Jump to content
Sign in to follow this  
Hiv-Pozitivan

Nadimak "TITO"

Recommended Posts

Da upravo vise demokratije....bolan ne bio,kako mozes hvaliti covjeka koji je svrstan medju 40 diktatora,znas li koliko je dusa izgubilo zivote zbog njega??

Pricas o tim nekakvim bogatstvom koje je kao postojalo za vrijeme YU,nije svima bilo isto.Ja znam ljudi koji su zivjeli gore nego cigani a sada zive kao kraljevi,a znam i obrnute situacije..sve u svemu,ljudi zive kao sto su uvijek zivjeli,stim sto su mnogi izgubili kuce,i sl...sto je normalno jer je bio rat.

Alija Izetbegovic je otac nacije,Tito je bio strani okupator,Fikret Abdic je bio qvizling i njega niko i ne spominje osim pojedinci u Krajini koji neznaju dalje od svoje njive

esselamu alejkum wr wb

<{POST_SNAPBACK}>

Znam da se nemozemo naci na istoj frekvenciji sto se tice ove teme ali mozda je i bolje tako.Ja cu da i dalje ostanem na tom da je taj Tito ipak u ocima mnogih ostao pozitivna legenda.Za Aliju se ne bih slozio jer ispao je totalni negativac narocito sto se tice nas krajisnika.Koliko je zeli nama dobro vidjelo se.Sve je cinimi se bilo ok dok je Ramiz Drekovic bio komadant petoga korpusa.Covjek normalan i spreman za razgovore iako nije bio sa nasih krajeva.Alija ga je povukao u Sarajevo i Dudak dobiva cin generala i udara sa osmjehom na licu na sirotinju obecavsi da ce uci za par sati u Kladusu.Ostalo znamo kako je bilo.Fikret ce ostati enigma za mnoge pa i za nas same koji smo ga slijedili.Nebih nikoga sudio niti kudio,jer i nema neke fajde.Daleko sam sada od svega toga ali nisam proklet i zelim da ti krajevi zive i da jeca imaju malo vise izbora u njihovom djetinstvu.Nesto bolje od droge i alkohola.Da covjek ipak i kad navrati u tu nasu krajinu da opet moze da vidi osmjeh na licima ljudi koji su ipak bili naj bolji u svem u toj Bosni.Neka proslost ipak ostane iza nas, jer o nju su se ljudi uvjek spoticali i nismo mogli ici u korak sa buducnosti.Srdacan pozdrav!

Mogao bih ja sada puno toga reci ali mislim da ce mi samo dignuti sistolni tlak tako da cu samo reci da nije bilo Tita , avnoja i zavnobiha mislis da bi medjunarodna zajednica ikada priznala BiH...

Tito je negativna licnost samo za one koji za vrjeme Jugoslavije nisu mogli raditi ono sto rade danas.To su vam bivsi zatvorenici,kriminalci,politicke budale,fasisti itd da ih sve nenabrajam.U mojoj porodici nitko nije bio nikada komunist a ni ja licno nesimpatisem taj komunizam ponajvise sto se u komunizmu negira postojanje Boga.Moj djed je bio u partizanima i ponosan sam i danas na tu cinjenicu da je bio Titov borac i antifasista.Kada covjek danas vidi kako se zivi u svim republikama bivse Juge i da imamo 95% sirotinje a 5% bogatih koji uzivaju u posljeratnim carima njihovog profiterstva onda je sve jasno.Negativno o Titu mogu pricati samo oni kojima je raspad Jugoslavije i ratno stradanje sirotinje donijelo ogromno bogastvo,politicku karijeru,bezvlasce u kojem oni drmaju sirotinjom kako zele i hoce i sve negativnosti koje krase nasa drustva danas.To sto neki nepismenjakovici ovdje pisu da je Izetbegovic otac nacije i utemeljitelj drzave je smjesno i apsurdno pa i za povratiti.Kome je on otac nacije????On je otac SDA stranci i njihovim profiterima koji ga velicaju i radice to sve dok imaju koristi i dok se sistem nepromijeni.Porediti TITA i zlocinca tipa Izebegovic je isto kao porediti ficu i mercedes.Izetbegovic nije vodja ni Muslimanima u Bosni bio pa kako da ga onda priznaju druga dva naroda za vodju Bosanskog naroda??hahahahahaha pa on je bio gori od Staljina ubijajuci svakoga kose nije slagao njegovom politikom pa cak i naredbu da se ubijaju Krajiski Muslimani jer nisu htjeli sljediti njegovu pogubnu politiku koja je dovela do pat pozicije pa je na tome i rat zavrsio.Izgleda da su mnogi zaboravili da je potpisom u Dejtonu pola bosne pripalo Srbima a pola nama i Hrvatima gdje mi muslimani fakticki imamo negdje oko 24% teritorije.Eto to ti je utemeljitelj nase nacije.Danas kad njega fala bogu vise nema Bosna se pocinje polako izgradjivati kao normalna gradjanska drzava u kojoj ima mjesta za sviju.Da je on ziv i dalje bi mi bili na pozicijama iz 1995.godine jer njegovom politikom mi Muslimani bi se mogli seliti na bliski istok i tamo praviti drustvo PALESTINCIMA.

Mogao bih ja sada puno toga reci ali mislim da ce mi samo dignuti sistolni tlak tako da cu samo reci da nije bilo Tita , avnoja i zavnobiha mislis da bi medjunarodna zajednica ikada priznala BiH...

<{POST_SNAPBACK}>

...a zasto nebi...

z