Jump to content
Sign in to follow this  
Incubus

FORUM I NOVAC:P

Recommended Posts

'ajde moderatori nasi vrli recite koliko love treba da bi nas forum bio 24/7/365 online... koliko ustvari kosta taj server?
pozz

[quote name='Incubus' post='224938' date='Apr 4 2008, 17:14']'ajde moderatori nasi vrli recite koliko love treba da bi nas forum bio 24/7/365 online... koliko ustvari kosta taj server?
pozz[/quote]

izmedju 30 - 40 eura mjesecno.

ne znam tacne podatke, ali ovaj server sto smo sada presli na njega kostao bi negdje oko 450

a jel ima ziro racun i one kerefeke gdje da se uplati i to??? moze se organizirati ovako sergija kakva..jer to i nisu neke male pare a i nisu velike,kada uzme se u obzir koliko imamo dnevno aktivnih clanova,koji rade,koji su voljni halaliti tih par marki...

[quote name='[I-B-R-O]' post='224958' date='Apr 4 2008, 18:23']izmedju 30 - 40 eura mjesecno.

ne znam tacne podatke, ali ovaj server sto smo sada presli na njega kostao bi negdje oko 450

[quote name='Incubus' post='224938' date='Apr 4 2008, 15:14']'ajde moderatori nasi vrli recite koliko love treba da bi nas forum bio 24/7/365 online... koliko ustvari kosta taj server?
pozz[/quote]

forum je u zadnje vrijeme sve posjeceniji, zato i potreba za novim serverom.

svaka donacije je dobrodosla, a tacna mjesecna zakupnina za server na koji smo presli juce/danas je otprilike 40 eura

Ako ima gdje da se uplati ili da se da Ibri mogu malo pomoci <_<

450 mjesecno mujo ima para da sam sve financira on je u svabiji

btw... gdje su nestale pare sto su ljudi davali za forum .... :lol: ( politika )

[quote name='PlaYeR' post='225032' date='Apr 4 2008, 23:37']450 mjesecno mujo ima para da sam sve financira on je u svabiji
[b]
btw... gdje su nestale pare sto su ljudi davali za forum .... :lol: ( politika )[/b][/quote]

kako ne znas, ja kupio kombija, a ono sto je ostalo, platio servis za mecku

znala sam da njesto tu smrdi :rofl:

ej fakat,evo ja sam voljna svaki dan markicu izdvojiti :^^:
a znas ibro i sam sta nas ima sto rade,sa firmama,dijaspora i te guracke...mislim da bi mogli za godinu dve da otkupimo server...

[quote name='PlaYeR' post='225032' date='Apr 4 2008, 23:37']450 mjesecno mujo ima para da sam sve financira on je u svabiji

btw... gdje su nestale pare sto su ljudi davali za forum .... :lol: ( politika )[/quote]

to neko djeluje na tebe ?
p e a c e

p.s

ja cu poslati nekom 5o eura na racun
ali ovima sto su u austriji,naci nekog....
kad dodjem sebi,pare saljem...

weselam

[quote name='PlaYeR' post='225032' date='Apr 4 2008, 21:37']450 mjesecno mujo ima para da sam sve financira on je u svabiji

btw... gdje su nestale pare sto su ljudi davali za forum .... :lol: ( politika )[/quote]

nemoze ni mujo uvijek sam sve placati ;) kao da on nema obaveza drugih nego samo forum :D

marka stednje i to....tako se nikad nakupiti jer ipak je to oko 900 maraka...hmm nije malo :D

a nas je nekoliko koji smo uvijek online mogli bi se prebrojati i na prste hehehe :D

[quote name='breake-dancer' post='225137' date='Apr 5 2008, 13:38']nemoze ni mujo uvijek sam sve placati ;) kao da on nema obaveza drugih nego samo forum :D

marka stednje i to....tako se nikad nakupiti jer ipak je to oko 900 maraka...hmm nije malo :D

a nas je nekoliko koji smo uvijek online mogli bi se prebrojati i na prste hehehe :D[/quote]

Odmah se izvlacis da ne platis, JADNO!

Hocul dobiti VIP kod nicka, ako platim za one jear :lol:

ljudi, nemojte se sekirati

nesto ganjamo, vec oko pola para imamo od reklama.
nacelnik opstine je obecao dati isto, pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti sva ova prica :)

Mislim, hvala svima na izrazenoj zelji da se pomogne, to cemo moci i realizirati kroz projekat Udruzenje Gradjana cazin.net koje je u osnivanju :)

[quote name='[I-B-R-O]' post='225140' date='Apr 5 2008, 13:49']ljudi, nemojte se sekirati

nesto ganjamo, vec oko pola para imamo od reklama.
nacelnik opstine je obecao dati isto, pa cemo vidjeti kako ce zavrsiti sva ova prica :)[/quote]

Opa opa to je lijepo cuti ...

Nego ibro, najbolje kad bau

[quote name='PMX90' post='225139' date='Apr 5 2008, 13:46']Odmah se izvlacis da ne platis, JADNO!

Hocul dobiti VIP kod nicka, ako platim za one jear :lol:[/quote]

diete mogo bi ja njega i sam platiti ali zasto?

trebaju dati oni kao sto su ti :D sto puno znaju pricati :D

[quote name='breake-dancer' post='225145' date='Apr 5 2008, 14:01']diete mogo bi ja njega i sam platiti ali zasto?

trebaju dati oni kao sto su ti :D sto puno znaju pricati :D[/quote]

eh pa ja cu i dati! Cim safacam ibru, a ti mozes samo da ** ***** *****

[quote name='breake-dancer' post='225137' date='Apr 5 2008, 15:38']nemoze ni mujo uvijek sam sve placati ;) kao da on nema obaveza drugih nego samo forum :D

a nas je nekoliko koji smo uvijek online mogli bi se prebrojati i na prste hehehe :D[/quote]

laskas elda ?
jebla te dijaspora kako se samo dicis.

p.s

muji da nije nesto po volji on bi to sam napisao,
ne moras biti njegov advokat,prestani se uvlaciti....
uostalom nije ni do para vec do iznenadne velike
posjecenosti,et sad znas da niko ne trazi kruha od tebe,
spavaj....

Dobro je, saburite :)

Javicu ja vama ako bude kriza :)

[quote name='[I-B-R-O]' post='225201' date='Apr 6 2008, 00:04']Dobro je, saburite :)

Javicu ja vama ako bude kriza :)[/quote]

Studenti ne mogu dati nista, i mi smo potrebni ;)

[quote name='Falcon' post='225206' date='Apr 5 2008, 22:52']Studenti ne mogu dati nista, i mi smo potrebni ;)[/quote]
Mozemo biti moralna podrzka :postovanje_smile:

[quote name='safet susic' post='225259' date='Apr 6 2008, 13:26']Sta kazete da uvedemo nekakvu simbolicnu mjesecnu clanarinu ili takvo nesto???[/quote]

Hmm... sumnjam da bi islo. Clanarina ne moze biti jer je forum dobrowoljna stwar; mislim ovo je free protal, forum na kojem ucestvuju ljudi da nes rasprawe, a i sama cinjenica da neko(clanovi) imaju obavezu svaki mjesec uplacivati bi se vremenom izgubila - dakle, uplatio bi prwa 2 mjeseca, nakon toga bi sacekao kraj godine i dao odmah novac cijeli :P

Dakle, najbolje bi bilo da se otwori racun u banci, pa ko zeli donirati, neka donira i cica mica ;)
Kad svaki mjesec ostavimo 1km/euro na stranu, to je 12km/eura po clanu godisnje... a nas aktivnih ima sigurno 20, sto je 240km/eura vec :P
Mislim kad racunamo u euriima, blizi smo cilju otplacivanja servera ;)