Jump to content
PC_DoctorE

ADSL BH Telecom

Recommended Posts

kako ja nikakvi problema sa ACC sve ko sat a da vidim sta da nestima odma dignem bunu NEMA HOCES NECES :)

za to su sve krivi korisnici mjenjajte psw barem mjesecno i negovorite ni rodenoj materi psw to nije za svakog kazes prijatelju on jednom proba osladi mu se i redovno te zakida tako da tvoj psw drugom i cjela bosna se nakaci na tvoj acc.A ovi sto imaju flat netreba ih bas to previse uznemiravati jer im nemogu racun nabit nikako,mogu na poruke ali nije to u modi hah.

Ovdje su dosta ljudi hulili Adsl i Bh telecom... Nikad se mi nećemo moći porediti sa njemačkom, austrijom,

[quote name='CAZINJANIN' post='308711' date='03.02.2009, 01:58']Ovdje su dosta ljudi hulili Adsl i Bh telecom... Nikad se mi nećemo moći porediti sa njemačkom, austrijom,

Pitanje za BHT. Da li ima opcija da se razdvoji password posebno za email i posebno za pristup ADSL-u. Jer isti email imam 6 godina, pa često budem zakinut pročitati email na nekim drugim lokacijama, a trebao bih zbog prirode posla, tj. ja ne

[quote name='BHT' post='308641' date='02.02.2009, 23:36']Nisam mogao a da se ne uključim u ovu raspravu! Na početku bi htio da malo obrazlo

[url="http://www.speedtest.net"][img]http://www.speedtest.net/result/403513516.png[/img][/url]

[quote name='selma90' post='308801' date='03.02.2009, 13:36']sorry ako sam slucajno vas uvrijedila s mojim odgovorima, ja nikog ne bi optuzivala za nesto ako sam ja nesto uradila,ja znam da ja nisam potrosila jer stvarno nisam nista radila na netu,navece samo na msn-u budem i to je to,normalno da mi je sumnjivo, pass mi ne zna ni rodjeni brat kamoli ko drugi, ne dajem pass ni nista nikome,najzad nisam jedina koja misli da telecom krade, ne iskljucujem ni mogucnost da je neko uzeo s mog racuna od obicni korisnika, znam najmanje 15 ljudi koji imaju isti problem ko i ja,ama bas isti ... to mi je sumnjivo, normalno je da ja tu ne mogu nista, platit cu racun i to je to, rijesena stvar!!! hvala sto si rekao da bi mi pomogao, nije potrebno stvarno jer cu racun platiti bez obzira ko je potrosio....

lijep pozdrav :)[/quote]

Ma nisam ja imao namjeru da te oslobodim plaćanja prekoračenja nego samo da ti doka

[quote name='milicajac.brko' post='308775' date='03.02.2009, 11:13']Pitanje za BHT. Da li ima opcija da se razdvoji password posebno za email i posebno za pristup ADSL-u. Jer isti email imam 6 godina, pa često budem zakinut pročitati email na nekim drugim lokacijama, a trebao bih zbog prirode posla, tj. ja ne

Ja nevjerujem da jedna firma kao BHT moze sebi dozvoliti da dodaje promet korisnicima radi sopstvene profiti.. moje misljenje je da je to stvarna potrosnja.. ali pitanje cija jos osim vas?

pozz by: D_L_Z

--svaki komentar pomno sam pročitao i analizirao,tu sam da isto pomognem svakom korisniku ,
--konkretno iznosite probleme ,uvijek će se naći neko da pomogne,ja sam tu radi Vas
--mo

[quote name='BHT' post='308893' date='03.02.2009, 18:15']Ma nisam ja imao namjeru da te oslobodim plaćanja prekoračenja nego samo da ti doka

"BH Telecom" kad ili ako kaze da nemogu naci podatke ko je kad bio na internetu spojen. Onda moram reci:

ili da lazu
ili su previse zaostali sa uslugama i totalno im je jadna konfiguracija cijelog sistema i po nikakvim standardima

pa ljudi moji ja znam da svaki provider moze provjeriti po MAC adresi od modema koju je IP Adresu dobio i od kojeg Accounta. Znaci po toj MAC Adresi mogu vidjeti na koga je taj ADSL modem jos prijavljen i tako mogu vidjeti ko je bio jos sa tom sifrom na internetu. A to je samo jedan moguci put saznati ko je - od mnogo drugih puteva! Ali onaj BH-Telecom koji je nazalost jedini u nasem kantonu to izgleda nikad nece dati. Sta nasi korisnici mogu, nista jer izbor drugih providera je malen ili ne radi im na mjestu gdje zive ili bilo kakav drugi razlog, tako da ostane samo BH-Telecom.

Kakav je to Telecom kad ga nazoves da se ponasaju prema tebi ko da si nekakvo pasce i kofol nista ne znas a oni znaju, eh brete gluposti. Sve sam to dozivio kad sam zvao BH-Telecom u vezi nekih firmi u BiH. Jednostavno servis je nula.

Ne kazem za kvalitet, on moze proci na nekim mjestima, ali Know-how radnika, info-sluzba ma to je katastrofa ziva.

Sto se tice selminog racuna. Nije tacno da je potrosila toliko, jer na ADSL-konekciji ima Traffic logger koji sam ja instalirao da loggira svaku konekciju i svaki traffic koji uradi, znaci down i upload ukupno od 01.01.2009 do 31.01.2009. Tako da je lijepo pisalo da je potroseno oko 3.200MB malo manje ali nije bitno.

lijep pozdrav

[quote name='makcode' post='308917' date='03.02.2009, 19:32']"BH Telecom" kad ili ako kaze da nemogu naci podatke ko je kad bio na internetu spojen. Onda moram reci:

ili da lazu
ili su previse zaostali sa uslugama i totalno im je jadna konfiguracija cijelog sistema i po nikakvim standardima

pa ljudi moji ja znam da svaki provider moze provjeriti po MAC adresi od modema koju je IP Adresu dobio i od kojeg Accounta. Znaci po toj MAC Adresi mogu vidjeti na koga je taj ADSL modem jos prijavljen i tako mogu vidjeti ko je bio jos sa tom sifrom na internetu. A to je samo jedan moguci put saznati ko je - od mnogo drugih puteva! Ali onaj BH-Telecom koji je nazalost jedini u nasem kantonu to izgleda nikad nece dati. Sta nasi korisnici mogu, nista jer izbor drugih providera je malen ili ne radi im na mjestu gdje zive ili bilo kakav drugi razlog, tako da ostane samo BH-Telecom.

Kakav je to Telecom kad ga nazoves da se ponasaju prema tebi ko da si nekakvo pasce i kofol nista ne znas a oni znaju, eh brete gluposti. Sve sam to dozivio kad sam zvao BH-Telecom u vezi nekih firmi u BiH. Jednostavno servis je nula.

Ne kazem za kvalitet, on moze proci na nekim mjestima, ali Know-how radnika, info-sluzba ma to je katastrofa ziva.

Sto se tice selminog racuna. Nije tacno da je potrosila toliko, jer na ADSL-konekciji ima Traffic logger koji sam ja instalirao da loggira svaku konekciju i svaki traffic koji uradi, znaci down i upload ukupno od 01.01.2009 do 31.01.2009. Tako da je lijepo pisalo da je potroseno oko 3.200MB malo manje ali nije bitno.

lijep pozdrav[/quote]

Ja nisam nigdje spomenuo da BH Telecom nema tehničku mogućnost da dođe do tih podataka ali je procedura takva da postoje pravosudni organi kojima se dostavljaju takvi podaci i da su oni jedini u mogućnosti da nekom ko je načinio prekr

Ne znam jel bilo na forum, ako nije evo.

[quote]Uvedena je mogućnost davanja popusta od 25% na iznos mjesečne naknade jednog odabranog paketa: ADSL 1G, ADSL 5G ili ADSL 15G, za sljedeće kategorije: slijepa lica, lica sa oštećenjem čula sluha od 90% do 100%, lica sa paraplegijom i paraparezom, lica oboljela od dječije paralize (poliomyelitisa), cerebralne paralize, multipleskleroze i distrofije, sa utvrđenom visinom tjelesnog oštećenja od 80% do 100%.[/quote]

Vic dana:

[quote]ADSL 1G – sa 19 KM na 17 KM

ADSL Cito – sa 220 KM na 180 KM.[/quote]
Jadno!

[quote name='BHT' post='308932' date='03.02.2009, 19:58']Ja nisam nigdje spomenuo da BH Telecom nema tehničku mogućnost da dođe do tih podataka ali je procedura takva da postoje pravosudni organi kojima se dostavljaju takvi podaci i da su oni jedini u mogućnosti da nekom ko je načinio prekr

Ovako, BHT, cjenim te kao clana ovog foruma sto nam zelis pomoci izaci u susret, ali "+ u ugovoru od adsl-a ti pise da bihnet nije odgovoran ako ti neko ukrade password..", za izadavanje logova o konekciji mora biti sudski nalog, a za to nema zakona :D Sta sam zelio reci, da su se lopovi ogradili od svega, i bht je tu nemocan. Jedino ako se ima neka veza, pa se onda moze sve otkriti

[quote name='TequilA' post='308948' date='03.02.2009, 20:49']u ugovoru od adsl-a ti pise da bihnet nije odgovoran ako ti neko ukrade password..[/quote]

BH-Telecom je samo odgovoran kasirati keš. I samo im je to bitno, za keš ce ici i na sud ako treba, negdje sam citao da je nekom korisniku za nekoliko km ili cak nekoliko feninga otislo na sud i naravno iskljucili mu internet.

Bar ako ne mogu dati LOG ili reci korisniku u cemu je stvar (znaci reci istinu, sta bi moglo biti a ne reci "to si ti potrosio sta ti znas od toga" "nemoze se tu nista" "nista, moras platiti"..), mogli bi interno izmisliti strategiju kako da taj taki problem rijese sa kradjom i surfanjem tudjih racuna, kao sto je kod svih drugi providera na svijetu. Ali je u njih strategija, kad dodje korisnik u postu, i to kazem bilo koju postu u Federaciji BiH. Radnik je BOG a korisnik je pasce - cigo - ili kako vec.

Umjesto da je korisnik/kupac kralj, kod nas u Federaciji je to obrutno.

lijep pozdrav

[quote name='selma90' post='308941' date='03.02.2009, 21:38']Zadnji put kazem da sam sigurna u ono sto kazem, a ti kao da si direktor BH Telecoma pa si toliko siguran da mi nisu uzeli nijedan MB, hvala al meni tvoja pomoc ne treba, zasto da ja vjerujem nekom tamo iza nicka?? pa nisam ja bas toliko glupa da ti dam svoje podatke ... posta nije mogla pomoci pa tako da ne mozes ni ti sigurno ... pozdrav

:D[/quote]

-svaki adsl ima svoj broj kao i telefon ,i to nema veze sa korisničkim imenim i lozinkom.
-broj adsl se koristi kod prijave smetnji ,sastoji se od sedam cifara npr. 1122334
-kod prijave smetnje na osnovu tog broja se dolazi na lice mjesta korisniku

p.s

--BHT je upravo osoba koja mo

[quote name='hauptman' post='309180' date='04.02.2009, 12:18']--za mene je svaki korisnik hadžija[/quote]
De ne prosipaj se majketi, kakav hadzija, imate najjadniji adsl sto postoji. Preko 50% korisnika se zalilo na razne nacine, i tek nakon toga, vi napravite male promijene, kao sa 19 na 17KM.

[quote name='TequilA' post='309201' date='04.02.2009, 14:06']De ne prosipaj se majketi, kakav hadzija, imate najjadniji adsl sto postoji. Preko 50% korisnika se zalilo na razne nacine, i tek nakon toga, vi napravite male promijene, kao sa 19 na 17KM.

Sta podrazumijevas pod nase trziste ? Cijelu BiH ili nasu opcinu ?