Jump to content
Sign in to follow this  
K®ãJî§kî-VîTêZ

Pitanje za obozavatelje" Pozderac"?

Recommended Posts

Jedno pitanje: Znal iko ovdje na forumu imenom i prezimenom covjeka koji je prefarbao sliku Pozderca? Ono, znam da ce opet biti "vlast tadasnja" i sve to... al, ko je to tacno bio? Imenom i prezimenom!?

<{POST_SNAPBACK}>

Bekir Miseljevi

e, hajde da malo diskutiramo o vaznosti hamdije pozderca.

sto se tice slike nurije pozderca, ja sam cula da je farbao neki abdic, sin sakiba (ako se dobro sjecam). r.nurija je pomogao tom sakibu, tako da, kad je njegov sin farbao sliku, culo se: "da me moj otac vidi, bacio bi me sa ovih stepenica dole".
ali, jedancoek, ako je to provjereno, ok.

vratimo se na hamdiju.

tamo pise da je prvi sehid agresije na bih.

Kako ga mogu nazivati prvim sehidom agresije na BiH kada su u njegovom politickom ubistvu ucestovali isti oni koji danas drmaju politickom scenom BiH.Najodgovorniji za pliticko ubistvo rahmetli Hamdije Poaderca je Nijaz Durakovic koji se danas busa po prsima da je veliki socijalista i patriota BiH a zna se kavu je ulogu odigrao u smjeni Hamdije Pozderca.Kasnije je istoga toga Nijaza Alija Izetbegovic postavio u ratno precjednistvo BiH kao zamjenu za Fikreta Abdica a zna se da je Fikret bio Hamdijin igrac.Hamdija je bio najzesci protivnik da se Alija Izetbegovic i njegova elita puste iz zatvora tokom osamdesetih jer je on znao da ce to Srbski nacionalisti predvodjeni sa Dobricom Cosicem,Seseljem i Karadzicem jedva docekati jer ce tako moci opravdati svoje postupke koji ce se kasnije pretvoriti u ratni sukob u BiH.Hamdija Pozderac je bio istinski borac za cjelovitu BiH ali su ga kroz pliticku masineriju i namjestenu aferu Agrokomerc unistili isti oni koji danas drmaju Bosanskom politickom scenom.Vec pocetkom osamdesetih na sceni je bio obracun sa politickom elitom iz Cazinske Krajine a to se provodi i dan danas.

Pa organizatori peticije da se Alija I. pusti iz zatvora je bio najmla

uh,sunce ti jarko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sta sad ovo znaci?

jes,jes,

Alija kuca na Cosiceva vrata,

Cosic otvara,alija ulazi i skida cipele,

a Cosic veli Aliji:

ne trebas skidati cipele, to kod nas nije obicaj!!!

dalje je Cosic pricao poslije zavrsenog sastanka,kako Alija ima lepu krerku.

<{POST_SNAPBACK}>

pa vidjeli ste u Seferovoj emisiji kako pri

Ja imam informaciju za drugo ime i prezime , al ne zelim navoditi - mislim da je covjeka danas sramota.

<{POST_SNAPBACK}>

ako ga je sram onda jos gor znaci da mjenja misljenje nek trazi hallal ako misli da je zgrisio

[img]http://img95.imageshack.us/img95/6302/nurkowq9.jpg[/img]

Je li zaista naziv Psat za B.Krupu. Ja lijepa imena za lijep grad i lijepe ljude. Psat!!

Bra

[quote name='ober_snake' post='157086' date='Apr 22 2007, 00:34']Je li zaista naziv Psat za B.Krupu. Ja lijepa imena za lijep grad i lijepe ljude. Psat!!

Bra

[quote name='zilho' post='185096' date='Oct 7 2007, 13:17']pa kad je [b]njegovim unucima[/b] vaznije kako vratiti kucu nurije pozderca nego vratiti njegov lik i djelo ni njima komunizam nije bas sjajan period heheheh a pricaju da jes[/quote]

Culeta ne diraj . Dobro , on je već postao bišćanin.

[quote name='zilho' post='185096' date='Oct 7 2007, 13:17']pa kad je njegovim unucima vaznije kako vratiti kucu nurije pozderca nego vratiti njegov lik i djelo ni njima komunizam nije bas sjajan period heheheh a pricaju da jes[/quote]

Vidjeli ljudi, kako poznati SDA-ovci ponovno zagrađuju zemlje koje su im komunjare već jednom platile, pa i oni kidisu da još jednom prodaju tu kuću.

nema sanse da ce iko prodati kucu jer je ona prodana jos prije rata. sve tri nurije kcerke su zive i one uopce ne znaju nista o tome, a po pravilu bi trebale biti upoznate jer su nasljednice.
sad, ako neko zeli da ukalja ime tog casnog covjeka (nurije), njegove surpuge i djece, to je stvarno nisko. ma ko on bio.

[quote name='jedancoek' post='185137' date='Oct 7 2007, 12:42']Vidjeli ljudi, kako poznati SDA-ovci ponovno zagrađuju zemlje koje su im komunjare već jednom platile, pa i oni kidisu da još jednom prodaju tu kuću.[/quote]
to ti mislis na svog komsu i mrsku konkurenciju mulalica eee drug moj taj oblik ljudi sam ti tisucu puta opiso u obliku TITOISTA iliti hasum u suradnji sa imovinsko pravnom sluzbom koja je decenijama u opcini SDPovska

a pozderci su imali veliki uticaj u oduzimanju zemlje u tom vremenu

nurija pozderac je podijelio ljudima svoje zemlje jako puno. i stadion krajine je darovana zemlja nurije pozderca. cula sam da je i dosta sume dao.

[quote name='zilho' post='185189' date='Oct 7 2007, 16:02']to ti mislis na svog komsu i mrsku konkurenciju mulalica eee drug moj taj oblik ljudi sam ti tisucu puta opiso u obliku TITOISTA iliti hasum u suradnji sa imovinsko pravnom sluzbom koja je decenijama u opcini SDPovska

a pozderci su imali veliki uticaj u oduzimanju zemlje u tom vremenu[/quote]

Zna se ko je u opštini glavni i odgovorni, da im ne pašu ljudi u imovinsko-pravnoj službi, davno bi oni njih promjenili..

[quote name='muhamed' post='28247' date='Jan 12 2005, 01:56']nurija, hamdija i hakija pozderci su bili komunisti, banditi, udbasi i pljackasori.
njih je trebalo pobiti kao pse jos 1941.[/quote]

Trebalo je pobiti tvoju porodicu pa onda da vidimo kako bi pricao o drugim ljudima. Ali posto mi nismo zli ljudi, samo mi te je puno zao sto tako pricas o nekome koga nisi poznavao. Kako to ako smo bili pljackasi nismo bogati? Kako to ako smo bili banditi nisu zavrsili po zatvorima na dozivotnu robiju? Ostavi se ti moje porodice i kakvi su oni ljudi bili. Ti i tvoja porodica nam niste dorasli ni da nam budete ni ono malo crnog ispod noktiju. Pozderci su bili veliki ljudi, postovani, uceni, vaspitani i sto je naj vaznije pomagali su drugim ljudima. A za to sam ja dokaz i kako mene ljudi tretiraju samo zato sto nosim isto to prezime. Cak sam imala divna iskustva i u Bugarskoj, i u Makedoniji i u Srbiji kad ljudi cuju kako se prezivam i ko mi je bio deda. Ljudi koji pricaju ruzno o Pozdercima su ljubomorni na nas, zavide nam sta smo sve postigli u zivotu i koliko nas ljudi i dan danas vole. Prema tome Muhamede vodi malo racuna o sebi i svojoj porodici a nemoj da budes ljubomoran na nas i da nas mrzis. Sve sto smo postigli, postigli smo postenim radom i zato sto smo pametni. "Voli druge da bi drugi voleli tebe i postuj druge da bi drugi postovali tebe." Usput ponosim se sto sam Pozderac i uvek cu se ponositi sto nosim to prezime i ko mi je bio deda.

s postovanjem
Pozderac