Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Baby clothing

Recommended Posts

Khm :)

Prije godinu sam na tv gledala da djecija odjeca danas, moze stetno djelovat na djete.

Radi se o materijalu od kojeg je napravljena a i one slikice pardon slicurine posto ima i velikih :D

Strucnjak je predlagao da se djeci kad idu na spavanje ne oblace pidjame koje imaju puno slika a najbolje ih izbjegavat,da su nekad one najjeftinije i najbolje.

Gdje vi "oblacite" djecu?

Pazite li na slike,kupujete li samo marke il moze svasta :)

e kod mene Daria i nema bas puno odjece sa slicicama,s obzirom da ih ni ja nisam ljubitelj nekako sam to od malena prenijela i na nju..vjecno joj nesto kupujem al sve je vecinom u jednoj boji,a nekako najvise prevladava crna,jer nekako mi i najljepse izgleda u njoj..inace kupujem joj sve u H&M i ponekad Zara al u Zari nemaju medju broj nego neke lude brojeve imaju tako da joj tesko sta nadjem,majice onako al jeans nikako,i jedino sto me smeta sto vise ne mozes naci nigdje normalne farmerke za djecu sve nesto previse plitko,a djeca to ipak jos uvijek ne znaju nositi i nije za njih...

a sto se tice ti neki stetni supstanci bilo je na tv da postoji cak i u igrackama,nesto u vezi barbika, tako da su ih jedno vrijeme povukli ( bar ovdje) iz prodavnica...

Mislis na nesto ovakvo? :D

[img]http://img103.imageshack.us/img103/7217/1022008prvirodjendanzx1.jpg[/img]

Ponosna tetka B) :D

[quote name='[_maza_]' post='232044' date='May 9 2008, 09:36']Mislis na nesto ovakvo? :D
Ponosna tetka B) :D[/quote]

jel to adin :D

ja stvari kupujem u h&m,nekad naletim na fine stvari i u c&a,a naravno nekad u skroz obicnoj trgovini brez ikakve marke naletim na finu robicu i uzmem.
najvise gledam da je iz pamuka.

ps: mazo i endi dobio takvu maicu od tetke, samo sto pise "tetkin piso"

Ja nemam svoje djece, al cesto idem sa snahom kupovati odjecu za malishana :D
Ona isto haman uvijek uzima odjecu iz H&M ili C&A..
i fakat je tamo i najlijepsa robica.. :rolleyes:

[quote name='Sebina' post='232058' date='May 9 2008, 12:20']jel to adin :D
ps: mazo i endi dobio takvu maicu od tetke, samo sto pise "tetkin piso"[/quote]

Jes,jes.. Adijev sin.. Moj bratic :wub:
Ovu sam mu majcu napravila za prvi rodjendan :wub:

i ja isto u H&M, imaju super robicu, ponekad u baby centru (kad je snizenje), pa onda u kik-u (jako jeftina robica) .. pa onda gdje naidje sta fino kao sto nelly kaze.. uopste negledam na marke, samo da je pepo.
)

Mislim da nije toliko bitno koja je trgovina jer vecina njih robu proizvodi u nekoj zemlji nizega standarda tako da je najbolje procitati na odjeci odakle dolazi , ja sam znala nekad pogledati neki dio odjece ono cjenu nabije neka vako fina radnja a ono u Kini proizvedena .

ajiii neki dan sam ishla kupit odjecu za baby Medinu :D
hehee sve sam joj bijelo i pink kupila.. i josh neku pink trakicu
za kosu.. ajiiii kad je tetkica obuce :D

To sto je azb spomenula i ja sam citala, ima i razlike u tim slikicama ako su npr. u stofu znaci da su odmah pri farbanju napravljene slike, takve su ok. Ove druge primjetite kad predjete rukom preko njih, osjetite plastiku, preko takvih slikica nemozete ni peglati.

Faris nema uopste nesto tako, normalno pidzamice ili poneki body imaju slikice tj. mustru ali to je u materijalu.

Svugdje mu kupujem odjecu od H&M, (koji sve u Kini proizvodi), raznih kataloga do radnji koje imaju samo stvari za bebe i djecu, ima i poneku markicu kao Schiesser i Petit Bateau (kvaliteta je super), interesantno je da bas kod marki uopste nepise gdje je proizvedeno, :rolleyes:

Prije je imao i nekoliko bodys od pamuka koji nije hemijski preradjen(organski jel tako), kvaliteta nije neki hit, sav se rastegne (pogotovo oko kragne) tako da mu ramena budu haman gola, njih sam prestala iz tog razloga i kupovati.

Primjetila sam da C&A ima dobre pidzamice, bas kvalitetne. Uglavnom sad zasad je vazno da je sve od pamuka.

P.S.Mina jel to Jasna rodila?

[quote name='Eve' post='234633' date='May 20 2008, 10:45']To sto je azb spomenula i ja sam citala, ima i razlike u tim slikicama ako su npr. u stofu znaci da su odmah pri farbanju napravljene slike, takve su ok. Ove druge primjetite kad predjete rukom preko njih, osjetite plastiku, preko takvih slikica nemozete ni peglati.

Faris nema uopste nesto tako, normalno pidzamice ili poneki body imaju slikice tj. mustru ali to je u materijalu.

Svugdje mu kupujem odjecu od H&M, (koji sve u Kini proizvodi), raznih kataloga do radnji koje imaju samo stvari za bebe i djecu, ima i poneku markicu kao Schiesser i Petit Bateau (kvaliteta je super), interesantno je da bas kod marki uopste nepise gdje je proizvedeno, :rolleyes:

Prije je imao i nekoliko bodys od pamuka koji nije hemijski preradjen(organski jel tako), kvaliteta nije neki hit, sav se rastegne (pogotovo oko kragne) tako da mu ramena budu haman gola, njih sam prestala iz tog razloga i kupovati.

Primjetila sam da C&A ima dobre pidzamice, bas kvalitetne. Uglavnom sad zasad je vazno da je sve od pamuka.

[b]P.S.Mina jel to Jasna rodila?[/b][/quote]

ahaaaaaaa :D

opet nesto nenormalno :o high heels za bebe

[attachment=1607:brookenew.jpg]

[attachment=1608:heelarious.jpg]

moj junak nece cipele da obuva, nece kosulje da oblaci. To nije cool..

Nema veze sam sebi bira pume, tako sam ga odhranila da tacno zna sta hoce sta nece. Sta mu se dopada ili ne dopada...
Ja neki dan cipele neke lijepe nasla i sad hocu da ga motiviram da ih sebi kupi da ih najmanje proba..
I sad ja pa de , pa ovo, pa ono, pa za svadbe...
Kad ce ti on meni joj mama pa de to pogledaj, to se meni mozda tek dopadati kad narastnem, a danas bi ove pume! I sta reci! Nista nek se slobodim duhom razvijaju, nek kao mali znaju sta zele obuci a sta ne!

Kosulje svome sinu nisam kupila ima 3 - 4 godine. Nece i nece.. Za rodjendan nekad dobije od neki x osoba tako tih kosuljica, ja to sve moram podjeliti, nece da nosi..

Neki dan jedna moja poznanica, malo veca vjernica dosla kod nas, i pita mene sta ja svom sinu za bajram obucem.
Pa reko neku lijepu maicu, dzepercic, neke lijepe pume sto uz sve t pasu i to je to.. Kad ce ti ona meni, bome on da je moj ja bi to za bajram natjerala, on bi meni moro, kao ako mu sad dozvolis da bira, sta ce ti sutra biti! i na to sve potvrdi moj otac tu njenu teoriju..
Kao bar za bajram bi trebo biti ustirkan..
AL u mom odgoju nema prisile! I taj se jos rodio nije, koji bi mene natjero da prislim svoje djete na nesto...

A ovog kreatora sto je ove cipelice za djecicu kreiro bi ja udarala po glavi, dok mu lobanju neprobijem, al sa ovom stiklom djecijom.
Bolesni kreatori bolestne mame!!

[quote name='Eve' post='245810' date='Jul 6 2008, 23:54']opet nesto nenormalno :o high heels za bebe

[attachment=1608:heelarious.jpg][/quote]

ovo nije normalno. sigurno je ideja od victorie b. :D

Meni se djecija roba tako svidja.kad imaju sve suknjice vake nake,majicice,kosuljice :D dosta puta odem vako u trgovinu ili sebi uzmati sta, pa vidim sta fino i uzmem od mog momka rodici maloj :)
kad budem imala ja djecu, ja neznam hocul doci koji dan kuci da ne uzmem sta :)

[quote name='Eve' post='245810' date='Jul 6 2008, 21:54']opet nesto nenormalno :o high heels za bebe

[attachment=1608:heelarious.jpg][/quote]

OMG ovo nije normalno! :rolleyes:
Al fakat izgleda slatko, ma da nikad to nekom nebi preporucila :D

[quote name='[_maza_]' post='232063' date='09.05.2008, 10:57']
Jes,jes.. Adijev sin.. Moj bratic :wub:
Ovu sam mu majcu napravila za prvi rodjendan :wub:[/quote]

mazo, gdje ima to u Cazinu da napravish:D?

ja sve nesto kontala da sam na ovu temu odgovorila hehehe :D ...

ja svom Eneju vecinoma ustvari ono 99% posto robe kupim u h&m ... najpovolniji su mi i do sad se roba iskazala za naj kvalitetniju ... sto mi je naj bitnije da je Enej isto obucen koliko toliko moderno :D mora biti pepi :D ... jedino sto jeeste da mu ne kupujem bodye u h&m cini mi se bezze bacati pare toliko za body koji se vrlo vrlo brzo uprlja ... bodye sam kupovala od sparkya dosta jeftini budu al bitno da su pamucni ... a imam neku nenormalnu srecu Enej je sitne gradji pa vrlo polako preraste robicu :D al opet to mene ne sprijecava da mu ja ne kupim uvijek kad zavirim barem nesto :D ... sto ce cipela tice ovdje ... patikice kupim kako kad nekad puma nekad nike nekad adidas ... koje mi se vise svidjaju a za copate :P kak li se rece po bosanski ... uzimam od elephant .. vrlo su kvalitetne i ortopedske za djeciju nogu ... nedavno sam mu zzela zimske kao polu cizme isto od elephante :D :P nije mi zao za obucu dati ni 50 60 eura jer znam da mora se djetetu noga u ovoj dobi lijepo razviti ...

ps. nekad u bih kupim kakvu majcu ... sad mu kupila dres od BiH ali inace izbjegavam nisam zadovoljna ... na babine dobila dosta te robice ali nazalost nije kvalitetna ... lijepa za pogledati :( al ovak :D

o da nekad i u c&a sta kupim ali rijetko nisu mi nesto

Kako se je mala Medina rodila obsjednuta sam od hello kitty.. :D haha :D
skoro sve sto joj kupim je hello kitty.. tako mi je odjeca slatka.. a inace
mi je uvijek zelja bila da imamo curicu u fameliji.. i onda ja to jos extra iskoristavam :D

Ja svojim deckima uvjek robicu kupujem u H&M...stvarno imaju slatke i moderne robe... jeste da su poskupi ali kad je neko snizenje nakupujem vise i super ;-)

i bas ono sto djeca vole...sponge, spiderman, cars itd.

Jako mi je bitno da su skockani i sredjeni...sad mi je nesto slatko kad i obucem na par...pa svi govore ono "aaaaaaaaaaj kako su slatki" meni to eto nesto bas sweet

Ja licno nikad svom djetetu nisam dopustila da mi ono odredjuje sta cu mu ja obuci... fakat sva je robica slatka i moderna, nema nikakvih bezveznih stvari...i stvarno bi mi bilo glupo satima snjima raspravljati hoces li ovo, hoces li ono... kad budu veci nek oblace iz ormara sta im volja...ali zasad ja odlucujem...a i tako su odgojeni!

Ja mislim da takve majke same sebi stvaraju neki stres!

A mene interesuje sta vi radite sa robicom koja je vec mala?

ko nas bas i nema te "slovaste"obleke za bebe ima ono klasika uglavnom iz cro ..ili slo... babo gleda onda da uzima iz tr jer je cuo da je 2. po kvalitetu pamuk iz turske... al s veremana na vrijeme naleti neki rođo pa donese komad iz vanka ...
al moze senaci i kod nas u robotu ... ili u fisu ali u vitezu ovi ovdje fisovi uglavnom drehe neke imaju ... ipak ko trazi to nadje ... nazalost cesto cijene ne odg kvalitetu