Jump to content
Sign in to follow this  
-BOZZ-

Reptili u kuci

Recommended Posts

Ovako sta mislite o drzanju gmizavaca u kuci po tipu npr. zmija.Moj rodak posjeduje cak 4 ZMIJE,misli da su sve neotrovnice,ali su impozantne velicine.Hranjenje ovih zivotinja je drugacije,npr. zmije se hrane jednom mjesecno i to moraju se uzimati zive zivotinje(misevi najcesce).

Da netko na forumu mozda ima neku od ovih zivotinja,i dali biste smjeli drzati ovakve zivotinje.U njemackoj je piton ubio vlasnika i progutao ga na pola.

Ja ozbiljno razmisljam o nabavljanju zmije,nesto po tipu Pitona ili ankonde.

Stavi pitona u kucu...

[quote name='-BOZZ-' post='259534' date='Sep 2 2008, 20:37']U njemackoj je piton ubio vlasnika i [b]progutao ga na pola.[/b][/quote]

Ja mislim da je ovo cista dezinformacija.. Jer sam negdje (zaboravila sam gdje) citala da pitonu uopste ne pa

Nisam nija bas siguran da ga je progutao,al ga je ubio.Problem je sto mnogi valsnici neznaju kako sa tim zivotinjama.Ti kad bi imala mozda jednu morala bi paziti puno bolje na Taru.

P.S. nemora biti samo rijec o zmijama,mogu biti i druge zivotinje kao gusteri itd.pa bujrum pisite. Edited by -BOZZ-

ma te takve zivotinje sto dalje, sama pomisao na zmiju me uzasava, a kamoli za ljubimca, auhh NIKAD.

[quote name='-BOZZ-' post='259575' date='Sep 2 2008, 21:29'][b]Nisam nija bas siguran da ga je progutao,al ga je ubio[/b].Problem je sto mnogi valsnici neznaju kako sa tim zivotinjama.Ti kad bi imala mozda jednu morala bi paziti puno bolje na Taru.

P.S. nemora biti samo rijec o zmijama,mogu biti i druge zivotinje kao gusteri itd.pa bujrum pisite.[/quote]

Nemoj onda pisati ono sto nije istina,pa samo budis mrznju u ljudima prema tim zivotinjama :)
Znam da je to ogromnaaa obaveza kad imas zmiju. Temperatura u terariju uvijek mora odgovarati zmiji,ako kojim slucajem ne odgovara,desi se da zmija ugine ili dobije neku bolest.. I jos milion drugih stvari.

Ja bih htjela imati gu

Evo mazo par protiv argumenata na to da ljudi neodgovaraju pitonima kao ishrana:
Godine 1927. u Burmi je piton od 6 m progutao osmogodisnjeg djecaka.1927. takoder u Burmi je piton dug isto 6 m progutao progutao draguljara Maung Chit Chineu koji je bio u lovu.Kad su raspolili zmiju nasli su njegovo tijelo.1979. piton dug 4,5m je udavio i poceo gutati cetrnaestogodisnjeg jehanes-a Mokauu blizini Johanesburga.Zmija je djecaka progutala do pola a onda su je ubili.

Nesto sto moze pojesti velicinu omanjeg nilskog konja meni nikad u kucu ne bi uslo... Brrrr.... Nisam neki ljubitelj zmija... Evo jedan interesantan video
[url="http://www.metacafe.com/watch/729272/snake_swallows_hippo/"]hippo[/url]

[quote name='black_lady' post='259637' date='Sep 3 2008, 00:37']Nesto sto moze pojesti velicinu omanjeg nilskog konja meni nikad u kucu ne bi uslo... Brrrr.... Nisam neki ljubitelj zmija... Evo jedan interesantan video
[url="http://www.metacafe.com/watch/729272/snake_swallows_hippo/"]hippo[/url][/quote]

Pa dobro znas li ti kolika mora biti zmija da proguta nislkog konja,sigurno preko 6 m.Neznam koja bi budala uzela toliku zmiju.Za nju bi trebao ogroman terarijum,i kobi je hranio(lutalice joj bacati :lol: :lol: :lol: :lol: ).

[quote name='-BOZZ-' post='259639' date='Sep 3 2008, 00:42']Pa dobro znas li ti kolika mora biti zmija da proguta nislkog konja,sigurno preko 6 m.Neznam koja bi budala uzela toliku zmiju.Za nju bi trebao ogroman terarijum,i kobi je hranio(lutalice joj bacati :lol: :lol: :lol: :lol: ).[/quote]

Ja i dalje kazem:"Neka, hvala!" :D

Ja koliko sam upoznata da one rastu, sta kad preraste odredjenu velicinu, sta bi sa njom? To za lutalice bi se slozio sa tobom onaj sto ih jadne ganja po putu da ih zgazi :D

Pa mogu se uzeti manje vrste zmija nemora to biti nesto ogromno.Evo citam npr. kraljevski piton naraste oko 1 do1,5 m i gotovo nerastu vise.Ja nemogu razumjeti kad nekodrzi otrovne zmije,to je zamene sick.

[quote name='black_lady' post='259637' date='Sep 3 2008, 00:37']Nesto sto moze pojesti velicinu omanjeg nilskog konja meni nikad u kucu ne bi uslo... Brrrr.... Nisam neki ljubitelj zmija... Evo jedan interesantan video
[url="http://www.metacafe.com/watch/729272/snake_swallows_hippo/"]hippo[/url][/quote]

Mogu samo reci da je ovo jedna prozdrljiva zmija :icon_cheesygrin: , meni su fora mali gusteri i tak to, kornjace mozda :D, ali zmije, ne hvala !

[quote name='-BOZZ-' post='259634' date='Sep 3 2008, 00:33']Evo mazo par protiv argumenata na to da ljudi neodgovaraju pitonima kao ishrana:
Godine 1927. u Burmi je piton od 6 m progutao osmogodisnjeg djecaka.1927. takoder u Burmi je piton dug isto 6 m progutao progutao draguljara Maung Chit Chineu koji je bio u lovu.Kad su raspolili zmiju nasli su njegovo tijelo.1979. piton dug 4,5m je udavio i poceo gutati cetrnaestogodisnjeg jehanes-a Mokauu blizini Johanesburga.Zmija je djecaka progutala do pola a onda su je ubili.[/quote]

Hehe.. Ok.. Ja sam rekla da sam negdje procitala,a potrudicu se da pronadjem gdje i postavim.
Nisam te napala niti sta slicno,samo nisam htjela da ljudi jos vi

sta ja znam zmije huh ono nikad se nezna :D hahah haj sto ona guta miseve i to neg ja zaspem ona provali pa je ja na spavanju progutam bom bilo bi veselo :D hahahaha zasmisli ??? :unsure: :o :huh: hahahaha... neg ja bi sckorpiona kakvog sa velikim kavezom i to :D

ma nosi to bolan, zmije i ovako ne podnosim, kamo li da ih drzim u kuci..

volio bih recimo akvarijum sa ribicama nekim zeznutim, hehe :D

[quote name='PlaYeR' post='259663' date='Sep 3 2008, 02:44']sta ja znam zmije huh ono nikad se nezna :D hahah haj sto ona guta miseve i to neg ja zaspem ona provali pa je ja na spavanju progutam bom bilo bi veselo :D hahahaha zasmisli ??? :unsure: :o :huh: hahahaha... neg ja bi sckorpiona kakvog sa velikim kavezom i to :D[/quote]

Ma nema veze ako je progutas samo nek ona ne proguta tebe :lol: :lol: :lol: :) .Skorpioni su isto interesantne zivotinje,samo pazi da nebudu otrovni.

moj jedan vileni kolega ima malu anakondu i dva pitona uhhh majmun ,ja nikad necu da udjem u kucu a-a nema sanse.
mislim gustera ok,al zmije nikad ne bih. jos onta si abaviti tarantule bas benast covjek,al sta mozete netko to vli,ja sma ipak za cuke i mace ,al poput pit bulla ili rot vajlera :) ostale cukice ne dolaze u obzir :)

[quote name='[_maza_]' post='259572' date='02.09.2008, 20:25']
Ja mislim da je ovo cista dezinformacija.. Jer sam negdje (zaboravila sam gdje) citala da pitonu uopste ne pa

Imao sam kornjacu tako da ih mogu preporuciti al bolje da nabavite kakvu veliku u mene je bila manja od kutije sibica pa je bilo istrazivanja po sobi gdje se zavukla :D

A zmije nije lose al bi sa njom brzo morao napustiti kucu :D

usput Psi su zakon Bozz ;)

Ja bih volio imati gustera kakvog ...

NIKAD NISTA MI NA KALENDARU NEMAM OD TE GAMADI,CAK IH SE I NA TV BOJIM