Stranka Demokratske Aktivnosti - Političke partije - Cazin.NET Forum

Skok do sadržaja

Slika
* * * - - 4 Glasovi

Stranka Demokratske Aktivnosti

• Please log in to reply
2935 odgovora na ovoj temi

#1 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke
  • Spol:Muško
  • Interests:Fuljanje :)
  • Ljubavni status:Slobodan/na

Objavljeno 03 February 2008 - 17:34

Danas u prepunoj sali Doma kulture Cazin, osnovana je Stranka Demokratske Aktivnosti. Kao osnivači stranke, na kupu su bili smjenjeni članovi cazinske SDA. Skraćenica nove stranke je A-sda. Na skupu su pored mnogih direktora Javnih preduzeća općine Cazin, bili prisutni i direktori velikih cazinskih firmi. Kao jedan od inicijatora osnivanja stranke prvi se obratio gospodin Nermin Ogre
  • 0

Aj lav ju soo plaho, bat ju mi ni mukajet
LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ
'Ocu jednu malu garavu da je gricnem kao jabuku
Da mirise na mom jastuku kad se probudim

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#2 Falcon

Falcon

antikomunista

• +PREMIUM MEMBER
  • 5015 Poruke

Objavljeno 03 February 2008 - 17:45

Cestitam na politickoj hrabrosti za iskorak i suprotstavljanje onima koji misle da imaju Bogom dano pravo da odlucuju o politickom i svakojakom zivotu nase Krajine bez pitanja Krajisnika.

Nadao sam se, i dalje se nadam drugacijem obratu; rjesenju u okviru Statuta SDA. Ostaje u ovom casu samo nada da necemo cekati dugo na objediniteljski kongres A-SDA i izvorne SDA.

@ Ibro
Hvala na slikama i video isječcima!
  • 0
[size=1]

#3 _Ne_VoLiM_jAnUaR_

_Ne_VoLiM_jAnUaR_

ponosni SLATINJANIN

• +Urednici cazin.net
  • 954 Poruke
  • Ljubavni status:Vjenčani

Objavljeno 03 February 2008 - 19:08

www.bisnoce.ba

ma straha ovoo,,,,kad je bal nek je maskenballl.,,,

bit ce interesantno vidjetii sta ce recii oni odozgoo,,hehe

sve u svemu insan se moze dobro ismijati ako vec nista drugoo,,hehe
  • 0

"Everything a man can dream.....
...the others can make it real."

#4 Virus

Virus

Gospodar Zvijezdica

• +PREMIUM MEMBER
  • 3304 Poruke

Objavljeno 03 February 2008 - 20:21

sta reci , nego ljudi nemoj te u politiku ev sta radi Politika...

cestitam im na novoj stranci i puno uspjeha...
  • 0
Snivao sam

#5 jedancoek

jedancoek

Siva eminencija

• +VIP MEMBER
  • 5808 Poruke

Objavljeno 03 February 2008 - 20:29

[quote name='[I-B-R-O]' post='211025' date='Feb 3 2008, 17:34']
  • 0

Spasimo cazinski SDP!

#6 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke

Objavljeno 03 February 2008 - 20:51

U Cazinu je danas odr
  • 0

LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#7 Clark Gable

Clark Gable

gadan.ba

• Validating
  • 4351 Poruke
  • Interests:Ona!
  • Ljubavni status:U vezi

Objavljeno 03 February 2008 - 20:58

[quote name='[I-B-R-O]' post='211109' date='Feb 3 2008, 20:51']Na dana
  • 0

Rođen sam, izgleda, za sitne stvari, kao i većina ljudi, i nije mi žao što je tako. Pošten sam koliko mogu, nikome ne želim suviše zla, htio bih da ljude više volim nego što ih žalim..

#8 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke

Objavljeno 03 February 2008 - 21:02

imas li slike toga ?

a kad ce se to odrzavati, jos se ne zna jel ?

pogledaj link iz mog prvog post-a :D
  • 0

LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#9 bekir

bekir

Stariji šef

• Članovi
  • 348 Poruke
  • Interests:kada naucimo da postujemo druge tada mozemo ocekivati da nas postuje neko!

Objavljeno 03 February 2008 - 23:21

moje misljenje je ovako ISTO SRANJE SAMO DRUGO PAKOVANJE a na pitanje sta ce biti sa cazinom eh to niko nezna jer ako bi se ova stranka pokazala kao dobra a za to treba vremena cazin do tada ostaje tamo gdje je i bio nista se na bolje nece pomjeriti a vreme prolazi uvjek smo bili manji u odnosu na bihac a sada bogami smo dalekoooo.Daj boze da hoce ali bojim se da je to sve samo licni interes.
Nemam nista protiv ljudi koji vode nas cazin jer neko mora biti i tu gdje su oni na tim funkcijama ali u zadnji godina se pokazalo samo da je politika najveca kurva ko god dode u nju oslade se pare i nije to vise ajde ja volim nas cazin da uradimo nesto za njega nego je sad samo biznis iz kojeg svi izlaze kao bogati a nasa omladina svaki dan ceka pred birovom za posao ili stoji u redu na ulici cak da ude da potvrdi knjizicu da bi mogao ici doktoru.
Jedna od najveci gluposti je i uredenje na birou gdje se ljudi prijavljuju svaki ja mislim mjesec i covjek zakasni dan ili dva oni glupani sto rade se izgalame na njega ko da mu on placa to i sve dok opstinske ustanove tako rade jadni su ljudi koji moraju to da trpe ali pored svega toga ljudi toliko ne obracaju paznju imaju dosta svoji problema.
  • 0
kada naucimo postovati druge onda mozemo ocekivati da nas neko postuje

#10 Schadov

Schadov

Stariji majstor

• Članovi
  • 116 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 00:28

Ovo sve ukazuje da je SDA stranka pojedincima u Cazinu dala milionski fabrika za jednu marku pa do upravni odbora u drustvenim firmama.
A oni na to sve da se zahvale SDA stranci pljuju u tanjir iz k0ojeg su jeli 15 godina,
Nadamo se da ce svoj tanjir znati dobro oprati prije nego sto ga upotrjebe.

PS. Nikad nebi bili sto jesu danas Nermin,Hadzipasic,Hozanovic,Beganovic itd. da nenabrajam da im nije bilo SDA nikad nebi sjeli u luksuzne limuzine da im nije bilo SDA a sad kad kad je doslo vrijeme da dodju novi ljudi oni borba za stolicu.......
  • 0

#11 Amel

Amel

Moćni majstor

• Članovi
  • 255 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 00:52

nova stranka je pogrije
  • -1

#12 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke
  • Interests:bushido

Objavljeno 04 February 2008 - 07:24

Cestitam na politickoj hrabrosti za iskorak i suprotstavljanje onima koji misle da imaju Bogom dano pravo da odlucuju o politickom i svakojakom zivotu nase Krajine bez pitanja Krajisnika.

Nadao sam se, i dalje se nadam drugacijem obratu; rjesenju u okviru Statuta SDA. Ostaje u ovom casu samo nada da necemo cekati dugo na objediniteljski kongres A-SDA i izvorne SDA.

@ Ibro
Hvala na slikama i video isječcima!

daj falcon ti zivis non stop na nekakvoj medji politickih desavanja i tvojih licnih politickih misli......kakvog rjesenja u okviru statuta SDA, kakav zajednicki kongres dvije SDA...ovi " nasi" su istupili iz baze, imaju svoju stranku, i tu je kraj price...

kad je u pitanju kritika onih koji imaju ili koji su imali Bogom dano pravo da nas prekrajaju uzdus i poprijeko bez nase saglasnosti, nisi tako vazio kad smo mi neki na forumu govorili o tim stvarima , u vrijeme kad je SDA bila " jedinstvena "...

ne radi se ni o kakvoj politickoj hrabrosti, vec o politickom ocaju ljudi koji su skontali da su pogrijesili, odrekli su se onoga sto je od njih napravilo ovo sto jesu, pa sad pokusavaju jos uvjek zadrzati politicke pozicije cak iako su trenutno nerealne..

p.s. kako radi novi comp :D
  • 0
http://www.facebook....86145341455409/

"Your spirit is your true shield."
Morihei Ueshiba

#13 left_side

left_side

Doktor Foruma

• +PREMIUM MEMBER
  • 831 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 07:36

njihov naziv sve govori, ovo A na pocetku je ustupak dnz-u za podrsku u vjecu a znaci autonomasi (abdicevci,alijca...)
gospodo jeste li vi svjesni da oni nedaju vlast i da su sve spremni uciniti da to zadrze, do juce su se kleli u sda i tihica (suljo sokole krajina je uz tebe) a danas mu j.. mater. oni su spremni i puske uzeti u ruke ako im neko ugrozi fotelje, ljudi vlast je slatka, oni ne postuju ni zakon ni statute ni nadredjene nikog, sudra bi udarili na drzavu ako zatreba ma pravi autonomasi!!
  • 0
TRAJNE VRIJEDNOSTI I PORUKE IZ TITOVOG VREMENA:

[color="#ff0000"][b][i]

#14 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 08:53

jos kad ovi sa prefiksom A povuku sve boracke organizacije, demobilisane borce, sehidske organizacije, nastavit ce realizaciju babinog nedosanjanog sna...
  • 0

Morihei Ueshiba

#15 Falcon

Falcon

antikomunista

• +PREMIUM MEMBER
  • 5015 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 08:57

daj falcon ti zivis non stop na nekakvoj medji politickih desavanja i tvojih licnih politickih misli......kakvog rjesenja u okviru statuta SDA, kakav zajednicki kongres dvije SDA...ovi " nasi" su istupili iz baze, imaju svoju stranku, i tu je kraj price...

kad je u pitanju kritika onih koji imaju ili koji su imali Bogom dano pravo da nas prekrajaju uzdus i poprijeko bez nase saglasnosti, nisi tako vazio kad smo mi neki na forumu govorili o tim stvarima , u vrijeme kad je SDA bila " jedinstvena "...

ne radi se ni o kakvoj politickoj hrabrosti, vec o politickom ocaju ljudi koji su skontali da su pogrijesili, odrekli su se onoga sto je od njih napravilo ovo sto jesu, pa sad pokusavaju jos uvjek zadrzati politicke pozicije cak iako su trenutno nerealne..

p.s. kako radi novi comp :D

@Schadov Novi ljudi koje pominjes su ustvari reciklirana rjesenja iz ratnog perioda, uz par novih lica. Novost na politickoj sceni Cazina su upravo Ogresevic, Hadzipasic, Sebina Muhic i ostali mladi kadrovi.

@Snake Nije politicko medjurjesenje vec realna opcija. Naime, ne odustaje se od ideje Strake demokratske akcije ali kako im se nije ostavilo dovoljno vremena za unutarstranacke izbore prije formiranja listi (koje bi krojilo Povjerenistvo) ovo je bio logican korak. Nije nemoguce da se nakon opcinskih izbora sve vrati u okvire SDakcije. Vazda sam ja sneki (da i ja malo tepam :lol: ) osudjivao politicku aroganciju spram Krajine bez obzira dolazila ona iz Bihaca ili Sarajeva.

Novi comp nisam jos dobio, kaze jedancoek da ce u srijedu biti gotov a cu navrnuti po njega. Thanks for asking ;)
  • 0
[size=1]

#16 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 10:26

@Schadov Novi ljudi koje pominjes su ustvari reciklirana rjesenja iz ratnog perioda, uz par novih lica. Novost na politickoj sceni Cazina su upravo Ogresevic, Hadzipasic, Sebina Muhic i ostali mladi kadrovi.

@Snake Nije politicko medjurjesenje vec realna opcija. Naime, ne odustaje se od ideje Strake demokratske akcije ali kako im se nije ostavilo dovoljno vremena za unutarstranacke izbore prije formiranja listi (koje bi krojilo Povjerenistvo) ovo je bio logican korak. Nije nemoguce da se nakon opcinskih izbora sve vrati u okvire SDakcije. Vazda sam ja sneki (da i ja malo tepam :lol: ) osudjivao politicku aroganciju spram Krajine bez obzira dolazila ona iz Bihaca ili Sarajeva.

Novi comp nisam jos dobio, kaze jedancoek da ce u srijedu biti gotov a cu navrnuti po njega. Thanks for asking ;)

da nemas slucajno izvjestaj od onog centra za ispitivanje aktivnosti politicara?
ne znam tacno kako se zove, ali ja se ne sjecam sa sam Sebinu ikad vidio za govornicom.
ili mi se cini ?
  • 0

LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#17 Falcon

Falcon

antikomunista

• +PREMIUM MEMBER
  • 5015 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 10:29

da nemas slucajno izvjestaj od onog centra za ispitivanje aktivnosti politicara?
ne znam tacno kako se zove, ali ja se ne sjecam sa sam Sebinu ikad vidio za govornicom.
ili mi se cini ?

Cini ti se. Kolegica je zdusno komentirala mnoga pitanja. Ja sam prije par hefti gledao u Cazinu TV USK-a i sjednicu na kojoj je govorila. Uzeo sam nju samo kao primjer jer je pamtim... mislim, tesko je zaboraviti nekoga ko ti kaze nakon sto si primjetio da su i stolice zelene u kancelariji SDA "ti bi sigurno htio da su crne"... :lol:
  • 0
[size=1]

#18 [I-B-R-O]

[I-B-R-O]

Poguzija

• Siva eminencija
  • 7357 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 10:40

uredu, ako je tako, zato tebe i pitam, jer ti sve znas sta se desava u SDA podruznicama :D

ali evo, neko je pitao da li su novi clanovi brisani iz redova SDA, pa evo da odgovorim potvrdno

U međuvremenu, kolegij SDA u Sarajevu je zaključio da svi članovi stranke koji eventualno budu formirali ili učestvovali u formiranju novih političkih stranaka budu brisani iz članstva.

http://cazin.net/nov...sp?detalji=4192
  • 0

LAV IZ ON D ER Slika
AJ BILIV, AJ KEN FLAJ

**ble vas kese!
Slika
Slika
Slika
Slika

#19 hadzi

hadzi

Doktor Foruma

• Članovi
  • 870 Poruke
  • Interests:pravo

Objavljeno 04 February 2008 - 10:58

bice zanimljivo, skroz zanimljivo

ako nista Cazin ce biti demokraticnija sredina jer u vijecu nece niko imati vecinu.

mada mislim da ova stranka ima buducnost, jer su prije svega mladi ljudi i obrazovani, vidjecemo hoce li se snaci

naravno oava stranka ima i buducnost jer na nasoj bh plitickoj sceni nTihic i Silajdzic se medjusobno prepiru i zele biti lideri bosnjackog napacenog naroda a reforme i sustinske promjene u samo izgovor za ono sto potajno pokusavaju

zato nam treba nova bh politicka partija da pokusa ove dvije strane malo obuzdati pa i ujediniti.
  • 0
Nisam materijalista vec sam idealista, ali mi sredstva i novac trebaju da ostvarim svoje ideale!!!

#20 snake

snake

smrt fasizmu

• +VIP MEMBER
  • 8232 Poruke

Objavljeno 04 February 2008 - 11:13

falcon, koja ti je ovo po redu stranka sad..cetvrta cini mi se :D

tu pricu o neodustajanju od ideje SDA pricaj nekom drugom..
meni je sasvim jasno da su u pitanju licni interesi...igrom slucaja svi direktori JP i clanvi UO su na njihovoj strani jer drugog izbora nemaju..nacelnik je taj koji imenujue direkture i odredjuje clanove Upravnih odbora..
ne vjerujem da ce se ikada vratiti u bazu, dok isti ljudi egzistiraju u obje opcije..
politicka arogancija koja dolazi iz vecih centara nikad nije moguca bez domacih lojalnih snaga...
organski mrzim prelivode, lazove i licemjere koji vjecito oko sebe pustaju dimne zavjese, pretvarajuci se da su nesto sto nisu...
smijesno mi je kad citam govore osnivaca na jucerasnjoj skupstini i njihove vizije jednakosti, principa demokratije, ideje alije izetbegovica , kad znam da oni to ne misle nit prakticiraju nista od tih stvari koje vjecito vaze kad daju interwjue...

p.s. sto se tice compa, odbili su moju ideju da ti instaliraju specijalni komunjarski softwer za pracenje i download tvojih dokumenata... :D
  • 0

Morihei Ueshiba

0 Korisnik(a) pregleda ovu Temu

0 Gosti i 0 Anonimnih korisnika