Jump to content
makcode

raspad bosne i hercegovine

Recommended Posts

[quote name='sonda' post='281126' date='01.11.2008, 16:58']pa,te prisvojne "prideve" pokusaj upotrebljavati u Srbiji,pa ces vidjeti kako ces slavno zavrsiti. u Srbiji je srpsko,tako da ne postoji nista Srbijansko.

srpska vojska

srpska policija,

srpska Vlada,

srpski Parlament,

srpski pasos/si

srpske licne karte

srpski drzavljani,

rijec "srbijanski" je nepoznat u zakonodavnim strukturama, u sudskim i izvrsnim tijelima.

srpsk0 0v0,srpsko ono.

daKlem,ti si bosnjaknp srpski drzavljanin a ne srbijanski.inace to nije nista ruzno pa da moras patiti zbog toga.cak sto vise,najbolje bi ti bilo da i vjeru promijenis.[/quote]

Nisam tako mi Allaha..
I za to ima lijeka ne sjekiraj se :lol: 1992 godine znaju oni ne brini kako se izjasnio narod,samo cekamo autonomiju ;) ,a to sto stoji mogu da pocijepaju,ako hocu u EU ispravice te spise brze bolje :P ,jel je ovo koliko ja znam sekularna-multietnicka drzava,a ja imam status nacionalne manjine sto znaci "srbski" nemogu biti jel nisam srbin,i ako kontash mene nesto da sputat grdno se varas jel me " titovi pioniri " toliko ne zanimaju da ti opisat ne mogu.

p.s Nama su jednom boljevici 1945 oteli "AUTO-NOMOS",sljedeci put idemo do kraja <_<

[quote name='bosnjaknp' post='281303' date='02.11.2008, 01:16']Nisam tako mi Allaha..
I za to ima lijeka ne sjekiraj se :lol: 1992 godine znaju oni ne brini kako se izjasnio narod,samo cekamo autonomiju ;) ,a to sto stoji mogu da pocijepaju,ako hocu u EU ispravice te spise brze bolje :P ,jel je ovo koliko ja znam sekularna-multietnicka drzava,a ja imam status nacionalne manjine sto znaci "srbski" nemogu biti jel nisam srbin,i ako kontash mene nesto da sputat grdno se varas jel me " titovi pioniri " toliko ne zanimaju da ti opisat ne mogu.

p.s Nama su jednom boljevici 1945 oteli "AUTO-NOMOS",sljedeci put idemo do kraja <_<[/quote]
kad ti treba onda se pozivas na sekularizam a inace ta stavka ne postoji u vasoj ideologiji.

[quote name='sonda' post='281126' date='01.11.2008, 14:58']s obzirom da te poznajem duze vremena sa ovog foruma,

"al ljudi ne treba da robuju niti granicama niti drzavi mi smo robovi Boziji i bez obzira gdje se nalazili "

ovo me je stvarno iznenadilo od tebe.

Boziji jesmo,ja bih prije kazao stvorenja Svemoguceg i Svevisnjeg,

mozes li mi ti Zilho objasniti zasto se u Islamu,odnosno da budem precizniji,zasto se u Islamu najvise koristi rijec rob. da li je Bogu/Allahu potrebno da mi budemo robovi,ili se je rijec "rob"prenijela u Islam iz svakodnevnog arapskog zivota,jer je poznato da se roblje prodavalo po pijacama za odredjenu cijenu i taj je dio historije ostao duboko u podsvijesti Arapa a svako je ropstvo ne primjereno ljuskom rodu,zato u Kur'anu i drugim knjigama toliko pozitive za onog ko otkupi ili oslobodi roba,daljnjeg suzanjstva.

Zilho,ne zelim da uticem na tvoje razmisljanje i opredjeljenje,jer to je tvoje pravo i niko ti ga nema pravo oduzimati,naravno mozemo se neslagati po ovom ili onom misljenju,ali;

za mene osobno je Drzava i narod ispred vjere,neko smatra da je ovo dvoje povezano i da ne ide jedno bez drugog,ostavljam tebi pa prosudi sam.

da li si se ti borio za Drzavu i narod ili vjeru,

ovo te pitam jer ti i sam cesto puta potenciras da si se borio za Drzavu i narod.

pa me iznenadjuje ova gore citirana recenica iz koje izvlacim zakljucak da si odustao od ideje Drzave i naroda.

da nije nastupilo stanje:sve je bilo uzalud?[/quote]
nije bilo uzalud
samo sam reko da se granice mogu pomijerati i da su se kroh istoriju mijenjale i da ce se opet vjerojatno mijenjati te da to ne treba scatiti tragicno vec kao slijed na kojeg mozemo samo malo uticati

to sto sam se ja borio za bosnu i hercegovinu je moja stvar i ja bi triput pogino za nju i sada al to ponekad jednostavno nije dovoljno neke stavri su iznad nas

meni drzava nije iznad vjere tj vjera mi je iznad mene samog

kao i svaka tema na ovom forumu poltika, tako i ova ode u banalne stvari i prepiranje, 3-4 cojka, koji se na svakoj temi u istom formatu prepiru. Mozda bi trebali jednom skontati da nista nepisu konkretno, ili konstruktivno nego uvjek isto.

Bosna i Herzegovina, kao sto je sad vidimo na karti bice i za 50 godina takva. Nema sanse nit teoretski, nit prakticno da se to promjeni. Drzava koja se od vijeka zove Bosna, i njezne granice se oduvjek znaju. Do 1992 nikad nije bilo price o nekoj rebupliki srpskoj u bosni i herzegovini. Ako ima smisla ovaj svijet i ako ima imale smisla da drzave postoje, trebali bi svi svatiti da bosna nemoze pristati na to da se osnovi srpska drzava u njoj.

Kad gradjani u bosni herzegovini svate, da him niko nemoze pomoci osim oni sami sebi, onda ce i bosna i napredovati. Treba se prestati cekati na ameriku, evropu i tako dalje, pa zar mi nismo sposobni sami da drzavu organizujemo. A svi sto zele raspad bosne, i sto zele ratovati, nek idu u afagnistan, prijavite se u legiju stranaca, kao pupan pa izvolite. Ja fakt mislim da je svakom dosta rata bilo, da svak hoce da zivi u mirnoci i da provodi svoj zivot na drugi nacin osim puske u rukama.

Ja vjerujem u to da Ervropa nece nikad dozvoliti drugu drzavu osim bosne. Mogu srbi navijati koliko hoce na to, ali svatice jednog dana da nemaju sanse. Jer nekome oduzeti drzavu i terotoriju nije dozvoljeno. A sta je bilo u kosovu to je druga stvar i nije ni 2% slicna sa situacijom u bosni. I ako mislim sta se desilo sa kosovom i srbijom isto nepravilno bilo, ali opet druga situacija, druga rjesenja.

[quote name='sonda' post='281331' date='02.11.2008, 05:59']kad ti treba onda se pozivas na sekularizam a inace ta stavka ne postoji u vasoj ideologiji.[/quote]

Pa sto da neiskoristim svoja prava,ako ih ti vec uzivas u "[font="Arial Black"][size=3] kapitalizmu[/size][/font] ", mislim...

p.s Cogito ergo sum.

[quote name='sonda' post='281778' date='03.11.2008, 13:56']Slovenija Sonji Karadžić zabranila ulazak

Sonja Karadžić-Jovičević, kćerka haškog optuženika Radovana Karadžića, koja se 14. oktobra slavodobitno prošetala Grbavičkom ulicom u Sarajevu na putu k zgradi Ambasade Kraljevine Holandije u BiH, uopće ne čekajući u redu, u kratkom vremenskom periodu domogla se vize. Tada gizdava i s osmijehom, poručila nam je kako je Sarajevo njezin grad i kako ona nema čega da se srami, naročito ne očevih (ne)djela.

Oktobar 27. bio je datum zacrtan na njezinom kalendaru, dan kad će potrčati u zagrljaj odbjeglom ocu, koji se od pravde skrivao punih 12 godina. A da bi se to desilo, Sonja Karadžić-Jovičević trebala je letjeti na relaciji Sarajevo - Ljubljana, Ljubljana - Haag. No, ispostavilo se da su i slovenske vlasti zaokružile isti datum. I upravo nju među putnicima. Kao nepoželjnu. Prema provjerenoj informaciji, Sonjini planovi da se domogne haških jasli osujećeni su zabranom da sleti u Ljubljanu. Slovenske vlasti nisu se libile pokazati otvoreni stav prema kćerki Radovana Karadžića, koja je i sama umnogome doprinijela širenju očeve, fašističke ideologije s frekvencija radiostanice Sveti Jovan, potičući etničko čišćenje i slaveći genocid nad nesrpskim življem kako u ratnim tako i u poratnim danima. Dok se Sonja u Sarajevu, koje je pod direktnim instrukcijama njezina oca držano u opsadi i granatirano, osjeća kao u svojem gradu, u slovensku prijestolnicu ipak nije dobrodošla. A ni prihajala. (E.N.)
----------------------------------------------------------
za pocetak, procitaj ovaj clanak,sad trenutno nemam vremena da ti odgovorim.[/quote]

jos cu poceti volti slovence
ev citam da u RSu sve ide ko podmazano
kolko njim avazelina treba

i nije tacno da se granica bih nije mijenjala unazad 50 godina
cak ni danas nije cisto utvrdjena

primjer jedan je da su hrvati bili prisvojili martinbrod i napravili granicu sto bosanska strana je samo gundjala oko toga pa je jedan dan SFO rastjero njihove granicare, po nama bi oni ostali 3 vijeka iliti stoljeca
statisticki gledano skoro svi srbi i hrvati zele raspad bih samo je SDP i ZABIH apsolutno za cijelovitu bih ovi ostali svi kalkuriraju i traze svoj car i SDA i DNZ ostali i nisu neki politicki faktor u bih

tako da bosna opstaje samo zahvaljujuci strancima u bih opstace dok bodemo interes ili ako se ne promijeni politicka slika unutar bih a to se desiti moze ali tesko

[quote name='zilho' post='282448' date='06.11.2008, 09:23']jos cu poceti volti slovence
ev citam da u RSu sve ide ko podmazano
kolko njim avazelina treba

primjer jedan je da su hrvati bili prisvojili martinbrod i napravili granicu sto bosanska strana je samo gundjala oko toga pa je jedan dan SFO rastjero njihove granicare, po nama bi oni ostali 3 vijeka iliti stoljeca
[b]statisticki gledano skoro svi srbi i hrvati zele raspad bih samo je SDP i ZABIH apsolutno za cijelovitu bih ovi ostali svi kalkuriraju i traze svoj car i SDA i DNZ ostali i nisu neki politicki faktor u bih [/b]
tako da bosna opstaje samo zahvaljujuci strancima u bih opstace dok bodemo interes ili ako se ne promijeni politicka slika unutar bih a to se desiti moze ali tesko[/quote]

ti pripremas teren ..il ces u Sbih ili u SDP :lol:

[quote name='zilho' post='282448' date='06.11.2008, 09:23'][b]jos cu poceti volti slovence
[/b]

statisticki gledano skoro svi srbi i hrvati zele raspad bih[/quote]

Ode Zilho u mornare - sve mo

[quote name='snake' post='282474' date='06.11.2008, 09:02']ti pripremas teren ..il ces u Sbih ili u SDP :lol:[/quote]
ne citas u kompletu meni nebi smetalo da se bih raspe niti prosiri niti ujedini ako ce nam bolje biti dugorcno
vec samo kazem da da se neki kletu u cijelovitost a nemaju pojma sta je to i zasto je to a neki se kletu u samostalne dijelove a ni oni nemaju pojma sta je to u kuda to vodi

a ja bi rdao u social demoktare al nije to SDP

BiH ce opstati kao zemlja i vjerujte mi da je Bosna i Hercegovina prakticno nedjeljiva i nemoze se podjeliti.Sve ce vam biti jasno nakon revizije Deytona i novoga ustava BiH.Nakon sto se to desi mnogi politicari u BiH ce nestati sa pliticke scene BiH jer jednostavno za takve nece biti vise mjesta na politickoj sceni BiH i neka idu u pakao i nepovrat i neka im se klica zatre za sva vremena.Bosni trebaju novi politicari i novi ljudi koji razmisljaju drugacije a vjerujte da ce voma brzo doci vrjeme kada vise necete cuti za imena poput Dodika,Silajdzica,Tihica,Covica,Ljubica,Lagumdzije,Lijanovica i drugih koji koce put BiH ka Evropi.Shvatite da BiH nece biti onakva kakvu smo je svi mi zamisljali dosada i da je Evropi i svjetu dosta vise politickih lazova u BiH.Ubjedjen sam i vjerujem da ce cak doci do raspada mnogih politickih partija i njihovog zabrana rada zbog opstrukcije drzave.Srbi ce shvatiti da nema izlaska iz BiH,Bosnjaci da nema BiH kakvom su je zamislili njihovi lazovi a Hrvati da nema treceg entiteta i da zaborave Hrvatsku kao drugu domovinu.
Nakon toga svi ovi lazovi padaju u zaborav i otvaraju se nove stranice u nasoj zelji.Ubjedjen sam da ce nova Americka adminisrtacija uz potporu Evrope i Rusije izraditi plan za reviziju Dejtona nakon cega ce mnogi politicki lazovi u BiH biti prinudjeni da odu iz politike jer ce narod shvatiti da je svaka njihova prica i teza bila cista laz.Bosnu ce voditi sposobni Ekonomisti i Inetektualci koji dosad nisu participirali u vlasti.Vjerujte mi da se sprema velika cistka plitickih nesposobnjakovica u BiH i bice onako kako kazu Amerika,Evropa i Rusija jer svi su vec siti Bosanske golgote i vrtenja u krug....

[quote name='GAGO2' post='282586' date='06.11.2008, 17:23']BiH ce opstati kao zemlja i vjerujte mi da je Bosna i Hercegovina prakticno nedjeljiva i nemoze se podjeliti.Sve ce vam biti jasno nakon revizije Deytona i novoga ustava BiH.Nakon sto se to desi mnogi politicari u BiH ce nestati sa pliticke scene BiH jer jednostavno za takve nece biti vise mjesta na politickoj sceni BiH i neka idu u pakao i nepovrat i neka im se klica zatre za sva vremena.Bosni trebaju novi politicari i novi ljudi koji razmisljaju drugacije a vjerujte da ce voma brzo doci vrjeme kada vise necete cuti za imena poput Dodika,Silajdzica,Tihica,Covica,Ljubica,Lagumdzije,Lijanovica i drugih koji koce put BiH ka Evropi.Shvatite da BiH nece biti onakva kakvu smo je svi mi zamisljali dosada i da je Evropi i svjetu dosta vise politickih lazova u BiH.Ubjedjen sam i vjerujem da ce cak doci do raspada mnogih politickih partija i njihovog zabrana rada zbog opstrukcije drzave.Srbi ce shvatiti da nema izlaska iz BiH,Bosnjaci da nema BiH kakvom su je zamislili njihovi lazovi a Hrvati da nema treceg entiteta i da zaborave Hrvatsku kao drugu domovinu.
Nakon toga svi ovi lazovi padaju u zaborav i otvaraju se nove stranice u nasoj zelji.Ubjedjen sam da ce nova Americka adminisrtacija uz potporu Evrope i Rusije izraditi plan za reviziju Dejtona nakon cega ce mnogi politicki lazovi u BiH biti prinudjeni da odu iz politike jer ce narod shvatiti da je svaka njihova prica i teza bila cista laz.Bosnu ce voditi sposobni Ekonomisti i Inetektualci koji dosad nisu participirali u vlasti.Vjerujte mi da se sprema velika cistka plitickih nesposobnjakovica u BiH i bice onako kako kazu Amerika,Evropa i Rusija jer svi su vec siti Bosanske golgote i vrtenja u krug....[/quote]

Koje rijeci!!!
Da da bog da bude ovako kako ja ovo skonta!!!

Integracija Srbije i Srpske krupnim koracima
stana - 07. novembar 2008. u 15.12

Predsednik Republike Srpske (RS) Rajko Kuzmanović izjavio je da je u razgovorima sa zvaničnicima u Beogradu u petak postignuta saglasnost da se

Ljudi ja vam kazem da se sprema velika CISTKA BOSANSKIH POLITICARA od strane Amerike,Evropske unije i Rusije.Cistka ce biti tolika da mnogi nece vjerovati da se to desilo ali za mnoga imena vise necete cuti pa cak i za neke politicke partije.Mislim da se do nakraju i moralo dogoditi jer ti ljudi nisu normalni da ni nakon 13.godina poslje rata ama bas nista nemoze da se dogovori bez pritiska medjunarodne zajednice.Kap je prelila casu i sada ce se preduzeti drugaciji koraci.Naime uzurbano se radi na novom ustavu i promjeni Dejtona tako da ce samim tim ova elita u Bosni otici u nepovratan zaborav i nekidu dabogda se ucrvali jer su vec dosadili toliko da ih covjek nemoze ocima vidjeti.Pa i majmuni bi se dosad dogovorili oko banane kako da je podjele i da se najedu.

[quote name='GAGO2' post='283018' date='08.11.2008, 01:31']Ljudi ja vam kazem da se sprema velika CISTKA BOSANSKIH POLITICARA od strane Amerike,Evropske unije i Rusije.Cistka ce biti tolika da mnogi nece vjerovati da se to desilo ali za mnoga imena vise necete cuti pa cak i za neke politicke partije.Mislim da se do nakraju i moralo dogoditi jer ti ljudi nisu normalni da ni nakon 13.godina poslje rata ama bas nista nemoze da se dogovori bez pritiska medjunarodne zajednice.Kap je prelila casu i sada ce se preduzeti drugaciji koraci.Naime uzurbano se radi na novom ustavu i promjeni Dejtona tako da ce samim tim ova elita u Bosni otici u nepovratan zaborav i nekidu dabogda se ucrvali jer su vec dosadili toliko da ih covjek nemoze ocima vidjeti.Pa i majmuni bi se dosad dogovorili oko banane kako da je podjele i da se najedu.[/quote]
neki kad se prbude nece znati stai ih je snaslo, nekima ce se DNK totalno prmijeniti, neki ce pisati uz vjetar samo da dokazu da su tragaciji i vikati ko obama "yes we can"
poslije toga nista nece biti isto
oko bih ce biti nevidljivi zid kojeg niko nece moci srusiti
a propali politicari ce masovno izvravati samoubistva a njihovi nece imati pravo na nasljedstvo penzije
u bosni ce visi biti kesa po glavi stanovnika neg u japanu

neka te gago uljepsa mi subotu, stara zove kaze crkla skrinjia sve ste topi meso propada a ja se nadam da se gagin post ostvari *ebo gorenje to su slovenci sad je red na bracu turke i BEKO

[quote name='zilho' post='283032' date='08.11.2008, 08:14']neki kad se prbude nece znati stai ih je snaslo, nekima ce se DNK totalno prmijeniti, neki ce pisati uz vjetar samo da dokazu da su tragaciji i vikati ko obama "yes we can"
poslije toga nista nece biti isto
oko bih ce biti nevidljivi zid kojeg niko nece moci srusiti
a propali politicari ce masovno izvravati samoubistva a njihovi nece imati pravo na nasljedstvo penzije
u bosni ce visi biti kesa po glavi stanovnika neg u japanu

neka te gago uljepsa mi subotu, stara zove kaze crkla skrinjia sve ste topi meso propada a ja se nadam da se gagin post ostvari *ebo gorenje to su slovenci sad je red na bracu turke i BEKO[/quote]
drz' se americke i njemacke tehnologije i bijele teknike.

Gago u plocu a ovi drugi u klin.

[quote name='farko_Legenda' post='283059' date='08.11.2008, 14:43']Nerealno je očekivati da će dolaskom Obame svi problemi u BiH biti rije

[url="http://www.dnevniavaz.ba/forum/viewtopic.php?t=3024"]http://www.dnevniavaz.ba/forum/viewtopic.php?t=3024[/url]

mozda ti se ta zelja nece ispuniti,Budo.

Suljo sve cini da do rata nedodje.

kad i definitivno pripoji svoj dio prcije u federaciji Miloradu Dodiku,znaj,

da ti je karijera propala.

jel se ova pjesma repa il uz gusle

al ima nastavak

sulju mile lici (lijeci) tako sto ga guzi
lici (lijeci) mile a sulji oko suzi
djele bosnu kao hoce i kako stignu
ima ljudi neka opet ginu
lego kocke izmislili finci
razlozi slozi to na bosnu slici

nemam vise inspiracije poco sam plakati

[quote name='bUDO_hodza' post='284696' date='14.11.2008, 10:44']Bosna i Hercegovina ce ponovo ratovati.[/quote]

Ako se zaguzva ja cu biti moralno za BiH i kupicu pare od ljudi za pomoc hehehehehe.Jos kad Merlin dodje da odrzi koncerte i svi smo za Bosnu iz duboke pozadine.Zar jos ima ljudi koji bi ratovali za ljude i partije koji im trenutno vode zemlju??????????????Dakle 1990.ti isti ljudi dobiju izbore i zametnu rat.U ratu se vecina njih obogati na krvlju sirotinje i kad je rat stao isti ti ljudi su opet skupa u politici kao i 1990.godine i sve normalno funkcionise kad su njihove pozicije u pitanju.Zasto su onda ljudi izginuli ako se isti grle i ljube kao i 1990.godine kada su vezali zastave?????I da se danas opet zarati dali bi nasi narodi bili toliko glupi da idu u rat da brane ideje Dodika,Tihica,Silajdzica,Covica i drugih???????