Jump to content
Sign in to follow this  
eXorcist

Formula 1. sezona 2008

Recommended Posts

Ja ne navijam za auta nego za zive ljude. Po meni ako je Ferari toliko bolji od Meklarena, a za sekundu ili dvije Hamilton kasni iza Kimija,

[quote name='danira' post='230727' date='Apr 30 2008, 08:11']Ja ne navijam za auta nego za zive ljude. Po meni ako je Ferari toliko bolji od Meklarena, a za sekundu ili dvije Hamilton kasni iza Kimija, (mislim na treninge i pol pozicije) onda je Hamilton svakako bolji i hrabriji vozac. Ako ti imas super brz auto a stignes samo malo brze od onog sto ima puno slabiji auto, onda je 1+1=2 da je Hamilton bolji. Sta bi onda bilo da Hmilton vozi Ferari? Mozemo si zamislit'. Znam da cu sad pretrpjeti svakakve napade zbog svog misljenja, jer na ovom cazinskom forumu smijes imati svoje misljenje ali zasigurno slijedi "osuk" onih koji imaju svoje misljenje. Trebalo bi da da svako svoje misljenje, a ne da se druga misljenja omalovazavaju i davaoci misljenja kritikuju. Slijedi Turska...[/quote]

nije omalozavanje necijeg misljenja iznosenja nekih podataka koji mogu potkrijepiti necije misljenje ili dati mu primjer da se zamisli na svom misljenju ...
ti imas svoje misljenje o Hamiltonovim vozackim umjecima ... to postujem ... ali moras prihvatiti i cinjenice koje ti se iznesu ...

P.S. u jednom od gore napisanih postova ... napisala si mi nemoras se izvinjavati ... nisam svatio sta je poenta ...

[quote name='danira' post='230727' date='Apr 30 2008, 08:11']Ja ne navijam za auta nego za zive ljude. Po meni ako je Ferari toliko bolji od Meklarena, a za sekundu ili dvije Hamilton kasni iza Kimija, (mislim na treninge i pol pozicije) [b]onda je Hamilton svakako bolji i hrabriji vozac[/b]. Ako ti imas super brz auto a stignes samo malo brze od onog sto ima puno slabiji auto, onda je 1+1=2 da je Hamilton bolji. Sta bi onda bilo da Hmilton vozi Ferari? Mozemo si zamislit'. Znam da cu sad pretrpjeti svakakve napade zbog svog [b]misljenja[/b], jer na ovom cazinskom forumu smijes imati svoje [b]misljenje[/b] ali zasigurno slijedi "osuk" onih koji imaju svoje [b]misljenje[/b]. Trebalo bi da da svako svoje [b]misljenje[/b], a ne da se druga [b]misljenja[/b] omalovazavaju i davaoci [b]misljenja[/b] kritikuju. Slijedi Turska...[/quote]

omg , pokaze se u svakoj utrci koliko je Hamilton bolji :) zato je Hamilton prvi jelda na tabeli , i prosle godine je osvojio , a da nije to je bio Raikkonen :) . Hamilton nikako nije hrabriji vozac , to se pokazalo u zadnjoj utrci prosle sezone , prepao se i odmah ispao :( .

Imas puno misljenja u postu

Prema mnogim istrazivanjima Vozac kao vozac nema veliku ulogu na stazi jer svaki je spreman do maksimuma :D Nemoze se nikako porediti bolid od ferarija i honde :P D

[quote name='CAZINJANIN' post='230878' date='Apr 30 2008, 19:49']Prema mnogim istrazivanjima Vozac kao vozac nema veliku ulogu na stazi jer svaki je spreman do maksimuma :D Nemoze se nikako porediti bolid od ferarija i honde :P D

Ovakvu slicnu raspravu smo vodili na pocetku prosle sezone,vozac zavisi od tima i obrnuto.Sta vrijedi dobar vozac ako je auto iz predprosle sezone,a obrnuto sat vrijedi auto ako ga vozac spuca od zid.

daj te caskom onda odgvor na ovom pitanje ... zasto se toliko vozaci formule 1 placaju kada njegova uloga nije velika ? zasto momcadi prate pojedine vozace kako voze i kako se razvijaju u vozace ... ili kao sto je MCM ulozio u Hamiltona ... zasto tolika pompa ono nekog ko neigra veliku ulogu ???

Velika je njegova uloga i bitna ali ne ovisi sve samo o vozacu vec o cjelokupnom timu.Vozaci se masno placaju,ali isto tako enormne sume odlaze u razvoj tima,bolida i svega. Edited by -BOZZ-

[quote name='Incubus' post='231008' date='May 2 2008, 10:49']Ja to citavo vrijeme govorim da momcad koja ima vise para i bolji inzenjerski tim ce pobjedjivati ko god od ovih vozaca vozio za njih, ali kazu da ja pricam gluposti pa eto... :P[/quote]

Onda bi toyota sve pobjedjivala!

[quote name='lucky' post='231101' date='May 4 2008, 11:47']daj te caskom onda odgvor na ovom pitanje ... zasto se toliko vozaci formule 1 placaju kada njegova uloga nije velika ? zasto momcadi prate pojedine vozace kako voze i kako se razvijaju u vozace ... ili kao sto je MCM ulozio u Hamiltona ... zasto tolika pompa ono nekog ko neigra veliku ulogu ???[/quote]

Vozaci se puno placaju jer je to pogibeljan sport. Niko iz tima nije izlozen smrti koliko vozac. Zbog toga mu je cijena sjedanja u bolid velika. Oni kad pocinju trku moraju se halaliti cak iu sa clanovima tima, a da ne kazem sa rodbinom. Eto zato se placaju. A to da je njihova uloga velika, pokazuje kako losiji bolid McLaren "puse za vrat" mocnom bolidu Ferari.

[quote name='danira' post='231226' date='May 5 2008, 08:54']Vozaci se puno placaju jer je to pogibeljan sport. Niko iz tima nije izlozen smrti koliko vozac. Zbog toga mu je cijena sjedanja u bolid velika. Oni kad pocinju trku moraju se halaliti cak iu sa clanovima tima, a da ne kazem sa rodbinom. Eto zato se placaju. A to da je njihova uloga velika, pokazuje kako losiji bolid McLaren "puse za vrat" mocnom bolidu Ferari.[/quote]

neznam koliko pratis formulu 1 ali u zadnjih pet godina formule 1 vise je poginulo sudija u formuli 1 nego vozaca ... neznam gledala si proslu utrku kada je kovalainen uletio pod one gume izaso sa manjim potresom mozga ... isto prosle godine Kubica ... nebih reko da je izlozenost smrti uzrok tolikom placanju ...
vec je uzrok tolikim placama njegovo umijece koje je presudno za osvajanje titule prvaka kako vozaca tako i momcadi ...

svi koji ovdje pisu i citaju znaju da nisam neki fan Alonsa ... ali moramu se priznati da je majstor u voznji ... svi strucnjaci pisu da on sa svojom voznjom donosi 0,6 sekunde brzine po krugu u bolidu koji vozi ... prosle godine MCM se borio za titulu ... i ove ce godine ... ali prosle godine je bio puno blizi cak i brzi od ferrarija ... a dok je reno se priblizio vodecim ...

[quote name='lucky' post='231229' date='May 5 2008, 10:13']neznam koliko pratis formulu 1 ali u zadnjih pet godina formule 1 vise je poginulo sudija u formuli 1 nego vozaca ... neznam gledala si proslu utrku kada je kovalainen uletio pod one gume izaso sa manjim potresom mozga ... isto prosle godine Kubica ... nebih reko da je izlozenost smrti uzrok tolikom placanju ...
vec je uzrok tolikim placama njegovo umijece koje je presudno za osvajanje titule prvaka kako vozaca tako i momcadi ...

svi koji ovdje pisu i citaju znaju da nisam neki fan Alonsa ... ali moramu se priznati da je majstor u voznji ... svi strucnjaci pisu da on sa svojom voznjom donosi 0,6 sekunde brzine po krugu u bolidu koji vozi ... prosle godine MCM se borio za titulu ... i ove ce godine ... ali prosle godine je bio puno blizi cak i brzi od ferrarija ... a dok je reno se priblizio vodecim ...[/quote]
Dakle, ne slazemo se u nekim stvarima u vezi sa F1. Imamo razlicita misljenja.

[quote name='danira' post='231248' date='May 5 2008, 11:02']Dakle, ne slazemo se u nekim stvarima u vezi sa F1. Imamo razlicita misljenja.[/quote]
a u cemu cemo se sloziti ? :D :D :D

[quote name='lucky' post='231261' date='May 5 2008, 13:18']a u cemu cemo se sloziti ? :D :D :D[/quote]
Pa mogli bi se sloziti da se ne slazemo?!

Vako Super Aguri definitvino je bankrot..te nece moci nasatvit dalje u sezoni..to je naj novija vjest

Evo bas i ja citam da je .. AGURI SUZUKI,

Evo ovdje sve ko, kada, kako i zašto je propao...
[url="http://www.javno.com/hr/sport/clanak.php?id=146243"]http://www.javno.com/hr/sport/clanak.php?id=146243[/url]

sto smajli na kraju recenice ...
zena je dobar vozac cito sam o njoj ...

Sumnja u zenske sposobnosti postoji od kad je i svijet postao. Nisu zene samo za

na jutrosnjim treningu prvi je bio Masa , drugi Kovalainen , treci Hamilton ...
Kimi zadnji :( neznam jos razlog ... vozio je samo tri kruga , dok su ostali vozili u prosjeku 15 krugova ...

[quote name='lucky' post='232062' date='May 9 2008, 10:53']na jutrosnjim treningu prvi je bio Masa , drugi Kovalainen , treci Hamilton ...
Kimi zadnji :( neznam jos razlog ... vozio je samo tri kruga , dok su ostali vozili u prosjeku 15 krugova ...[/quote]

Uh lackyne moli boga da Kimmi ne postane opet onaj stari ukleti ako se sjecas sta je radio od meclarenovih bolida i nije imao bas puno zavrsenih voznji ili ako ih je imao nije bilo bas neko mjesto :P

G.P.Turska
startne pozicije za nedjelju 11.maj 2008.
1 Felipe Massa Ferrari
2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes
3 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes
4 Kimi R

Uhhh start ce da bude zanimljiv dva meclarena iza masse nadam se da ce da ostane hladne glave i da izdrzi pritisak...
mislim da ce na kraju poredak da bude 1. hamilton 2.Kimmi 3.Massa ali to je

Masa ce ih malko zakocit te ce bar jednog od njih dva kimi preteci i milim da je on malo tezi..