Jump to content
Sign in to follow this  
[I-B-R-O]

Glavobolja

Recommended Posts

ja sebi solju caja andol il aspirin c i legnem pola sata sat i to je to :)

Aspirin!

Ali nekad me zna zaboljeti da ni aspirin nepomaze onda sebi hladan peshkiric smocim i stavim na celo i smirim se dok nezaspem drugacije me neprolazi.

Ako neam vremena da legnem i tako dalje i tako dalje popijem pola od Spiralgina 500mg :S ma da to samo bash kad vishe nemogu izdrzati.

odspavas pola sata i sve ok..

a da se rijesis je, nadji uzrok zasto boli..

mene od nervoze zaboli..

[quote name='elo' post='221836' date='Mar 13 2008, 20:03']pa najbolje je jos jednu pivu za popravak :D[/quote]

neki govore da ih od alkohola glava boli

hmmm mene nista hvala Bogu...

Zavisi sve na kakav nacin te boli glava, jeli kronicno? Normalno imas tablete, cajeve itd.

Mozda si pod nekim pritiskom, stresom, jer glava moze da boli i zbog psihe!!! Neke ljude boli glava, neke zeludac pa povracaju, neke nesto drugo to sve moze stres da izazove.

Nekad malo sporta ili vise vremena na cistom zraku provoditi moze da pomogne.

Ja poznajem dvije osobe koje je isto puno glava boljela i na kraju otisli oni kod dr, on ih poslao kod ocnog pa kod opticara i moraju da nose naocale, odkad ih nose nemaju glavobolju.

Jao,radje vidim da me boli bilosta nego glava.. jer je tako jako boli.. ja uzmem tabletu,legnem u krevet,i trebam imati tisinu i tamu..i kad odspavam,nekad je bolje a nekad boli do drugog dana..

Krhnes tabletu i to je to :D najjednostavnije rijesenje :D ali ko ima vremena moze izaci malo vani prosetati ili odspavati malo, od toga zna isto proci :D

citam i ne mogu da se nacudim...ljudi vi ste tabletomani :o

ev vecina koristi aspirin,andol,kafetin...aspirin recimo ce smanjiti tjelesnu temperaturu,ubrzati krvni optok,smanjice glavobolju,ali nece ukloniti njen uzrok...dakle sutradan opet ista prica...kafetin ce smanjiti bolove,ali uzrokuje zelucane tegobe...

tako,jedna tableta ce otkloniti jednu bol,a u drugu ruku ce uzrokovati jos vecu stetu..da ne spominjem ostecenja jetre...

za glavobolju,ako je kronicna,najbolje otici doktoru na snimak glave bilo CT ili EEG..da se utvrdi sta je..jer tu moze biti uzrok upala sinusa,povecan krvni pritisak u mozgu,nervoza,nesanica,previse kofeina,cigareta,alkohola..pa cak i ono najgore epilepsija,tumori mozga,cak i blazi mozdani udar...

akutne glavobolje uglavnom uglavnom uzrokuje neki stres dnevni,saobracajna guzva,cekanje u redu,glad...uklanjanjem uzrocnika glavobolja se povlaci...

ja imam konjske zivce za trpiti bol,al sto se tice glavobolje,to je stvarno poseban slucaj...uglavnom popijem mentu ,zamracim sobu,ugasim sve i odspavam malo...

a ima dobra stara,digni noge,glava prodje :lol:

Popijes Voltaren i zaspes ko bebica :icon_cheesygrin:
salim se, to je najradikalnija mjera. glavobolju uglavnom otklanjam fokusiranjem na neke druge stvari, sve dok ne zaboravis na bol. a pomaze i masaza sljepoocnica i straznjeg dijela vrata.

Mada nije tema, al imam strasno djelotvoran lijek za bolove u stomaku(kod mene djeluje svaki put). pomijesate kasicicu mljevene kafe i kasicicu secera i to pojedete. ko da vas nikad nije ni boljelo.

Leci spavati 5 sati u komadu, jedini nacin da me prodje glava...
Od tableta kafetin, ali od jednog mi nista ne bude bolje :al: 2 kafetina i leci spavati najdjelotvornije..
Huh imam groznu glavobolju glava mi doslovno puca, sve mogu trpiti, ali glavobolju jok..

inace(hvala Bogu) glava me nikad ne boli.. jednom me je tako boljela da sam progutao sve tablete ali nije pomoglo.. otisao doktoru, i kaze on upala sinusa.. jedino sta mi je pomagalo, ANALGIn.. popijes 2 i *ebo drogu kakvu.. ni na nebu ni na zemlji.. :D

Ljudi su uglavnom vec sve rekli... ja bih ibro najvise poslusao savjete Eve i andjela jer gutanje tableta je privremeno rjesenje, a nikako potpuno... trebas utvrditi kada te boli glava i pokusati zakljuciti zasto... kao sto su vec naveli moze biti na psihickoj bazi, da si nervozan, napet i slicno... moze biti da si osjetljiv na promjene vremena (osobito ako imas recimo prirodno nizak ili visok tlak), a mozes biti osjetljiv i na kofein... postoje i ljudi koji su osjetljivi na visoke inzulinske skokove, najcesce ljudi sa povecanom tjelesnom tezinom i onda veoma lose reaguju na velike kolicine ugljikohidrata u hrani....

znaci probaj regulisati psihicko stanje, odmor, odnosno spavanje, boravak na svjezem zraku i neku vrstu tjelovjezbe i kretanja i prehranu... tim redoslijedom, pa vidi da li pomaze... ako ne, onda ipak odi na pretrage...

E zaboravih dodati i pazi na dehidraciju organizma... znaci dovoljno tekucine (prije svega vode) ;)

Mene kad glava zaboli na poslu onda znam da je od stresa..
onda odem fino na svijez zrak..par minuta.. i popijem caj od kamilice..

i onda mi je odmah bolje! :D

Joooooj, ja imam isto s tim problema i svasta sam probao al najbolje je nakljokas se tableta i rijesen problen npr. PARKAMED-500 je zakon!

mene je svaki dan glava boljela,i tek kad mi je mama rekla jer je i ona bolovala od glave,da je njoj doktor preporucio svako jutro na prazan zeludac da se napije vode dobro i da na dan pije sto vise vode naj manje do jednu 3 litre,e od tada hvala Bogu je i meni umanjila glavobolja...

sta radite protiv glavobolje???
Mislim popila sam vec tableta i tableta al nista nepomazee!!!

ajde da cujem koji pametan prijedlog! :)

cmokicc i hvala na savjetima u naprijed

razlozi su bitni pa onda lijecenje,proljece je vrijeme alergija pa moze i to biti uzrok,nisma nija neki tabletoman,nekad nemozes protiv bola pa popije insan al inace cekam prirodan put ako je to moguce izdrzat..srecom nemam neke glavobolje,,,

Ovo sam vidjela od svoje mame ali nikad to neradim uglavnom ona uzme krompir jedan pomanji i iskriza ga u krishke i poreda na celo i zamota neku maramu, peshkiric ili sl. nebitno, valjda od tog je glava prolazi.

Ma meni je Aspirin zakon!