Jump to content
PC_DoctorE

ADSL BH Telecom

Recommended Posts

Jel se ko zalio na usluge ADSL-a, je li ko imao kakvih, smetnji, problema!

Evo ja sam npr pred kraj mjeseca imao jos iskoristiti oko 400 KM od 9G paketa, i vidim da 25 u tekucem mjesecu pocelo mi brojiti prekoracenje, vamo vidim na grafu da sam iskoristio samo 8700 i neki MB a vamo vidim da mi nabija feninge da bi kasnije preraslo u markice, doduse nije puno, do kraja mjeseca znaci tih jos 4-5 dana sam koristiio ti svojih 400-500 MB i obracunavalo mi, da bi ja kad sam dosao do limita utipkao od rodjaka user i psw i koristio nekih dan ili dva do kraja mjeseca njegov 3 g paket, oznacim i zalim se na stanje, nikakvog odgovora nisam dobio, da bi na kraju dobio racun sa iznosom prekoracenja od 5-6 maraka, nije puno ali sto da placam tuce greske ili bolje reci nepostenje, ma okay, nisam dobio nikakav odgovor, ali sad kad sam vidiio graf skroz je drugaciji od onog sto je bio do kraja mjeseca, sad mu napravili novi graf tako da se ne mogu zaliti, evo pogledajte:

[attachment=1550:adsl.jpg] [attachment=1551:po_konekcijama.jpg]

Mislim da im graf nije azuran sa zadnjim danom, tj. u trenutku pregleda nije uključen promet koji je napravljen tog dana.

[quote name='jedancoek' post='244228' date='Jun 30 2008, 10:00']Mislim da im graf nije azuran sa zadnjim danom, tj. u trenutku pregleda nije uključen promet koji je napravljen tog dana.[/quote]

hehe to sam i ja kolega misilio ali fora je sto to nije jedan dan, nego zadnjih 5 dana je tako stojalo a ja nisam vise koristio svoj user, od 24 do kraja mjeseca je tako stojalo da bi kad sam presao u dr mijesec poslali racun i napravili mi dr graf, ajd sreca da nije puno!!!

nekad mi je cudno kako nolko ode za dan al eto.uglavnom nek je brzo ne zalim se onda.samo da ne koci nista.mislim kod mene pozz

ja ga nebi platio kad bi tako bilo...glupi su brete Edited by clark gable

Mogo si to sve u jedan post :lol:

btw@ bihnet je poznat po lopovluku i kradji tako da od njih me ne cudi nista vise. Nebi me cudilo da mi 1000 km racuna od njih. A konekcija je vidim pocela pucati opet..

[quote name='TequilA' post='244559' date='Jul 1 2008, 12:22']Mogo si to sve u jedan post :lol:

btw@ bihnet je poznat po lopovluku i kradji tako da od njih me ne cudi nista vise. Nebi me cudilo da mi 1000 km racuna od njih. [b]A konekcija je vidim pocela pucati opet..[/b][/quote]
To mi je najmrze. <_<
Uzivis se, pocnes nesto raditi/traziti i onda pocne konekcija pucat i trzat na sve strane .... I onda na kraju zaboravis sta si i radio na netu.:D

Najmrze mi je bilo kad skidam nesto od 400-500mb i pukne konekcija na 380-480 :(

ev i men je ovaj prosli mjesec malo nejasan :( preshao sam limit oko 25 i to prikazalo mi 550 mb :S hajd reko jebesh 5-6 maraka reko mozda sam shta ja skino da sam zab il sestra ju tube gledala :) i ja sad u subotu bio na bazenima nisam bio cijeli dan kod kuce a pc ugasen cak bio :( ja dodjem kuci i nako pogleda limit kad taj dan mi skinuto josh 500 mb koji neznam ushto su oshli :) i shta cu se ja sad ici zaliti kad su ono uvijek u pravu...

[quote name='CAZINJANIN' post='244605' date='Jul 1 2008, 14:53']ev i men je ovaj prosli mjesec malo nejasan :( preshao sam limit oko 25 i to prikazalo mi 550 mb :S hajd reko jebesh 5-6 maraka reko mozda sam shta ja skino da sam zab il sestra ju tube gledala :) i ja sad u subotu bio na bazenima nisam bio cijeli dan kod kuce a pc ugasen cak bio :( ja dodjem kuci i nako pogleda limit kad taj dan mi skinuto josh 500 mb koji neznam ushto su oshli :) i shta cu se ja sad ici zaliti kad su ono uvijek u pravu...[/quote]

a nisi mozda pomislio da je neko koristio tvoj account..

preko stranice pregledajte potrosnju, a ne preko onog komunikatora, meni kad su prebacivali paket na stranici je odmah bilo azurirano a komunikator.. mislim da se tamo redovno osvjezava a ne kao kod komunikatora svakih nekoliko sati ili dan, a za pravi dozivljaj i kolacice ocistite :D

Pomislio sam ja na to beliv mi :D cak sam osho kod amire da vijamo za to :D ona men isprintala moje konekcije koje ja vidim kad gledam limit :D bar da mi pishe sa kojeg broja su konekcije :) zovnem u sarajevo cojk me jebe u zdrav mozak jer nemrem uci u ruter da promjenim pass i na to sve onda on men kaze da mi neradi mrezna a mogu na net :D tolko o strucnom kadru i ja sam puko i prekino shta cu dr

opla pazite sad ovo, stvarno ovi ljudi znaju da iznenade, pa mislim stvarno je li ovo samo kod mene ili na racunarima sa kojima ja imam doticaj, jer je i Cazinjanin-a slicno, imam za prvi, drugi i cetvrti dan u 7 mjesecu ali gdje je treci dan ili da stvar bude gora idu ovako dani po BIHnetovom kalendaru, 01 pa 02 pa 04 pa jos malo 02 i vidjecu sutra mozda se pojavi 03 ili 05, hehe, fakat mocno, ko da sa svojim accountom surfam malo odavde malo iz japana ili amerike, pazi sad:

[attachment=1591:adsl_07.jpg] [attachment=1592:adsl_07.1.jpg]

[quote name='TequilA' post='244559' date='Jul 1 2008, 11:22']Mogo si to sve u jedan post :lol:

[b]btw@ bihnet je poznat po lopovluku i kradji tako da od njih me ne cudi nista vise.[/b] Nebi me cudilo da mi 1000 km racuna od njih. A konekcija je vidim pocela pucati opet..[/quote]

pa neki je covjek s njima na sudu , neznam ni ime ni prezime , uglavnom iz cazina je ...

Zamislite sta bi sve bilo da imate wireless ? zamislite kako bi onda neki reagirali :D

[quote name='CAZINJANIN' post='246025' date='Jul 8 2008, 01:03']ljudi brete imam big problem :) Sranje neko sa adsl-om danas je 08. :( a ja sam vec potro

ma ja im zamjeram brete sto mi brzinu ne povecaju kad su rekli..... a onda skidam 300 mb nesto dodjem sutra ili prekosutra gledam racun a ono u sva 3 dana nije utroseno 300 mb i onda pred kraj mjeseca se samo iznenadim cifromm..č

Najbolje da se svi dogovorite kolektivno jedan dan i pocnete zvati i zaliti se :D, trazite flatrate hehe

[quote name='[I-B-R-O]' post='246030' date='Jul 8 2008, 02:00']
Probaj instalirati program "your uninstall 2008", i na njemu iskljuciti sve startup aplikacije koje ti nisu potrebne, osim zvuka i grafike.

probaj bom pa javi :)[/quote]

dru

de Armine reci ljudima sta mister DOCTORE al JA Abdul Gafar

[quote name='CAZINJANIN' post='246025' date='Jul 8 2008, 02:03']ljudi brete imam big problem :) Sranje neko sa adsl-om :( danas je 08. :( a ja sam vec potro

[quote name='H-A-R-I-S' post='246385' date='Jul 10 2008, 00:43']de Armine reci ljudima sta mister DOCTORE al JA Abdul Gafar

[quote name='[I-B-R-O]' post='246030' date='Jul 8 2008, 02:00']
Probaj instalirati program "your uninstall 2008", i na njemu iskljuciti sve [b]startup aplikacije koje ti nisu potrebne[/b], osim zvuka i grafike.

probaj bom pa javi :)[/quote]

de priznaj da sam i ja bio u pravu, tako da ne bi bio ljubomoran na harija :D

a ja sam zeznut kad se ljubomora upali :D

Mene jutros probudio serviser BH Telecoma.

Kaze prijavljen kvar na ADSL-u

To je vec drugi put nakon sto sam otisao kod Arminovog strica te mi on dao modem, sto me iz Telecoma provjeravaju da li je sve ok.
Jednom prijavio kvar, jednom reagovao, i vec 2 puta me obilaze bezveze :D

[quote name='bUDO_hodza' post='246398' date='Jul 10 2008, 06:37']kad su u pitanju ti programi cudi me da ljudi ne gledaju na statistiku uploada i downloada,jer ako ne namjestis na opcijama to bude automatski uvijek podeseno tako
da se kasnije ljudi zale ko i komso armin heheh...

p.s

nista[/quote]

nije to Budo druze, njemu je limewire vukao kako sam testirao oko 30 MB na 20 minuta pa ti skontaj kako je kad je ukljucen net cijeli dan i noc, sreca sto je nekad prebacivao na free zonu inace bi mi tetak bankrotirao, a sasvim slucajno sam skonto, net meter mi pokaziva da nesto skida u kilobajtima, sitno al se nabere, poiskljucivam sve i vidim da mi u procesu jos radi kobni limewire i tak da se nisam puno zamarao, obrisao ga i sad radi kaj sahat i et bom i vi koji niste sigurno Net Meter v.3.6 jako dobar program za pregled, ima i bolji al i komplikovaniji, ono koliko para toliko muzike...

[quote]de priznaj da sam i ja bio u pravu, tako da ne bi bio ljubomoran na harija biggrin.gif

a ja sam zeznut kad se ljubomora upali biggrin.gif

Mene jutros probudio serviser BH Telecoma.

Kaze prijavljen kvar na ADSL-u

To je vec drugi put nakon sto sam otisao kod Arminovog strica te mi on dao modem, sto me iz Telecoma provjeravaju da li je sve ok.
Jednom prijavio kvar, jednom reagovao, i vec 2 puta me obilaze bezveze biggrin.gif[/quote]

vijaj sine kad ja prijavim nama dvojica dolaze, hehe sala mala, imam i ja sad problem, ne rade mi dva srednja lan izlaza na routeru i zna cesto se gasiti, tj izbaciva ko kad ga ugasim i onda ponovo se vrati al to naravno zivcira i traje, reko mi je Medo nabaviti speedtouch ovaj Kinez je sranje jedino sto je okay sto mu ne varira napon!!!

[attachment=1625:IMG040.jpg]

Ovo je preslo svaku mjeru, pa covece jedan dan jedan izvjestaj drugi dan drugi, ko koga ovdje handri a ja znam da sam dojnji, hehe, sad opet neko prekoracenje od 1 KM a dvaput su mjerili stanje i sto je najgore nije nijednom preko ali oni obracunavaju neke penale, ma nema veze racunaj znaci na svaki racun jos nesto dodatno extra i zali se kome hoces...evo slika, neznam imal iko slican problem i jos nesto nemam za ovaj mijesec nikako stanje racuna, da mi nisu stavili flatrate, hehe, sala mala...

[attachment=1680:adsl_report.jpg]
[attachment=1681:adsl_report_drugi.jpg]