Jump to content

Recommended Posts

Ovako javilo mi se par strucniji i iskusni ljudi, pa je u planu dignut ce se [code]YUlinux.org[/code] Bit ce svi, sto se kaze "masteri" za linux, najmladji clanovi ce sadrzavati 18 godina, kad ne bi mene brojali ;) Pa eto cisto da znate, da se pridruzite kad se osnuje, a kad se ostvari ovaj "opensource" projekat, otvorit cu novu temu i napisati malo vise info ;)

Radi se o tome, da si ti meni neki dan kazao da se "kisobran ne slaze" u ovo sto sam ponudio, tako da sam ja reko jednom kolegi da dignemo projekt yulinux.org , ukoliko vi, vas, team, usk zajednica se ne slozite, ili ne htijednete, tako da mi mozemo radit na projektu, posto nisam bio siguran u vas iznos misljenja, odgovora, cak ni pitanja, ostavio sam sve da stoji onako kako i jest, tj dok se ne rijesi sve, kako ocete i zelite.
+ Meni status nije bitan na forumu, nit ja zelim vodit neku glavnu ulogu ili faktora na forumu, jer ja nemam dovoljno znanja za takvu vrstu foruma, to bi prepustio nekima od vas, mada kako stoje stvari izgleda od ovog nema nista...

Selam

Meni se ovaj koncept pravljenja udruzenja GPL/Linux korisnika sa USK nikako ne dopada. Zasto za pocetak ne napraviti web stranicu za GPL/Linux korisnike iz Cazina. Na ovom forumu vec postoji mjesto gdije neko zeli postaviti svoje pitanje o ovakvim temama. Bazirati cijeli projekat na Ubuntu distribuciji (da sada ne ulazim u to zasto ova distribucija, valjda to svi dobro znate koji su upuceni u to).

Od ovoga ni

Bice ljudi bice.Ima interesovanja za ove operativne sisteme.Ne treba gasiti ideju zbog par nezadovoljnih ljudi :)

[quote name='sanel87' post='301172' date='12.01.2009, 22:24']Oteo si mi rijec sa tastature hehe.
Dok su pocele prepirke i nesuglasice nista od ovoga.....[/quote]

Za ovakav projekat, trebaju ljudi sa sljedecim vrlinama: PROFESIONALNI, OZBILJNI I jo

Sjecam se da je ovakav projekat sa forumom GNU/Linux-asa sa ovih projekata poceo tamo 2005 i ugasio se poslije mjesec dana. Zato treba web stranica i prikupljati članove. Krenuti od nizeg ka visem.

[quote name='VIZIOS' post='301177' date='12.01.2009, 22:28']Za ovakav projekat, trebaju ljudi sa sljedecim vrlinama: PROFESIONALNI, OZBILJNI I jo

Nepotreban flood i skretanje s teme.

Ako nemate sta reci na ovu temu, onda je zaobidjite..,, Edited by Clark Gable
tip: izbrisan post od rajdera u kojem vrijedja, svako iduce vrijedjanje je ban

Prvo jadan ti kisobrane ako raider ima vece znanje od tebe ;) Drugo od ovoga nema nista, a na kraju je sve ispalo kao "zbog mene". Momci ozbiljniji ljudi sirom balkana odlucili su napravitu yulinux.org i tako ce biti ;) Minimalni prosjek godina ce biti 25-30, ako su mladji njihovo znanje je na vrhuncu ;) Njihov ce projekat uspjeti 99%, jos kako su "popularni" bit ce preko 1k membera u kratkom roku. Ovaj lupa bezveze, kakav forum za ubuntu ? Kad bi sve linux distre stavio, ne bi imao neki "promet", a kamoli samo Ubuntu, za kojeg i nema bas nekog konkretnog pitanja ;)

Ljudi kakav yulinux.org?
Pa nije li prva ideja bila da se pravi linux zajednica na USK? Nesto tipa linux-usk.org.

Nema smisla ici na visi nivo, jer vec postoje forumi, i ne znam sta bi to na ovom forumu, bilo extra posebno da privuce njihove clanove.
Neki od vecih foruma:
linux.org.ba
linux.hr
linuxo.net ili org
linux podforum na elitesecurity.org
i svi ostali forumi koje nisam spomenuo.

Najbolje je napraviti nesto malo, za pocetak nekakav blog i grupu na googlu(ili nesto slicno), pa viditi kako ce se stvari razvijati.
Mogu se i organizovati druzenja, gdje bih se drugim korisnicima pomoglo prilikom instalacije linuxa, podesavanja hardvera, kodeci...

[quote name='dexter' post='301515' date='13.01.2009, 14:19']Ljudi kakav yulinux.org?
Pa nije li prva ideja bila da se pravi linux zajednica na USK? Nesto tipa linux-usk.org.

Nema smisla ici na visi nivo, jer vec postoje forumi, i ne znam sta bi to na ovom forumu, bilo extra posebno da privuce njihove clanove.
Neki od vecih foruma:
linux.org.ba
linux.hr
linuxo.net ili org
linux podforum na elitesecurity.org
i svi ostali forumi koje nisam spomenuo.

Najbolje je napraviti nesto malo, za pocetak nekakav blog i grupu na googlu(ili nesto slicno), pa viditi kako ce se stvari razvijati.
Mogu se i organizovati druzenja, gdje bih se drugim korisnicima pomoglo prilikom instalacije linuxa, podesavanja hardvera, kodeci...[/quote]
ne znas o cemu se radi, poklopi se usima