Jump to content
Hiv-Pozitivan

Kemina rodbina? Skrgici!!?

Recommended Posts

Kemo citao sam jednu knjigu i naisao sam na par Skrgica pa reko da otvorim posebnu temu za Kemu i njegovu rodbinu, al evo nije samo za tebe ova tema otvorena vec mogu i drugi pisat o svojim didovima, o braci didova, o majkama, nenama,pradidovima...

Ev da pocnem od Skrgica, mozda kemo i zna koje.

Prvi je Ale Skrgic, bio predsjednik MNO Liskovac.

Drugi je Hasan Skrgic, u vrijeme Caz. bune, tj. poslije Caz. bune na sudjenju je dobio prinudni rad u trajanju 16. godina.

Treci je Redzo Skrgic, posle Caz. bune osudjen na 20. godina prinudnog rada i gubitak gradjanskih prava od po 5 godina.

Kemo ako ti je koji poznat, reci nam malo vise o njemu. Isto tako pozivam muhameda i ostale da nam malo kazu o historiji svojih rodjaka, da i mi malo upoznamo vase predake.

Molim te Kemo, reci mi da si cuo za ovog prvog, ako se ne varam imao si nekog i u partizanima.

Moj prandid ( ime sam zaboravio ) najeo se previse meda i umro... inace bio trgovac, nista posebno.

Nece Kemo da napise sta o njima, il ih nezna il nece :shock:
Kad bi vam ja nabrojao poznate Jusice vidjeli bi koji su to kriminalci bili, al necu ja sad da ruzim svoje prezime :hahahaha:

Poznati su mi prva dva, ovaj Redzo mi nesto nepoznat. Ale Skrgic je cini mi se streljan! Ma digli se bolan protiv Komunista. Kad su te komunjare u bivsoj Jugi trali narod seljacki i znali su nabiti tolko poreza da su moji preci morali sav prihod psenice dati u porez i jos doplatiti...

Kazem vam ja, svi su nasi didovi bili u Ustasama. Al, pazi nasi didovi su bili pametni i posteni. Ja ne znam ni jedan jedini slucaj u Cazinu da su Ustase streljale nekog, a Partizani su tamanli dje god su sta stigli i ko god je bio protiv socijalizma, **bem ja taki sistem! ako neko zna bilo sta o tome da su ustase il domobrani streljali u Cazinu nek mi preporuci knjigu il nek nesto posta.

A Partizani su streljali na slj. mjestima koje su meni poznati: Pecigrad (Laniste) - jedan did u Pecigradu mi se klete da su tamo partizani pobili vise od 50 ljudi. Majka mi kaze da su Partizani streljali gore izmedju Mihaljevca i Majetica mnogo Njemaca.

A, ovi Skrgici su mi malo dalji rod, al rod jesu! I ponosim se na njih! Trebo je neko i Titi pokazati srednji prst i reci mu da nesmi ciditi narod Cazinske Krajine! :twisted:

Hej zaboravio si Amira Skrgica, koji je jedna od vecih legendi na CTV :P:P
a za ove ostale nikad cuo samo znam da je Kemal Skrgic isto legenda

pa nisam ja njega/njih dzabe naveo to su legende i moraju uci u tu knjigu Historija Skrgica jes da je on malo debeo pa ce tesko uci u nju :D al treba ga nekako utrpati :lol:

HeHeHeHe pogurat ce njemu Kemal, ustvari pogurat ce njega, jes vidio onaj dan kako gura onom nerki iptcpu :D

Ma lego Kemo na onog Nerku :D al nije samo lego bilo je vise toga ;) nesmim ja pricat, oni nosaju pistolje za pasom :D

ja reko da nije ko u onim komedijama kad onim spijunima kazu one zenske:"Dragi jel ti to pistolj u dzepu, ili ti je samo drago sto me vidis?"

Nisam bolan lego na Nerku neg na Cakija i Enesa! To su moji topli drugovi :lol:

A, Amir (Pupan) mi je stricevic!

Ma kako je ime Cakiu, on meni kaze da mu je ime Nermin, a to da ti je topli drug ja nisam znao do onaj dan na dobrenici :D

ma isto je nermin, caki, nino samo sto ga niko ne zove nerko, a nisam ni ja znao da je topli drug :D

Guest muhamed
Kemo citao sam jednu knjigu i naisao sam na par Skrgica pa reko da otvorim posebnu temu za Kemu i njegovu rodbinu, al evo nije samo za tebe ova tema otvorena vec mogu i drugi pisat o svojim didovima, o braci didova, o majkama, nenama,pradidovima...
Prvi je Ale Skrgic,  bio predsjednik MNO Liskovac.
Drugi je Hasan Skrgic, u vrijeme Caz. bune, tj. poslije Caz. bune na sudjenju je dobio prinudni rad u trajanju 16. godina.
Treci je Redzo Skrgic, posle Caz. bune osudjen na 20. godina prinudnog rada i gubitak gradjanskih prava od po 5 godina.
Kemo ako ti je koji poznat, reci nam malo vise o njemu. Isto tako pozivam muhameda i ostale da nam malo kazu o historiji svojih rodjaka, da i mi malo upoznamo vase predake.

<{POST_SNAPBACK}>

---------------------------------------------------------------------------------------------

ja nisam nikad cuvo za redzu, alu i hasana skrgica.
ja sam cuvu za mujagu skrgica iz pecigrada koji je bio ustasa do zadnjeg dana.
to je otac muhameda skrgica onoga sto je clan DNZ u cazinu.

dali je neko od vas cuvo za ove ljude.

mujo jusic, 1917 - 1945 selo brekovica.
mujo je bio vojnik u logoru jasenovac.

hasan baltic, 1920-1947, buzim
sulejman cosic, 1921-1945, buzim.
hasan i sulejman su bili dzelati u buzimu 1942 kad je bi pokolj srba.
hasan malkoc , 1917- 1945, bos. krupa.
hasan je bio vojnik u jasenovcu.
ale omanovic i himzo hadzic su bili dzelati u polu i osredku.
ramo hamulic iz trzca bio dzelat u rasteli 1942.
dzulaga coralic iz trzca dzelat.

pozdrav

Guest muhamed

meris jusic, sta se ti kurcis sa svojim titom, JNA i jugoslavijom.
ti se nemas sa cim kurciti, svi jusici u kladusi, cazinu i bihacu su bili ustase i domobrani 1941- 1944.
neki su se predali partizanima 1944. ja vjerujem da je oko 50 jusica poginulo u ustasama.

merise, kad se drugi put zarati nemoj se boriti za bosnu, bori se za jugoslaviju.

sram te bilo . izdao si bosnu i islam.

I MOJ JE DID BIO PARTIZAN, VOJNIK 1940, I OSTAO U PARTIZANIMA DO KRAJA RATA. DO SVOJE SMRTI UZIVAO SA VISOKOM PENZIJOM I BEZ JEDNE RUKE. ALI NIKAD NIJE STRIJELJAO NIKOGA, OSIM NA DALEKO NA BOJNOJ CRTI. NIKAD NIJE BIO KOMUNISTA, POSLIJE RATA MALO BARABIO U MLADOSTI ALI VJERNIK BIO I PRIJE I POSLIJE DO SMTRI..........................IMALI SMO JEDNOG KOMSIJU IKANOVICA KOJI JE BIO ZELENAC U RATU A POSLIJE TESKI KOMUNISTA I ISTO IMAO RATNU PENZIJU. BIO GOVNO U RATU I POSLIJE RATA, UDOBRAVO SE ONIM GLAVNIM KOMUNISTIMA PA ZAVUKO NOS NJIMA U G..ICU KUD ONI GUZOM TUDA ON GLAVOM. A KAD JE UMRO, STVARNO, NIKO NIJE ISO NA SAHRANU NJEGOVU JER NIJE MU BILA KLANJATA DZENAZA NEGO ZAKOPAN KO PAS UZ MINUTU SUTNJE....MOZETE ZAMISLITI NJEGOVA DJECA U OVOM ZADNJEM RATU BILI PRISTALICE AUTONOMIJE.AUTONOMASI SU ISTO STO SU ONDA BILI ZELENCI.ZAKLJUCAK: JABUKA NEPADA DALEKO OD STABLA.

Ovaj Ale Skrgic kolko ja znam je umro prirodnom smrcu i to nedavno. Bio je komunista i to zesci. Pitajte sadowmana onjemu sve zna garant.

vrtnica
Vrtnica tvoj je Did bio dobio Orden za Hrabrost samo mu je sin O. prodao za kutiju cigara.

Ali nas MUHAMED je nesto drugo pricao za tvoga Dida.

vrtnica
Vrtnica tvoj je Did bio dobio Orden za Hrabrost samo mu je sin O. prodao za kutiju cigara.

Ali nas MUHAMED je nesto drugo pricao za tvoga Dida.

<{POST_SNAPBACK}>

MA STA TI PRICAS PA TI NI NEZNAS KO JE BIO MOJ DID, A NI NEMA DID SINA O. A I O KOME JE VAS MUHAMED PRICAO I STA JE PRICAO NEMAM POJMA. AKO DAJU ORDEN ZA LAZ, ONDA SI TI PRVI KANDIDAT DA JE DOBIJES. :P :ruganje_smile:

Prvi je Ale Skrgic,  bio predsjednik MNO Liskovac.

<{POST_SNAPBACK}>

ti svi ljudi, o njima znam isto sto i vecina ljudi iz knjige "Cazinska Buna"... oni su liskovacki Skrgici a ja sam Skrgic pecigradski... ono sto nam je zajednicko je da su nas komunisti dobro potrali i dosta unazadili! Nek voli ko hoce i Tita i koga god hoce al ja ne volim Tita najvise zbog toga sto je uradio mojim precima u Cazinskoj Krajini, bas zbog bune. Ne zanimaju me ni radne akcije, ni crvene marame ni plave kapice... moji su najvise bili u Huskinoj vojsci i did mi je tek 44. ili 45. godine otiso u partizane, uvijek se sakrivao od njih. Partizani su streljali mnogo ljudi u Pecigradu u Lanistu! Ja znam u Puskari jedno mjesto gdje i danas je zakopan jedan njemacki vojnik iz II svjetskog rata a niti mu je podignut nisan, na tom mjestu se upravo sad nalazi susana za susenje pastrme vjerovali il ne... Sto kaze moja majka, partizani su bili velika sirotinja i nikva vojska, njoj vise vjerujem neg bilo kom bivsem komunisti, barem znam da ona vjeruje u boga 100%!

ja nisam obazavalac ni jedne vojske, mozda navise cjenim Husku M. to je istina da su partizani puno ljudi streljali (oni su imali svju idologiju). Ali svaki rat nosi zrtve .

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,361