Jump to content
Sign in to follow this  
Perviz

VATROGASNA JEDINICA CAZIN

Recommended Posts

Jedan dio opreme savremenog vatrogasnog vozila

[quote name='hacy' post='330488' date='22.06.2009, 12:39']Jedan dio opreme savremenog vatrogasnog vozila[/quote]

Specijalno vatrogasno vozilo

a koje su to partije mogucnost da se dobije dobro radno mjesto,ja nisam upucen bil ko mogao dati info o tim partijama koje daju poslove?

Hemo se drzati teme,

[quote name='hacy' post='330498' date='22.06.2009, 12:44']Hemo se drzati teme,[/quote]
pa ovo je u sklopu teme jer vidim nemoze se insan zaposlit nigdje u cazinu ako nije u nekoj partiji,sto znaci oni neutralni nece moci nigdje radit ako nemaju neku clansku knjizicu neke partije.pitanje je bas na mjestu..

[quote name='x-men' post='330501' date='22.06.2009, 13:47']pa ovo je u sklopu teme jer vidim nemoze se insan zaposlit nigdje u cazinu ako nije u nekoj partiji,sto znaci oni neutralni nece moci nigdje radit ako nemaju neku clansku knjizicu neke partije.pitanje je bas na mjestu..[/quote]

Mislim da je rijec o tehnickoj opremljenosti a ne o kadrovskoj.A u pravu si edo nemoze nista kod nas ako nisi u partiji.

ako su dobili to vozilo i trebalo im je jer ona vozila su jos iz vremena druga tite pa i mislim da bi trebalo obnovit vatrogasnu sluzbu opremom ai stavit podobne ljude da rade a ne stavljat ljude sa stomakom ko omanja kaca koji nisu u kondiciji.imajul neke statistike koliko pozara bude kod nas godisnje,bar priblizno bilo to sumski predjeli ili objekti?jer po tome se moze i pravit sprmnostt vatrogasne sluzbe.

[quote name='x-men' post='330508' date='22.06.2009, 13:53'][b]ako su dobili to vozilo[/b] i trebalo im je jer ona vozila su jos iz vremena druga tite pa i mislim da bi trebalo obnovit vatrogasnu sluzbu opremom ai stavit podobne ljude da rade a ne stavljat ljude sa stomakom ko omanja kaca koji nisu u kondiciji.imajul neke statistike koliko pozara bude kod nas godisnje,bar priblizno bilo to sumski predjeli ili objekti?jer po tome se moze i pravit sprmnostt vatrogasne sluzbe.[/quote]

Nisu dobili,kako cujem tek danas se zatvara tender za finansijski lizing,za nabavku tog vozila.Moj kume zec je jos duboko u gori :)

Treba ljude opremit i tražiti profesionalizam, jer tamo se plate sa TO-m i posebno plaćenom satnicom kad su na terenu ( a neretko teren zna biti i 4-5 satix KM, duži nego što treba jer se čeka da se "žera upepeli" uz pićence) kreće iznad 1300 KM.

Upravo tako treba ljude maximalno obučiti za najte

[quote name='LIBERO' post='330517' date='22.06.2009, 13:09']Treba ljude opremit i tra

Ako je to vozilo kakvo trebamo dobiti izgleda, cak i na slici, puno brze od onih koja trenutno imamo u Cazinu.

Ne mogu ja da ne upitam nesto :D

Nije li se takvo vozilo moglo kupiti preko neke firme koja posluje u BiH???

[quote name='pingvin' post='331358' date='26.06.2009, 18:27']Ako je to vozilo kakvo trebamo dobiti izgleda, cak i na slici, puno brze od onih koja trenutno imamo u Cazinu.

Ne mogu ja da ne upitam nesto :D

[b]Nije li se takvo vozilo moglo kupiti preko neke firme koja posluje u BiH???[/b][/quote]

dobro pitanje ... al treba vidjeti kakav je bio tender za nabavku vozila ... dali ima neka firma koja je zastupnik za to vozilo jer znas i sma da sada nova vozila se mogu samo kupiti preko prestavnika u drzavi ...

[quote name='lucky' post='331363' date='26.06.2009, 18:56']dobro pitanje ... al treba vidjeti kakav je bio tender za nabavku vozila ... dali ima neka firma koja je zastupnik za to vozilo jer znas i sma da sada nova vozila se mogu samo kupiti preko prestavnika u drzavi ...[/quote]
Kakav god da je bio tender vozilo je po meni trebalo biti kupljeno u BiH ako je bilo firmi od koje se isto moglo kupiti.Ako nema u BiH firma koja bi mogla prodati takvo vozilo nama onda je Zagreb sasvim OK.

Po rijecima uvazenog nam forumasha @šabana,znaci specijalno vatrogasno vozilo bi za nekih 15 dana trebalo biti u Cazinu.
Ima li ko kakvih svjezijih informacija. Edited by hacy

Svaka cast hacy na izboru teme.

Mislim da je vrijeme da se u cijeloj drzavi pocne raditi na maximalnoj profesionalizaciji vatrogasnih jedinica, tako da u svakom gradu mora biti profesionalna vatrogasna brigada sa odredjenom NOVOM opremom (vozila, vatrogasna odjela, maske sa kisikom, radio veza i sta sve jos ne). S obzirom da ovo sve opstine ne mogu finansirati vrijeme je da se vatrogasci prikljuce MUP-u i budu sastavni dio zajedno sa policijom kako bi drzava uz pomoc opstina mogla sve ovo izrealizirati. A to je lako odraditi s obzirom da imamo u cijeloj drzavi visak pozornika policajaca, koje treba prekomandovati :icon_cheesygrin:

Elem vrijeme je da se puno toga uradi u edukaciji samih vatrogasaca sto se tice pruzanja prve pomoci. Nisam siguran da to ovi danasnji vatrogasci znaju izvesti na pravilan nacin. :icon_eek:

Opet ja moram poceti ovu temu.
Znaci danas je 20.08.2009.jel stiglo to specijalno vatrogasno vozilo.Receno je u drugoj polovini 8 mjeseca a danas je 20.08.tj usli smo u drugu polovinu mjeseca.
Ima li kakvih svjezih informacija o tome.

[quote name='hacy' date='20 August 2009 - 11:54 ' timestamp='1250765695' post='336316']
Opet ja moram poceti ovu temu.
Znaci danas je 20.08.2009.jel stiglo to specijalno vatrogasno vozilo.Receno je u drugoj polovini 8 mjeseca a danas je 20.08.tj usli smo u drugu polovinu mjeseca.
Ima li kakvih svjezih informacija o tome.
[/quote]

Da ti ne planira

im [quote name='VIZIOS' date='25 August 2009 - 15:20 ' timestamp='1251206424' post='337021']
Da ti ne planira

mislim da vozilo stize ove sedmice

vozilo je stiglo ...

jel brze od dosadasnjih ??

za brzinu naj bolje da su kupili onaj avion sto nosi vodu hihih.