Jump to content
Caesar

NAJVECA IZDAJA U HISTORIJI BOSNE

Recommended Posts

pozdrav gale! puno si mi pitanja postavio, a ja nisam bas naj bolji sa vremenom mada cu se potruditi da odgovorim.mozda je bas i bio problem sto je alija nekako na brzinu i u nezgodno vrijeme rekao da cemo se u buduce zvati bosnjaci.bilo je to u ono vrijeme kada su vec pocele da padaju glave.ja kazem da sam musliman mada nisam vjernik je cisto normalno.kao prvo nisam u prilici da se bas posvetim vjeri jer to nisam radio ni prije.razloga je bilo vise mada nebih mogao da kazem da je i jedan opravdan.sredine u kojima sam zivio su bile takve da te nitko cak ni kao djete nije bas gonio na to.slovenia ili moja rodna kladusa su bile takve sredine gdje je vjera tj. religija bila cisto privatna stvar.misli da me razumijes, nitko te nije niti gonio niti pokusao ubjediti kako je to korisno i da treba da se praktikuje.moja mama je jedan od onih iskrenih vjernika koja me je ucila kako da budem posten i dobar covjek i dala mi je svoju osobinu da volim ljude i da ih razlikujem kao dobre i lose.zato sam joj zahvalan i nebih se nikada odrekao toga da sam ipak u dusi musliman.pored toga znas i sam da je bas ta nasa cazinska krajina i bila raseljena i prije u pedesetima.susreo sam tu u chicagu par familija kojima su roditelji iz todorova i okolice, a koji su bili u zatvoru u brezi zenici i poslije se vise nikada nisu ni vratili u todorovo.to je sve kostalo nase oceve, moga oca licno da su morali da idu vani i da rade po evropi i sto kuda.tek tamo daleke 71. ili 72-ge smo domili ili bili prizati kao muslimani.mislim da ti je ovo sve poznato da ne duljim.poslije kad smo u krajini stali koliko toliko na svoje noge opet su napravili aferu agrokomerc.mada je sistem bankovni bio takav da su mnoge firme bivse yuge radile i placale mjenicama.prezivjeli smo i to i tada smo mozda po prvi put i bili jedinstveni kao muslimani u cjeloj bivsoj yugi.amerikancima ne znaci puno da im kazem da sam bosnjak.poznato im je da im kazem da sam iz bosne ali njih zanima i religija.ako bih rekao da sam bosnjak onda bih me opet pitali a sta je to katolik ili nesto drugo.razumiju odmah kad im kazes da si iz bosne i da si musliman.ja ne citam bas avaz, jer ga i nemam gdje ni kupiti ovdje ali citam dane,slobodnu bosnu i feral.mislim da su objektivni koliko toliko.bilo mi je zadovoljstvo da odgovorim koliko toliko na tvoja pitanja.drago mi je da se moze ipak naci netko sa skim mozes napraviti jednu koniverzaciju kao st je bila ova bez ubjedivanja i vredanja.znas zivimo i u razlicitim sredinama pa je cisto i normalno da imamo razlicita misljenja.sto se tice ica i pica sa tim sam ok, pazim sta jedem i kad se ima prilika da se izade sa drustvom popije se koja tek toliko da se covjek opusti i zaboravi na svakodnevne zivotne probleme.pozdrav gale i lagano sa tim janjcom ili rostiljem za 1.maj.svako dobro pa se cujemo drugi put! :)

mi smo autonomasi i bili bih smo u zapadnoj bosni u svojim kucama i to je bila pointa nase borbe.vjeruj mi i ti bih bio tada sretan.ne vrijedi se busati u prsa to je i onako iza nas.nadam se da cete kao pobjednici ipak shvatiti jednoga dana da smo bili u pravu.mada i netreba da se trudite glave su pale ljudi raseljeni ekonomija unistena ostalo vam je samo da uzivate u tom kausu koji vlada i dan danas i vladace jos pedeset godina.sretno vam bilo meni je toga dosta dvije sedmice kad navratim svakih 10 godina.prijatno vam bilo bez nas autonomasa koji se svoje muslimanske vjere nikada necemo odreci kao sto ste se vi odrekli zbog jednoga jebi vjetra Alije.koji je preko noci izmislio da se moramo zvati bosnjaci fujjj.

<{POST_SNAPBACK}>

da znas nesto od te svoje vjere ne bi pricao to sto pricas..
znao bi sta znaci izdaj vlastitog naroda i prijateljstvo s neprijateljem u ratu..a ne u miru ..
i bolje je sto ne dolazis..sta ces ovdje..

mi smo autonomasi i bili bih smo u zapadnoj bosni u svojim kucama i to je bila pointa nase borbe.vjeruj mi i ti bih bio tada sretan.ne vrijedi se busati u prsa to je i onako iza nas.nadam se da cete kao pobjednici ipak shvatiti jednoga dana da smo bili u pravu.mada i netreba da se trudite glave su pale ljudi raseljeni ekonomija unistena ostalo vam je samo da uzivate u tom kausu koji vlada i dan danas i vladace jos pedeset godina.sretno vam bilo meni je toga dosta dvije sedmice kad navratim svakih 10 godina.prijatno vam bilo bez nas autonomasa koji se svoje muslimanske vjere nikada necemo odreci kao sto ste se vi odrekli zbog jednoga jebi vjetra Alije.koji je preko noci izmislio da se moramo zvati bosnjaci fujjj.

<{POST_SNAPBACK}>

da niste upravu to i ptice danas znaju i nikad to necete moci ni dokazati... ljudi su se sami raselili a ekonomiju ste vi tad unistili u nasem kraju...
hvala Bogu i uzivamo takvi kao sto si ti nam ne trebaju ni dva dana....

Bosnjaci nisu preko noci nastali, niti ih je izmislio Alija oni su postojali prije 100 godina samo sto je bio zabranjen taj termin upravo zbog muslimana

za vancho i fuzzy, gospodo samo vi tamo lagano sa merakom zivite u zabludi kako smo vam mi unistili ekonomiju i kako ste pre 100 godina bili bosnjaci a da niste smijeli to reci.nisam cuo za to jos al mozda vam je tada netko to i branio samo to nitko do vas nije znao.znam ja o vjeri dosta samo drzim da je to privatna stvar koja netreba da se forsira i mislim da treba da se vjeruje iz ljubavi a ne iz straha ili sta ce ljudi da misle o meni.cinimi se da je vecina partijaca iz sda stranke islo da uci kako se klanja ili nisu ni znali pa su izgurali one stare iz prvoga safa.bilo je to ne iz ljubavi vec zbog dzepa.neboj te se mi i onako necemo tamo nama je ovdje dobro,a ako bih se i odlucili da se vratimo vjeruj da imamo i sa cim.vjerujem da bih i vi pozeljeli da ste na nasem mjestu samo zeza vas sto necete da sebi priznate da ste suvise nacionalni sto nikako nije popularno.zaboravi ili oprosti ako si pravi musliman bit ce vam lakse.svako dobro i nemoj te se puno brinuti za autonomase, jer nama je dobro i ako zatreba uvjek cemo vam pomoci kao sto smo to radili i pre.byby

Taski da si procitao koju knjigu mjesto jedenja pokvarenog babinog topsa znao bi da je Bosnjak povijesni pojam koji je star koliko i Bosna, naime tisucu godina!

za vancho i fuzzy, gospodo samo vi tamo lagano sa merakom zivite u zabludi kako smo vam mi unistili ekonomiju i kako ste pre 100 godina bili bosnjaci a da niste smijeli to reci.nisam cuo za to jos al mozda vam je tada netko to i branio samo to nitko do vas nije znao.znam ja o vjeri dosta samo drzim da je to privatna stvar koja netreba da se forsira i mislim da treba da se vjeruje iz ljubavi a ne iz straha ili sta ce ljudi da misle o meni.cinimi se da je vecina partijaca iz sda stranke islo da uci kako se klanja ili nisu ni znali pa su izgurali one stare iz prvoga safa.bilo je to ne iz ljubavi vec zbog dzepa.neboj te se mi i onako necemo tamo nama je ovdje dobro,a ako bih se i odlucili da se vratimo vjeruj da imamo i sa cim.vjerujem da bih i vi pozeljeli da ste na nasem mjestu samo zeza vas sto necete da sebi priznate da ste suvise nacionalni sto nikako nije popularno.zaboravi ili oprosti ako si pravi musliman bit ce vam lakse.svako dobro i nemoj te se puno brinuti za autonomase, jer nama je dobro i ako zatreba uvjek cemo vam pomoci kao sto smo to radili i pre.byby

<{POST_SNAPBACK}>

ma lupa brete..pusti ga..
nema on pojma ko su bosnjaci.. izgleda nije bio na casu kad se ucilo o bosnjacima..
i veoma grijesi ako misli da se svi u sda smatraju ispravnim i ne znam ni ja sta..
ja licno nisam za tu stranku niti bilo koju u bih trenutno, a Boga mi ni za dnz..
lopovlik je na sve strane.. i kod jednih i kod drugih.. a svi tvrde da su ispravni i u pravu ..pricaju bajke..

Taski da si procitao koju knjigu mjesto jedenja pokvarenog babinog topsa  znao bi da je Bosnjak povijesni pojam koji je star koliko i Bosna, naime tisucu godina!

<{POST_SNAPBACK}>

e,evo ko se nasao kompetentan da kaze;ko zna a ko nezna sta su i ko su Bosnjaci.

momci nisam rekao da bosnjaci nisu bili prije ali neznam tko je njima branio da kazu tko su.to je ipak bilo davno prije.znam samo da su muslimani poslije drugoga svijetskoga rata sve do 70. godina branili da se zovemo muslimani.neznam zasto se forsiraju sve te stvari.misli da je jako bitno da sam covjek treba da osjeti tko je i sta je i da li ce da vjeruje ili ne.ja sam ubjeden da vi gospodo nas autonomase nesmatrate vise podobnim da budemo muslimani a bosnjaci pogotovo.znam da je i ona fetva koju je bihacki muftija stavio u ko bajagi fazu mirovanja jos iznad nasih glava.cemu, zasto?ima li smisla sve to.mislim licno moze on tu fetvu da okaci macku o rep jer tko je on.mi cemo da ostanemo ipak ono sto smo bili muslimani i tu u americi gdje ce se uskoro i dzamija graditi.neka vam bog pomogne i pokusajte malo da perspektivu autonomije i autonomasa gledate iz drukcije perspektive one malo pozitivnije.pozdrav iz chicaga!

Taski da si procitao koju knjigu mjesto jedenja pokvarenog babinog topsa znao bi da je Bosnjak povijesni pojam koji je star koliko i Bosna, naime tisucu godina!

<{POST_SNAPBACK}>

[/
quot malo mi falkone vuces na hrvatcki sa ti tisucama.mozda ti je djed bio u ustasama.znam da je pavelic kupio muslimane za jednu dzamiju u zagrebu pre rata istu stvar napravio je i franjo.da je topsa sada tebi bio bih ti stari puno sretniji ovako mozes samo da lupas jos koju tisucu godina u nazad.zivio nisam mislio da te vredam. oprosti ali ovo je samo forum.mozda se iduce godine nademo tu u cazinu pa uz kafu ipak se slozimo sa nekim stvarima.zivio ti meni!

Ma dajte ljudi sta se zapeli toliko. Prvo za autonomiju nemam pozitivno misljenje o njoj pogotovo onaj politicki kor njihov mrzim, a obicnog covjeka ne mogumrziti isto mu je kao i nama koji su bili na strani korpusa pa sad nas nema nigdje. Opljackali sve sto se moglo opljackati. Aliju sam zamrzio jos 93 kad je predlagao da se enklave Srebrenice,Zepe i Bihackog dzepa presele na teritoriju danasnjih Pala (ovo vam svaki borac armije BiH moze potvrditi i onaj koji je zivio za vrijeme rata u BiH ) a srpsko stanovnistvo sa Pala prseli na ove teritorije. Ako nekog zanima sta se desavalo u rato procitajte knjige: Lukava Strategija-Sefera Halilovica i Drzavna tajna-Samira Halilovica uz koju dode i cd sa dokumentima povjerljivim i transkriptima...

Danas je Krajina na margini svih donacija,obnavljanja...
Nasih se krajeva sjete samo u tri slucaja:
1. Kad treba porez pokupiti
2. Kad su izbori
3. Kad BiH treba ici braniti

Ma dajte ljudi sta se zapeli toliko. Prvo za autonomiju nemam pozitivno misljenje o njoj pogotovo onaj politicki kor njihov mrzim, a obicnog covjeka ne mogumrziti isto mu je kao i nama koji su bili na strani korpusa pa sad nas nema nigdje. Opljackali sve sto se moglo opljackati.

i ko je to osujetio i sprijecio,jer me zivo interesuje ako znas odgovor

(ovo vam svaki borac armije BiH moze potvrditi i onaj koji je zivio za vrijeme rata u BiH ) a srpsko stanovnistvo sa Pala prseli na ove teritorije. Ako nekog zanima sta se desavalo u rato procitajte knjige: Lukava Strategija-Sefera Halilovica i Drzavna tajna-Samira Halilovica uz koju dode i cd sa dokumentima povjerljivim i transkriptima...

Danas je Krajina na margini svih donacija,obnavljanja...
Nasih se krajeva sjete samo u tri slucaja:
1. Kad treba porez pokupiti
2. Kad su izbori
3. Kad BiH treba ici braniti

<{POST_SNAPBACK}>

Ovo je sve trebalo biti ratificirano famoznim Owensovim planom i ako je Karadzic pristao na ovo za vrijeme pregovora, kad je trebalo potpisati ovaj plan skupstina RS-a na celu sa Karadzicem ga je odbacila.
Ako si mislio da je to sprijecio Abdic-Babo(kokosar iz Kladuse kako ga Hadzifejzovic voli nazvati) svojom izdajom onda si se prevario. To je cisti apsurd da on kao spasi nase krajeve tako sto je zajedno sa cetnicima i koljacima poput Legije... napadao nas a sve radi naseg dobra :lol: :lol:

Ovo je sve trebalo biti ratificirano famoznim Owensovim planom i ako je Karadzic pristao na ovo za vrijeme pregovora, kad je trebalo potpisati ovaj plan skupstina RS-a na celu sa Karadzicem ga je odbacila.
Ako si mislio da je to sprijecio Abdic-Babo(kokosar iz Kladuse kako ga Hadzifejzovic voli nazvati) svojom izdajom onda si se prevario. To je cisti apsurd da on kao spasi nase krajeve tako sto je zajedno sa cetnicima i koljacima poput Legije... napadao nas a sve radi naseg dobra :lol:  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

stari ti si puko ko i tvoj hadzifejzovic, al sta ces imas jos vremena da dodes sebi ako se ta republika srbska raspadne mada sumnjam u to jer je tvoje mudze iz samoga sda jos uvjek podrzavaju.vjerovatno dok je republike srbske bit ce i sda.moli boga da ti je babo kokosar u krajine vjerovatno bih imao sta da radis ovako mozes da se zajebavas preko net-a samnom. :unsure:

Niti sam za SDA niti je volim ali mi je draza ona kao opcije nego DNZ. Neko je u ratu zajedno sa cetnicima klao "fazile" kokosi i jeo i pio, a drugi su se krili od granta cetnicki i tih koji su nama mislili "dobro" iz autonomije. To sto se neko nade uvrijeden sta mu ja mogu ja samo iznosim svoje misljenje.

ma dajte ljudi mislim da je nezahvalno pricati i o Aliji i o Fikretu..ne kontam svrhu ove rasprave, dok postoji ovako podijeljen narod nece biti ni ujedinjene Bosne i Hercegovine!!

ma dajte ljudi mislim da je nezahvalno pricati i o Aliji i o Fikretu..ne kontam svrhu ove rasprave, dok postoji ovako podijeljen narod nece biti ni ujedinjene Bosne i Hercegovine!!

<{POST_SNAPBACK}>

sto se brines zbog toga,ni jedni ni drugi vise nisu nikakav faktor u Bosni

sto se brines zbog toga,ni jedni ni drugi vise nisu nikakav faktor u Bosni

<{POST_SNAPBACK}>

Ovo je jedina pametina koju sam cuo dosada, sta brinete bas o POLITICI VI MLADI LJUDI; daj pustite to!

Niti sam za SDA niti je volim ali mi je draza ona kao opcije nego DNZ. Neko je u ratu zajedno sa cetnicima klao "fazile" kokosi i jeo i pio, a drugi su se krili od granta cetnicki i tih koji su nama mislili "dobro" iz autonomije. To sto se neko nade uvrijeden sta mu ja mogu ja samo iznosim svoje misljenje.

<{POST_SNAPBACK}>

s ovim se moram sloziti!!!

ne moze se graditi kuca na losim temeljima, ne ide to!!!

sve je to ok mi se slozimo ali ovi politicari su malko veca mafija to im je kruh zeznut ce oni nas opet vidjet cete.tako je slucaj bio i sa americkim izborim za predsednika gdje sam prvi put glasao.oni su ipak napravili kako je njima odgovaralo.istina je da dok je u krajini sda i dnz da ce tamo da budu uvjek alija i fikret.vec tu je stvar podjeljena i sta njih briga za neku auto-cestu ili fabricicu u krajini.bojim se samo da bas taj kraj i nema neku buducnost bas zbog toga sto imamo sda i dnz.zalosno ali istinito.mladi su se i onako predali i ne pridaju neku vaznos svemu tome, jos uvjek se sanja da ce se probuditi u nekom boljem sutra i nista vise. :(

sve je to ok mi se slozimo ali ovi politicari su malko veca mafija to im je kruh zeznut ce oni nas opet vidjet cete.tako je slucaj bio i sa americkim izborim  za predsednika gdje sam prvi put glasao.oni su ipak napravili kako je njima odgovaralo.istina je da dok je u krajini sda i dnz da ce tamo da budu uvjek alija i fikret.vec tu je stvar podjeljena i sta njih briga za neku auto-cestu ili fabricicu u krajini.bojim se samo da bas taj kraj i nema neku buducnost bas zbog toga sto imamo sda i dnz.zalosno ali istinito.mladi su se i onako predali i ne pridaju neku vaznos svemu tome, jos uvjek se sanja da ce se probuditi u nekom boljem sutra i nista vise. :(

<{POST_SNAPBACK}>

cini ti se, nije problem u mladima nego u starim paripima,vidjeces kad mladi dodju,problem je sto je sve u kolapsu, pa covjek ne zna odkud bi krenuo ili je jednostavno lijen, Cazin je ovako napredovao a sta bi tek, i kanton naravno, da imamo slogu i da nas "nas" kapitol ne zadrzava..

Sta je  to  ALIJA  DOBRO  uradio  za  Bosnu  ?  Daj  navedi  jedan  primjer  po      cemu  je  Alija  HEROJ

<{POST_SNAPBACK}>

ala,i ti postavljas glupa pitanja, uradio je x stvari za koje ti nisi ni svjesna, zasluzan je za to sto si ziva!!! nijel ti dovoljno!!

Sta je  to  ALIJA  DOBRO  uradio  za  Bosnu  ?  Daj  navedi  jedan  primjer  po      cemu  je  Alija  HEROJ

<{POST_SNAPBACK}>

nikom u bosanskoj historiji nije uspjelo sto je Aliji; naime,izgubio je pola Bosne.

ne mogu da vjerujem da izvaljivas takve gluposti, ovakve postove bih shvatio od nekog ko ima deficit mozga ali...

jel trebao nastaviti rat ? bez sporazuma, sta je trebao ? sta bi bilo bolje poo tvom misljenju ???