Jump to content
K®ãJî§kî-VîTêZ

Stranka za Bosnu I Hercegovinu

Recommended Posts

Hrais Silajdzic sta se krije iza njegove parole "Bosna sa jednim entidetom" ,svi pricaju SDA da je nacionalisticka stranak ,i ako to jeste Nacionalizam je pozitivna stvar .

Ali mi SBIH nekako zvuci previse radiklano sa svojom parolom ,

naprotiv u BhDani ,novine koje veoma cjenim najozbiljniji politicki magazin ,te novine ujedno rade na favoriziranju Silajdzica za oci mi zapelo jedan clanak Ivana urednika tog magazina

"analziziraj silajdzica u svemu sto je dosad efektivno kao politicar (u)radio - uvijek je bio zapravo covjek podjele Bosne. a na liniji implicitnog bosnjacko-muslimanskog nacionalizma (koji je mixtura vjerskog i sekularnog), njegov nagli comeback u politiku vrlo cudnovato koindicira sa dolaskom ashdowna i njegovim sistematskim zanemarivanjem nacionalizma (ergo: ovjekovjencanjem republike srpeske, taman nastavkom onoga sto je legalizirao petrisch ustavnim promjenama

BH Dani, Slobodna Bosna i Walter... su novine u kojima sam procitao stotine nekakvih prica o aferama, korupciji, svemu i svacemu a skoro ni jednom dokaza osim nagadjanja. Zbog takvih nagadjanja smo mi i daleko od EU!

Bome, sto ti i Avaz ne uvrsti medju te listove???

sta ocekivati ,odmah niko nevjeruje a znam dobro da ste svi culi za njegovu "Parolu" koju je on javno izjasnio samo nas narod ko narod nekonta ,al jedno jutro ce skontati kad nindze ponovo povedu narod u Avanture setnjom kroz srajevske ulice :joint:

Ne znam sta Haris zeli ali znam sta mi zelimo u S BiH... jedinstvenu Bosnu i Hercegovinu, bez podjela ali i bez zaborava... predpostavka tome je kako profesor Durmisevic kaze '' kaznjavanje onih koji su pocinili zlocin i rasciscavanje sa takvima ''... stavio sam negdje program stranke a mozete ga naci i na www.zabih.ba, i saznati za sto se Stranka zalaze... Ovo nije SDA da je Haris Stranka i Stranka Haris...

ne vidim da ima ova tema ako ima , izvinjavam se..

ev da cujem sta mislite o ovoj stranci....??

[quote name='jedancoek' post='217559' date='Feb 26 2008, 22:22']Prije 10ak godina se i moglo reći ne

[quote name='Virus' post='217562' date='Feb 26 2008, 21:30']zasto?

na nasim prostorima kao stranka nisu jaka, jer narod ovdje navikao na SDA i nazalost SDP , dok uostalim krajevima nase divne domovine ova stranka ima jak uticaj, nadam se da ce ubuducnosti biti i jos jaca...

jedna dobra stranka moglo bi se reci...[/quote]

Osnovani su kao protute

[quote name='jedancoek' post='217581' date='Feb 26 2008, 23:27']Osnovani su kao protute

[quote name='Falcon' post='217615' date='Feb 27 2008, 08:54']Ne bih se slozio. SBiH nije nikad osnovana kao protuteza SDA vec kao dopuna, moze se reci i korektiv politickom djelovanju SDA. Neki vid prividnog dvopartijskog sistema Bosnjaka, iako u biti politicki isti razlike su vidljive na ljudskom planu. Da se radi o stranci jednog lica ona bi svoje postojanje skoncala nakon povlacenja Harisa S. s politicke scene nakon pada Alijanse, iako je Siladzic amin svakoj znacajnoj odluci. Stranka je to koja od nastanka ima jasnu viziju gradjanske BiH organizirane na principu ekonmski odrzivih regija a koja je uvijek imala principijelne stavove; pocev od zalaganja za privatizaciju na drzavnom nivou do protivljenja ustavnom sminkanju. Zarad pojedinaca koji imaju los imidz ne treba sakatom ocjenjivati cijelu stranku. Za njih ne treba glasati jer nisu potencirali ekonomska i socijalna pitanja, a na njima bi se trebalo zadobiti povjerenje gradjana. Ne mozes a da ne priznas da fenomenalan posao rade u Ka Sarajevo nastavljajuci uzivati u blagodatima politicki sredjene sredine i plodovima rada prethodnog premijera Zvizdica.[/quote]

Jest, kako da ne. Eno, okupio se narod da im čestita na rezultatima. :rolleyes:

Pride, ta cijela priča o dopunjavanju je slična priči o SPS-u i radikalima u Srbiji. Tamo je Milo

[quote name='Vento' post='217788' date='Feb 27 2008, 18:56']Jest, kako da ne. Eno, okupio se narod da im čestita na rezultatima. :rolleyes:

Pride, ta cijela priča o dopunjavanju je slična priči o SPS-u i radikalima u Srbiji. Tamo je Milo

[quote name='Falcon' post='217615' date='Feb 27 2008, 07:54']Ne bih se slozio. SBiH nije nikad osnovana kao protuteza SDA vec kao dopuna, moze se reci i korektiv politickom djelovanju SDA. Neki vid prividnog dvopartijskog sistema Bosnjaka, iako u biti politicki isti razlike su vidljive na ljudskom planu. Da se radi o stranci jednog lica ona bi svoje postojanje skoncala nakon povlacenja Harisa S. s politicke scene nakon pada Alijanse, iako je Siladzic amin svakoj znacajnoj odluci. Stranka je to koja od nastanka ima jasnu viziju gradjanske BiH organizirane na principu ekonmski odrzivih regija a koja je uvijek imala principijelne stavove; pocev od zalaganja za privatizaciju na drzavnom nivou do protivljenja ustavnom sminkanju. Zarad pojedinaca koji imaju los imidz ne treba sakatom ocjenjivati cijelu stranku. Za njih ne treba glasati jer nisu potencirali ekonomska i socijalna pitanja, a na njima bi se trebalo zadobiti povjerenje gradjana. Ne mozes a da ne priznas da fenomenalan posao rade u Ka Sarajevo nastavljajuci uzivati u blagodatima politicki sredjene sredine i plodovima rada prethodnog premijera Zvizdica.[/quote]

Nisu Harisu trebali glavu razbiti, nije to valjda bilo samo zbog uvjerljivosti. Progla

[quote name='jedancoek' post='217826' date='Feb 27 2008, 21:57'][b]Nisu Harisu trebali glavu razbiti, nije to valjda bilo samo zbog uvjerljivosti. [/b]Progla

CCI je izbacio jos jedno svoje "istrazivanje", ministri iz ove stranke najlosije rezultate ostvarili u Federalnoj Vladi. ministarstva obrazovanja i zdravstva na cijem celu su ministri iz SBiH nisu usvojili nijedan zakon a dalje da se ne prica

po svim pokazateljima koje provode nevladine organizacije, stranka za bih evidentno gubi podrsku biraca u cijeloj bih, nista bolji primjer nije ni u cazinu, da li je realno ocekivati da stranka za bih u cazinu predje izborni prag, odnosno da uzme 1000 glasova?

[quote name='left_side' post='224400' date='Mar 25 2008, 11:20']po svim pokazateljima koje provode nevladine organizacije, stranka za bih evidentno gubi podrsku biraca u cijeloj bih, nista bolji primjer nije ni u cazinu, da li je [b]realno ocekivati da stranka za bih u cazinu predje izborni prag, odnosno da uzme 1000 glasova[/b]?[/quote]

Nije. SBiH ce biti sretna ako dobije i jednog vijecnika. Sve se to moze promijeniti. Vratite mlade kadrove koje ste protjerali dok nije kasno <_<

[quote name='Falcon' post='224402' date='Mar 25 2008, 11:23']Nije. SBiH ce biti sretna ako dobije i jednog vijecnika. Sve se to moze promijeniti. Vratite mlade kadrove koje ste protjerali dok nije kasno <_<[/quote]
pa vrati se, pretpostavljam da jos imas njihovu clansku karticu.
mislim da ce ove godine sbih u cazinu dozivjeti potpuni krah, i da nece igrati niakvu ulogu u stvaranju vecine.

[quote name='left_side' post='224405' date='Mar 25 2008, 11:26']pa vrati se, pretpostavljam da jos imas njihovu clansku karticu.
mislim da ce ove godine sbih u cazinu dozivjeti potpuni krah, i da nece igrati niakvu ulogu u stvaranju vecine.[/quote]

Samo pretpostavljas. Mislim na druge ljude... ali da, slazem s tobom u ocjenama oko ne/uspjeha SBiH u Cazinu.

koliko god su na izborima prije dvije godine bili iznenadjene toliko ce ove godine biti razocarenje, jer sad nema te stvari na ovom svijetu koja ih moze izvaditi. dobit ce sigurno u OV Cazin jednog vjecnika a vise od toga su puste zelje