Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Gdje ste klanjali Bajram :D

Recommended Posts

u marokanskoj dzamiji

mnogo je duze trajalo neg obicno jer drzi hutbu na arapskom i na holandskom ,

fini ljudi ,kad vide nekog da nije iz njihove sredine pruze extra paznje da ga udomace

Mutnicka dzamija i uvjek bude dosta dzematlije i fina atmosfera,a Bosnjak(to je prezime naseg hodze),on to zna fino docarati sve u duhu Bajrama.

S postovanjem :poke:

A jes bogami Zifet bacao petarde

Gnjilavac

[quote name='Povjetarac' post='290770' date='09.12.2008, 14:21']na Gnjilavcu [b](Medresa je opet bila zatvorena - praznik)[/b][/quote]

To za onu novu medresu im je jaaaako bezobrazno.

Onih prvih godina je "medresa" bila prepuna, da bi onda samo jedne godine natpis na vratima da se ne klanja tu bajram.

SRAMOTA :(

gnjilavac ... lijepa hutba glavnog imam ...

Slatina.

Samo mi HARIS nesto cudno gledao u onaj luster :)

[quote name='Povjetarac' post='290770' date='09.12.2008, 15:21']na Gnjilavcu (Medresa je opet bila zatvorena - praznik)[/quote]

[quote name='bih_ac' post='290808' date='09.12.2008, 17:42']Gnjilavac[/quote]

[quote name='lucky' post='290832' date='09.12.2008, 19:05']gnjilavac ... lijepa hutba glavnog imam ...[/quote]

Jestel poslije bajram namaza izgubili abdest tracanjem forumasa :lol: :D

ps. evo i Faruk je na gnjilavcu s vama :D

u grazu i mogu sa sigurnoscu tvrditi da je bilo preko 1000 ljudi jedva u neku halu stali :icon_eek:

ja nisam mogao vjerovati da ima onoliko nasih ljudi a masa ih je jos plus otisla kuci

Klanjao sam Bajram u Islamic Center of Mid-Manhattan in New York City Edited by Clark Kent

[quote name='Catak' post='290854' date='09.12.2008, 20:51']u grazu i mogu sa sigurnoscu tvrditi da je bilo preko 1000 ljudi jedva u neku halu stali :icon_eek:

ja nisam mogao vjerovati da ima onoliko nasih ljudi a masa ih je jos plus otisla kuci[/quote]

na istom mjestu sam klanjao i da potvrdim ove rijeci da je bilo izmedju 1000 i 1500 ljudi!

sta mi se svidjelo jeste ucenje ilahija prije bajram namaza i posebno imamova hutba.

na tavanu..haha..salim se..donja koprivna..ma cijela koprivna bila..zato sto idemo u dzamiju samo od bajrama do bajrama..i uz ramazan.,.xD

Gradska dzamija..

ja sam nazalost ovaj Bajram prespavao, tako da nisam nigdje klanjao.....

[quote name='bac3m' post='290833' date='09.12.2008, 18:10']Slatina.

Samo mi HARIS nesto cudno gledao u onaj luster :)[/quote]

hehe, takodjer slatina, drugi sprat, prvi saf i fkt sam gledo u luster, stvarno me mami svojim polozajem, ko stvoren za djiilahnuti se sa drugog sprata, netreba puno zatrke, a sa treceg nisam smio, a volim otici u Slatinsku dzamiju jer vecina mi je roda tamoo al fkt i efendija Kovacevic popuni vrijeme izmedju sabaha i bajrama tako da ni ne mislis sapavati iako nisi ni trepnuo citavu noc al dva su Bajrama u citavoj godini tako da se moze predurati svasta i tih par dana...

[quote name='BeLaY' post='290911' date='10.12.2008, 01:12']ja sam nazalost ovaj Bajram prespavao, tako da nisam nigdje klanjao.....[/quote]

najjaci :)

[quote name='profac' post='290871' date='09.12.2008, 20:17']na istom mjestu sam klanjao i da potvrdim ove rijeci da je bilo izmedju 1000 i 1500 ljudi!

sta mi se svidjelo jeste ucenje ilahija prije bajram namaza i posebno imamova hutba.[/quote]

Isto Graz, fkr raje ko u prici :D, neka neka hehe, prvo se sabah klanjao onda bajram, bilo lijepo stvarno, nisam ni znao da onoliko nasih muskaraca ima, a koliko samo zena ima :icon_cheesygrin:

[quote name='sanel87' post='291073' date='10.12.2008, 17:24']Isto Graz, fkr raje ko u prici :D , neka neka hehe, prvo se sabah klanjao onda bajram, bilo lijepo stvarno, nisam ni znao da onoliko nasih muskaraca ima, a koliko samo zena ima :icon_cheesygrin:[/quote]

manje definitivno <_<