Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

Nasa stranka

Recommended Posts

evo za ljubitelje nase stranke ...

http://www.cazin.net/vijesti/cazin/8843-javna-tribina-na-temu-manifest-novog-puta-za-europsku-bih

[url="http://nasastranka.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=2"]http://nasastranka.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=2[/url]

evo jedan jako zanimljiv tekst...

jeste zanimljiv tekst

za NS se rahat moze glasati za kantonalni nivo
federacija i drzavni parlamet je imaginacija za tako slabo razvijenu stranku tu gresku je napravila E-5 prije 4 godine sto smo rasuli ionako mali kadar pa nam malo falilo da imamo jednog poslanika u kantonalnoj skupstini

medjutim vitra ima harman ce doci pa bujrum

al reala je ako je neko i simpatizer te stranke nek ne glasa za viose nivoe jer je to bacanje glasova kod malih nerazvijenih i ne lopovskih stranaka naravno

[quote name='jedancoek' date='24 August 2010 - 09:00 ' timestamp='1282636825' post='392110']
Evo pošto niko ništa ne kometariše, ja ću postaviti pitanje, da li je ovaj Manifest novog puta za europsku BiH, samo program Naše stranke, ili je rađen u saradnji sa NOVOM SOCIJALISTIČKOM PARTIJOM ZDRAVKA KRSMANOVIĆA?? Isto me tako zanima, kakvo je vaše mišljenje da li će ovakav naziv koalicije uticati na biračko tjelo vaše stranke, i da li će neke nacionalne stranke, koristeći neukost naših birača ovakav naziv koalicije iskoristiti na terenu i pokušati vas predstaviti kao neku stranku iz RS-a?
[/quote]

Manifest novog puta za europsku BiH nikako nije i ne moze biti program stranke. Program stranke, kao i ciljeve i opredjeljenja stranke mozete pronaci na web stranici [url="http://nasastranka.ba/"]My link[/url] Manifest je donesen i usvojen na prvom Kongresu Nase stranke i naravno nema nikakve veze sa NSP Zdravka Krsmanovica.

Sto se tice naziva koalicije nebi trebala da utice na birace iako bi mogla u nekim ruralnim podrucjima, ali tek kad svi shvate, a i te ruralne sredine da BiH nema bez sva tri konstitutivna naroda onda se mozemo nadati da ce ova drzava krenuti naprijed.

Cinjenica je da je ovo jedina koalicija koju cine NS sa sjedistem u FBiH i NSP sa sjedistem u RS-u ikad napravljena nakon rata. Zdravko Krsmanovic je covjek koji javno govori da BiH osjeca kao svoju drzavu, covjek koji je gradu Srbinje vratio prijeratni naziv Foca, covjek koji je u Focu vratio 4000 Bošnjaka. Kad uspijemo imati ovakve ljude na sve tri strane onda cemo tek krenuti naprijed, a sve do sad je korak naprijed a tri nazad.

[quote name='jedancoek' date='24 August 2010 - 12:18 ' timestamp='1282645135' post='392129']
Zanimljiv program, mada se iz Va

[quote name='jedancoek' date='24 August 2010 - 12:18 ' timestamp='1282645135' post='392129']
Zanimljiv program, mada se iz Va

[quote name='barca' date='25 August 2010 - 22:02 ' timestamp='1282766571' post='392577']
Ovo je ipak malo previse!

Da ce biti (u kampanji) kritika na racun skorijih desavanja oko raspodjele kljucnih mjesta u kantonu i opcini (a samim tim i budzetskog novca, kojeg gradjani nisu ni osjetili ni vidjeli), biti ce, cisto radi komparacije onog sto obecavaju oni koji su bili u prilici djeliti "kolac" i nacina kako su su to u djelo provodili prije samo koji dan. Ovo se naravno odnosi na sve aktere i preporucujem Vam (SDP) da se naviknete na takvu retoriku koju do sad niste imali priliku osjetiti. Ipak ste Vi pozicija.
[/quote]

Mislim da ipak čvrste pozicije nema, niti na kantonu, niti na op

[quote name='jedancoek' date='25 August 2010 - 23:21 ' timestamp='1282771313' post='392595']
Mislim da ipak čvrste pozicije nema, niti na kantonu, niti na op

[quote name='barca' date='26 August 2010 - 00:09 ' timestamp='1282774188' post='392611']
Tvrda ili ko dusa meka pozicija je pozicija, kao i vecina u zakonodavnim tjelima. Odgovor o ne postojanju stabilne opozicije, koja moze cuda uraditi, potrazi u svojim redovima.

Ne razumijem zasto raspravu spustas na nivo pojedinaca sa bilo koje strane. Ako neko i ima frustracije spram bilo koga, to nikako ne znaci da je isfrustrirana i stranka/partija u cjelini.
[/quote]

Na

[quote name='OBER SDA' date='26 August 2010 - 10:08 ' timestamp='1282810083' post='392659']
hm... Mislim da si ti totalnu fulao temu. Ja sam malo kritizirao SDP ali na temi SDP-a, a ne ovdje, pa te mozda malo to isfrustriralo pa si malo pogrijesio :an:

[b]A ako mislis da sam ja isfrutriran sa ASDA onda grijesis. Vise sam isfrustriran sa SDP-ovom politikom licnih interesa pojedinaca u Cazinu nego i sa cim drugim.[/b]
[/quote]

Ova rečenica bi imala smisla samo kada bi ti bio član, simpatizer ili glasač SDP-a,
  • Downvote 1

interesira me znog cega SDP-ovce i dalje drma paranoja..

ja ne zelim biti politicki angaziran bilo gdje, kamo srece da sam imao pameti da se nikad ne uclanim u SDP, ne zbog toga sto sam izgubio volju za socijaldemokratijom, vec iskljucivo zbog toga sto sam se stvarno uvjerio da ljudi koji trenutno vode SDP nisu ni u cemu drugaciji od vladajuce garniture ili bilo koje od dvije SDA, kad je u pitanju volja da se cijelo drustvo uredi u skladu sa onim sto SDP vjecito propagira, a sto se i moze vidjeti i procitati na njihovim politickih sloganima " Za covjeka ", " drzava za covjeka ", itd..

nazalost istina je sasvim drugacija..

jedini politicar iz SDP-a koji ce uvjek imati moj glas je Zeljko Komsic, za ostale nemam namjeru ni da im procitam imena na glasackim listicima.. Edited by snake

[quote name='jedancoek' date='26 August 2010 - 12:19 ' timestamp='1282817948' post='392689']
Ova rečenica bi imala smisla samo kada bi ti bio član, simpatizer ili glasač SDP-a, što ipak mislim da nisi. Kritika SDP-u bi svakako imala smisla, i da si naveo šta bi Naša stranka učinila da je bila na mjestu SDP-a u trenutnom opštinskom vijeću ili kantonalnoj skupštini.
[/quote]

Onda recenica ima smisla jer sam bio glasac SDP-a. Glasao za Komsica i na proslim opcim izborima imali ste moj glas (nazalost), a nisam siguran da su tad imali tvoj glas :icon_eek: Ja ti mogu reci samo za sebe sta bih uradio, a ne za stranku. Bio bih principijelan i kad me nako napada 15 godina, naziva komunjarama, a ostale epitete da ne nabrajam nebi mogao racunati na mene ni pod kakvim uslovima. Ali SDP vjecnici nisu bili principijelni i podlegli su pritisku i interesu. Edited by OBER SDA
  • Upvote 1

[quote name='OBER SDA' date='26 August 2010 - 13:26 ' timestamp='1282822008' post='392703']
Onda recenica ima smisla jer sam bio glasac SDP-a. Glasao za Komsica i na proslim opcim izborima imali ste moj glas (nazalost), a nisam siguran da su tad imali tvoj glas :icon_eek: Ja ti mogu reci samo za sebe sta bih uradio, a ne za stranku. Bio bih principijelan i kad me nako napada 15 godina, naziva komunjarama, a ostale epitete da ne nabrajam nebi mogao racunati na mene ni pod kakvim uslovima. Ali SDP vjecnici nisu bili principijelni i podlegli su pritisku i interesu.
[/quote]

Zanimljive opservacije o mojim glasačkim uvjerenjima :), da li da se spustim na tvoj nivo po tom pitanju ili ne :).

[quote name='jedancoek' date='26 August 2010 - 15:38 ' timestamp='1282829927' post='392714']
Zanimljive opservacije o mojim glasačkim uvjerenjima :), da li da se spustim na tvoj nivo po tom pitanju ili ne :). Edited by OBER SDA

[quote name='OBER SDA' date='26 August 2010 - 16:39 ' timestamp='1282833554' post='392732']
U sto ste vi pojedini sdp-ovci razdrazljivi otkad ste u koaliciji sa ASDA:)) Tacno je, ja nikad ne bih odblokirao vijece sa ljudima koji bi me vrijedjali, ponizavali, prijetili ili sta sve ne, pa cak i da me nazovu iz centrale stranke i da mi prijete izbacivanjem. Ali nije nam svima karakter na istoj visini. Zbog toga su i jasni razlozi zbog kojih Vi odoste u koaliciju sa kako ste do juce govorili najvecim neprijateljima.(Ispravi me ako grijesim).

Ne tvrdim ja da stranka nije opterecena, to govore opcinske organizacije NASE STRANKE po cijeloj BiH, to govore multinacinalno clanstvo Nase stranke, to govori koalicija sa NSP strankom iz RS-a.

Na

[quote name='jedancoek' date='26 August 2010 - 19:03 ' timestamp='1282842189' post='392749']
Moracu biti malo grub, pojma ti nema

da , zato su ovom gradu potrebni politicari koji ce ko na kanafi glasati za deblokadu vijece ili nesto drugo kad se to nekome iz sjene svidi,,,jah

ja uvjek trazim od sdp-a odgovor zasto vijece nije odblokirano ranije, mozda vec u pocetku kad je bilo formirano, do sada se moglo masa toga odraditi, ali ne , najbolje je demagogizirati o tome i u nebesa sricati hvalospjeve kako je doslo vrijeme da se i sdp pita nesto u ovome gradu..

postavljam je pitanje, za sto se to sdp pita, ili da li se pita sdp ili samo pojedinci u sdp-u ??

Da nije bilo deblokade ne bi se radila ni ona zgrada,i onaj torotoar a mozda u buducnosti ni kruzni tok u aranzmanu firme koja je odjednom prosla na svim tim tenderima.POlitikaje stvar interesa i ko god kaze drugacije LA

ne zelim ulaziti u dalje polemiziranje stvarno, ali ne zelim nasjedati na ovu gore zamjenu teza, - ja uopste ne dvojim sta je za gradjane i poreske obveznike korisnije i upravo suprotno od onoga sto ti pokusavas ovde prikazati sam potencirao, a to je ideja - zasto , ako su poreski obveznici i gradjani u interesu sviju, opstina i sveopsti napredak, niste deblokirali vijece ranije ??

naravno, reci cete svi nisu se stekli uslovi za tako nesto ..
ja opet pitam, koji uslovi, ili bolje receno ciji se to uslovi nisu iskristalizirali pa sdp vijece nije deblokirao odmah po ustolicenju novog sastava OV-a??

hocu li dobiti odgovor ili opet zamjenu teza?? Edited by snake