srpska sela, dok se cetnici, pak, nisu smieli ni pojaviti na njegovoj teritoriji. Trgovina je bila slobodna, privata imovina se postovela ali su bogatiji morali davati vojsci. Vojska se hranila, mahom, po vlastitim kucama. Zauzeo je neutrali stav, pa su se svi poceli za nega otimati. Ako bi zatrazili prolaz, on bi domobranima, partizanima pa i Nijemcima to dozvoljavao uz odstetu u hrani, oruzju i municipi. Njegove su jedinice bile disciplinovane i veoma borbene, tako da su se svi dogovori sa njim respektovali. Na svojoj teritoriji je Huska tolerisao sve vojne bjegunce, iz raznih formacija, i od toga je stvroen

[quote name='Vento' date='11 July 2009 - 23:52 ' timestamp='1247352761' post='332920']
Kratko i netačno...ili samo polovično tačno. Huska je bio ni tamo ni 'vamo, i tamo i 'vamo. Mo

Rahmetli Huska Miljkovic je bio i pametan i lukav covjek odnosno pravi Krajisnik.Pametno je radio sto je cuvao svoj kraj i stitio svoj narod a pregovarao sa svima i obecavao im brda i doline samo dok rat neprodje.Sta nam vrjedi kad mi Krajisnici nikada neznamo cijeniti svoje ljude i uvjek nap tudjinci kroje kapu i pisu nasu ISTORIJU i njihovu istinu o nama Krajisnicima.
Neznam ni danas da se neka skola ili ulica zove po rahmetli Huski u nasoj Krajini???????
Ustvari treba prvo pitati Sarajevo oni ce to najbolje znati i nama Krajisnicima objasniti kao i uvjek....

[quote name='Vento' date='12 July 2009 - 00:52 ' timestamp='1247352761' post='332920']
Kratko i netačno...ili samo polovično tačno. Huska je bio ni tamo ni 'vamo, i tamo i 'vamo. Mo

ukratko receno :prelivoda

najbitnije da nije bio komunjara ...

ma da bio je bosnjak, to je zaboga dragoga najbitnije bilo od pamtivjeka...

Staje daje bio sigurno NIJE BIO patoloska i ideoloska budala koja bi svakome dopustala da gura narod u smrt zbog ideala,politika ili ideoloski-bolesni ljudi koji bi zvog svoga cilja i zamisli ucinili sve da sirotinja izgine.Na kraju kada jedna strana prevagne politicari se izvuku a ovi po sirotinjskim ledjima.Huska je bio i dobar i pametan i cestit KRAJISNIK KOJI JE CUVAO SVOJ NAROD.

[quote name='lucky' date='09 November 2009 - 09:16 ' timestamp='1257754590' post='347398']
najbitnije da nije bio komunjara ...

takvi tipovi ko on, koje u toku dana promjene "odijela " koliko i sunce polozaja na nebu mogu samo kostati narod , a nikakvog profita mu ne mogu donijeti..

zato narod ovih prostora ga se radje sjeca nego "dobrotvora" tite ...

hahahahah, jes ti to provodio neku anketu pa imas "relevantne " dokaze ??
ahahhahhhhaa.. :lol:

pa nepozivam se na ankete kuca koje kada nazoves kazu da nemoju pojma o kakvoj je anketi rijec ...

dovoljno mi je otici na pice s ljudima ...

[quote name='lucky' date='10 November 2009 - 13:22 ' timestamp='1257852155' post='347534']
pa nepozivam se na ankete kuca koje kada nazoves kazu da nemoju pojma o kakvoj je anketi rijec ...

[b]dovoljno mi je otici na pice s ljudima[/b] ...
[/quote]
u TITU kod Seje :D

otkad je kahvendisanje mjerodavno za bilo sta :lol:

mislim da bi te i huska, kad bi bio u stanju, zamolio da ga ne branis vise :icon_cheesygrin:

upravu su mozda bi a mozda i nebi ... to nikada necemo saznati ...
al ono sto mozemo saznati je da se narod puno draze sjeca Huske Miljkovica nego "dobrotvora" tite ...

ok, evo uzet cu u obzir da je metoda kahvendisanja mjerodavna u anketnom propitivanju i statisticki gledano najbliza stvarnosti :lol:

kahvu s ljudima sam naveo kao jedan od primjera ...al to vrijedi samo u slucajevima kada covjek ide na kahvu na razna mjesta a ne na samo jedno mjesto ... a predlozit cu da se anketa stavi na cazin.netu da vidimo sta ljudi kazu o Huski i "dobrotvoru" titu ...