Jump to content
Hiv-Pozitivan

Kemina rodbina? Skrgici!!?

Recommended Posts

Guest muhamed
meris jusic, sta se ti  kurcis sa svojim titom, JNA i jugoslavijom.
ti se nemas sa cim kurciti, svi jusici u kladusi, cazinu i bihacu su bili ustase i domobrani 1941- 1944.
neki su se predali partizanima 1944. ja vjerujem da je oko 50 jusica poginulo u ustasama.

merise, kad se drugi put zarati nemoj se boriti za bosnu, bori se za jugoslaviju.

sram te bilo . izdao si bosnu i islam.

<{POST_SNAPBACK}>

-----------------------------------------------------------------------------------
UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUu

HIV positive, haje javise, gdje si pobjego.

---------------------------------------------------------------------------------------------

dali je neko od vas cuvo za ove ljude.

hasan baltic, 1920-1947, buzim

hasan malkoc , 1917- 1945, bos. krupa.

cuo sam za ovo prvog za ovog drugom
cini mi sa da sam cuo ali nisam siguran cuo sam za nakog Malkoca jos kad sam bio dijete...

Muhamede znas li ti u kojoj su vojsci bili

Dekan, Huka cini mi se da su bili isto Baltici ili njihove komsije.

Guest muhamed
cuo sam za ovo prvog za ovog drugom
cini mi sa da sam cuo ali nisam siguran cuo sam za nakog Malkoca jos kad sam bio dijete...

Muhamede znas li ti u kojoj su vojsci bili

Dekan, Huka cini mi se da su bili isto Baltici ili njihove komsije.

<{POST_SNAPBACK}>

................................................................................
......................................
dekan i hasan baltic su bili ustase do zadnjeg dana. ibro brat hasanov je bio domobran. ibro je umro 1979.
hasan je bio dzelat u buzimu i na stabandzi 1942.
u buzimu niko nije bio u partizanima sve do 1944.

Samo iz prezimena okic je poginulo oko 8 u ustasama.
mehmed, meho, camil, beslaga itd.

nikad nisam cuvo za toga Huka. ako je bio baltic onda je bio ustasa ili domobran.
baltici nisu izdali svoj narod.

hasan malkocevic zvani malkoc je iz bosanske krupe.
hasan malkoc i mujo jusic iz brekovice su bili dzelati u jasenovcu.

mujo jusic je rodjak bajrage jusica.
bajraga je bio domobran.

Kemo citao sam jednu knjigu i naisao sam na par Skrgica pa reko da otvorim posebnu temu za Kemu i njegovu rodbinu, al evo nije samo za tebe ova tema otvorena vec mogu i drugi pisat o svojim didovima, o braci didova, o majkama, nenama,pradidovima...
Ev da pocnem od Skrgica, mozda kemo i zna koje.
Prvi je Ale Skrgic,  bio predsjednik MNO Liskovac.
Drugi je Hasan Skrgic, u vrijeme Caz. bune, tj. poslije Caz. bune na sudjenju je dobio prinudni rad u trajanju 16. godina.
Treci je Redzo Skrgic, posle Caz. bune osudjen na 20. godina prinudnog rada i gubitak gradjanskih prava od po 5 godina.
Kemo ako ti je koji poznat, reci nam malo vise o njemu. Isto tako pozivam muhameda i ostale da nam malo kazu o historiji svojih rodjaka, da i mi malo upoznamo vase predake.

<{POST_SNAPBACK}>

Merise brate zaboravio si top model Sarah Skrgi

Svi ti Skrgici su Autonomasi hahahaha.Malo se salim sa Kemalom i nadam se da se neljutis.Vec Kemale staje tebi onaj Muhamed Skrgic sto je u precjednistvu DNZ????Mislim svi ti Skrgici iz Pecigrada su samnom bili u 4.brigadi N.O.Znam da su i u ovom ratu nagrebusili i da ih je korpus do temelja opljackao a nekoliko dana od pada Pecigrada zapalili su im sve one kuce koje se nalaze na onom brdascu iznad Pecigrada prema starom gradu.

Svi ti Skrgici su Autonomasi hahahaha.Malo se salim sa Kemalom i nadam se da se neljutis.Vec Kemale staje tebi onaj Muhamed Skrgic sto je u precjednistvu DNZ????Mislim svi ti Skrgici iz Pecigrada su samnom bili u 4.brigadi N.O.Znam da su i u ovom ratu nagrebusili i da ih je korpus do temelja opljackao a nekoliko dana od pada Pecigrada zapalili su im sve one kuce koje se nalaze na onom brdascu iznad Pecigrada prema starom gradu.

<{POST_SNAPBACK}>

hehe, dje me nadje. Muhamed mi je blizi rodjak. On i moj otac su amidzici (il stricevici, kako god hoces). A, potrefilo se i njegova bivsa zena Jasminka Duric predsjednik vlade USK, iz SDA mi isto tako bliza rodica al preko mame. Iako vidim da Muhameda cijene i ovi iz SDA, jer me uvijek pitaju stosta o njemu, ja ga i ne respektiram previse sto se politike tice. Pr

Ti gore na starom gradu u Pecigradu su mi blizi rodjaci, a moj djed je na suprotnom brdu, gore na Metli visa Pecigrada.

I, nije ih opljackao Korpus nego pojedini Krupljani, tacno znam po imenu koji Krupljanin, jer potrefilo se da su ti Krupljani bili blizo mene u izbjeglistvu, oni su zavrsili tragicno, poginuli su, bog im je presudio a i sad im ko i nama svima sudi. Svijet je malehan, a sve se brzo preispita i sazna.

U kuce mojih rodjaka u Pecigradu su ispaljene mnoge tenkovske granate sa one tamo zapadnije strane od Kladuse, znaci i autonomasi su rusili tj. njihova artiljerija je vise srusila nego sto su ovi iz Krupe.

Ko je jos bio sa tobom u NO od mojih rodjaka? Znas li da se vecina njih dobrovoljno predala i prije pada Pecigrada?

Stvarno su ti partizani bili zlotvori. A ustase pravi ljudi vjerni nacistima i fasistima. Na kraju tvoje price sve se svodi na to da su ustase bili veliki dobrotvori koji ni mrava nebi zgazili,dok partizani kuda su prolazili tuda su ubijali sve redom. Premalo su tih izdajnika pobili, zato smo danas tu gdje jesmo. Ono sto se gradilo 50 god. ovi danas za par godina sve opljackali i porusili. Partizanima zamjeram jedino sto su dali oprost i jednom zlocincu nakon rata. Sve ih je trebalo kazniti po kratkom postupku. I cetnike i ustase i sve sluge okupatora.

<{POST_SNAPBACK}>

partizani su navodno bili pobjednici i kao takvi su pisali historiju...da su bili pravi, ko sto nisu svima bi dali neku ravnopravnost a ne narodu koji je najvise propatio u NOBU dakle muslimanima ime vratiti tek dvadesetak godina nakon rata kojeg su krvavo predeverali... a tih pedeset godina smo govorili S-H a bili vecinski narod... (LAPSUS TITUS) kad god se neki od tih muslimana malo vise postarao za svoj naros odma bi mu smjestili DZ.Bjedic pa Hakija P. iako su bili komunisti...

a OPROST je komunistima/partizanima bila nepoznata rijec BLAJBURG dovoljno govori o pravom znacenju rijeci PARTIZAN...nisu tu stardale samo ustase nego i dosta civila...tako da između ove dvije vojske mozemo staviti znak jednakosti. Ako su to bili takvi antifasisti zasto su poslije tog istog antifasistickog rata po sarajevu oduzimali stanove

Tvoje poznavanje povjesti temelji se na rekla - kazala. Sto se tice Blajburga za njega je najvise odgovoran Pavelic i njegova vojska. Jer ti znas podatak da je najvise civila stradalo upravo kod povlacenja ustasa iz Zagreba. Zasto? Zato jer su ubijali sve koji se nisu htjeli povlaciti snjima jer su im trebali kao stit. Vojska je masovno odbacivala oruzje i presvlacila se u civilnu odjecu a civilima su naredjivali da oblace uniforme. A kakv je covjek bio Pavelic najbolje govori podatak da je cijelu vojsku ostavio na milost i nemilost u Blajburgu i pobjegao sa hrpom zlata opljackanog od Srba,Muslimana,Jevreja i dijela Hrvata. Kada je Bosna bila pod upravom NDH reci mi kakva su to prava Muslimani imali? Cak su se morali izjasnjavati kao Hrvati,muslimanske vjeroispovesti. A sto se tice oduzimanja imovine,upravo su zbog toga stotine i stotine obespravljenih ljudi pristupalo NOB-u,kako bi nakon pobjede oduzeli imovinu kapitalistima koji su do nje dosli na nacin da su iskoristavali radnike i seljake.
Daj boze da se danas pojavi jedan novi Tito i da ovim lopovima kapitalistickim za koje rade danasnji radnici kao robovi,oduzmu sve sto su stekli. Kojekvi Rajici,Gucici,Todorici,Rojsi bili su prije desetak godina obicni soferi autobusa i portiri. Jer je tebi to normalno? A tako je bilo i nakon drugog svjetskog rata. Pa da i nijeNjemacka napala Jugoslaviju, KPJ bi povela revoluciju jer se borila da radnici imaju zivot dostojan covjeka. I reci mi samo da nije bilo tako. Svake godine se islo na more, svako tko je htio imao je radno mjesto,place su bile redovite. A danas?

Tvoje poznavanje povjesti temelji se na rekla - kazala. Sto se tice Blajburga za njega je najvise odgovoran Pavelic i njegova vojska. Jer ti znas podatak da je najvise civila stradalo upravo kod povlacenja ustasa iz Zagreba. Zasto? Zato jer su ubijali sve koji se nisu htjeli povlaciti snjima jer su im trebali kao stit. Vojska je masovno odbacivala oruzje i presvlacila se u civilnu odjecu a civilima su naredjivali da oblace uniforme. A kakv je covjek bio Pavelic najbolje govori podatak da je cijelu vojsku ostavio na milost i nemilost u Blajburgu i pobjegao sa hrpom zlata opljackanog od Srba,Muslimana,Jevreja i dijela Hrvata. Kada je Bosna bila pod upravom NDH reci mi kakva su to prava Muslimani imali? Cak su se morali izjasnjavati kao Hrvati,muslimanske vjeroispovesti. A sto se tice oduzimanja imovine,upravo su zbog toga stotine i stotine obespravljenih ljudi pristupalo NOB-u,kako bi nakon pobjede oduzeli imovinu kapitalistima koji su do nje dosli na nacin da su iskoristavali radnike i seljake.
Daj boze da se danas pojavi jedan novi Tito i da ovim lopovima kapitalistickim za koje rade danasnji radnici kao robovi,oduzmu sve sto su stekli. Kojekvi Rajici,Gucici,Todorici,Rojsi bili su prije desetak godina obicni soferi autobusa i portiri. Jer je tebi to normalno? A tako je bilo i nakon drugog svjetskog rata. Pa da i nijeNjemacka napala Jugoslaviju, KPJ bi povela revoluciju jer se borila da radnici imaju zivot dostojan covjeka. I reci mi samo da nije bilo tako. Svake godine se islo na more, svako tko je htio imao je radno mjesto,place su bile redovite. A danas?

<{POST_SNAPBACK}>

Pricama ja s nekim didom sto je bio u Partizanima, on onako ponosan... bio kad je bio desant na Drvar. I, pitam ja njega jel cuo da su Partizani streljau one ljude gore na slovensko-austrijskoj granici u Bleiburgu, kaze, bio sam i ja gore al nisam streljao. Rekoh: "Pa, ako ste bili dobra vojska sto ste streljali one koji su otisli u Blaiburg (medju njima je vjerovatno bilo mnogo i muslimana u Ustasama), kaze on meni doslovno ovako: "Nismo mi krivi, nije Tito kriv sto ih je streljao, krivi su Englezi, oni su njih nama vratili a mi nismo znali sta bismo s njima pa smo ih streljali".

Eto, i to ti je bio nas drug Tito, kad su englezi dosli u Austriju, njima su presli Ustase a oni ih vozovima vracali u Jugoslaviju, a Partizani su sve i jednog do kojeg su dosli, streljali. Njih nekoliko hiljada, zaboravio sam broj al prica se i 15-ak hiljada, ne znam tacnu cifru. Al, ismijo se ja onom didu, pa rekoh, sto ih streljate bolan, kaze on: "Ma, sta bismo sa njima?".

A, Tito je streljao i neke od mojih daljih rodjaka u Liskovcu i Pecigradu. Slican scenario.

Kemale mi se ocito ne kuzimo. Ja nikad i nijednom rijecju nisam rekao da nije bilo streljanja. Ali pitanje je zasto? Zbog suradnje sa okupatorom. Ako hoces tocan podatak na samom Blajburgu je ubijeno jedno desetak ljudi a svi ostali na tzv. Kriznom putu. I shvati jos jednom da ti ljudi nisu ubijeni zato sto su bili muslimani,nego zato sto su suradjivali sa okupatorom. Na drugom zasjedanju AVNOJ_a je poslana jasna poruka svim fasistickim slugama da se predaju i napuste ustase,cetnike i ostale postrojbe jer ce u protivnom svima biti sudjeno i cekat ce ih smrtna kazna i sudit ce im narod i JNA. Ali nopimenjem nisu ubijani zato jer su bili muslimani ili srbi ili hrvati,za razliku od ustasa koji su ubijali srbe samo zato jer su bili srbi,ili pak cetnici samo zato sto je neko hrvat ili musliman. Zasto danas od tih velik ustasa koji dizu svoje glave nece niko priznati da je ubijeno i nekoliko tisuca cetnika na kriznom putu. Zasto danas branis te ustase cijji su preci u ovom ratu nanjeli toliko zla tvom narodu u Bosni nije mi jasno.

Potpuno tocno CheGuevara.Ti isti cetnici i ustase su pocili masovne zlocine i sta je onda Tito trebao da uradi???Da ih pusti da slobodno setaju po Jugoslaviji i da naprave ono sto su danas napravili.Pa ljudi moji jeli vama jasno da se Jugoslavija rasula zbog istih onih koji su godinama iz inostranstva rovarili po sistemu zemlje da bi konacno uspjeli u nakani pa su zbog njih i njihovih ideologija poginule hiljade ljudiDaje Tito bio ziv malo sutra bi se oni vratili i uradili ono sto su uradili.

I ne samo sto se Jugoslavija raspala, nego zbog tih izvana koji su rovarili nam je sada ovako kako je. Oni su nas gurnuli u rat,zbog njih je stradalo tisuce i tisuce neduznih dok su oni pljackali i krali narod. Njihova se djeca nisu borila ni prolazila pakao rovova,njihova su djeca studirala u inozemstvu i sada nam ti isti pricaju o domoljublju a protiv ostalih naroda i narodnosti. A ovaj narod ko ovce i dalje im daju svoje glasove i dalje im daju mandat da nas kradu. Pa stvarno za drugo niti nismo.

Na Bleiburgu ima spomen-obilje

Vento ja idem svake godine na komemoraciju zrtvama u Jasenovcu i tamo dolaze predstavnici IZ, katolicki svecenik i srpski pop i svi sluze mise. Ali stvarno je zalosno da se danas veca paznja posvjecuje Blajburgu gdje je mozda bilo i nevinih stradalih ali vecina stradalih su bili zlocinci odgovorni za smrt stotine tisuca nevinih u Jasenovcu, dok ovi u Jasenovcu nisu bili krivi ni za jednog stradalog u Blajburgu tj.na Kriznom putu. I dok se te stvari ne promjene nema pomirenja a to nam je danas potrebno vise nego ikada.Umjesto da svi zajedno okupimo pametne glave i vidimo kako se moze povecati standard kako da se pokrene gospodarstvo nacionalisti koji su danas na vlasti svadaju nas dok oni zajedno piju i jedu. To su radili za vrijeme 2 svj.rata, to su radili u ovom ratu i to rade danas a mi ko ovce i dalje glasamo za njih.

Moarmo dignuti USTANAK.Cuo sam da se nesto sprema ali vidjecemo sta ce biti.
Valjda je ljudima doslo iz guzice u glavu.................

Kemo citao sam jednu knjigu i naisao sam na par Skrgica pa reko da otvorim posebnu temu za Kemu i njegovu rodbinu, al evo nije samo za tebe ova tema otvorena vec mogu i drugi pisat o svojim didovima, o braci didova, o majkama, nenama,pradidovima...

<{POST_SNAPBACK}>

Ja licno poznajem dvije osobe Skrgic jedna je Amir Skrgic legendarni pupan legenda ovog grada, drugi je Kemal Skrgic osobno dosta dobar cojek barem izgleda tako kad ga sretnes u carsiji i stanes da malo popricas al na forumu ga nemogu prepoznati nije ni blizu onog kojes sretnem u carsiji! Mislim da je previse opsjednut srbima, autonomasima, komunjarama a nema od toga nikakve koristi kao ni ja!!!

A za ostale Skrgice najvise cujem kroz DNZ stranku tu se nekako najvise spominju!!!

Ja licno poznajem dvije osobe Skrgic jedna je Amir Skrgic legendarni pupan legenda ovog grada, drugi je Kemal Skrgic osobno dosta dobar cojek barem izgleda tako kad ga sretnes u carsiji i stanes da malo popricas al na forumu ga nemogu prepoznati nije ni blizu onog kojes sretnem u carsiji! Mislim da je previse opsjednut srbima, autonomasima, komunjarama a nema od toga nikakve koristi kao ni ja!!!

A za ostale Skrgice najvise cujem kroz DNZ stranku tu se nekako najvise spominju!!!

<{POST_SNAPBACK}>

eh eh, to se tra

Vidjecemo, saznat cemo uskoro!!!

Vise informacija kasnije, u fazi sam istrazivanja  :D

<{POST_SNAPBACK}>

Nemoj samo biti ko Vento (to je onaj mladi politi

nisil ti skonto u ovo godina sta vento pise na forumu, zaobilazi politiku onda... nije to za tebe

<{POST_SNAPBACK}>

no no. rejhan. ne zna

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361