Jump to content

Recommended Posts

"Ebu Hurejre, potrudi se da imas lijep ahlak." Ebu Hurejre upita: "A sta je to Allahov Poslanice?" On rece: "Da odrzavas vezu s onim ko je prekinuo s tobom, oprostis onom ko ti je nepravdu nanio i das onome ko tebi uskracuje." (Bejheki)

Meca, ne zamjeri što pitam, ali jesu li tvojih 5 zadnjih komentara ajeti ili hadisi??
Meni nekako više liče na hadise. :unsure:

i reci: "Tebi se ja, Gospodaru moj, obraćam za zaštitu od priviđenja šejtanskih," (AL-MU'MINUN, 97.)

"Zar vam ajeti Moji nisu kazivani, a vi ste ih poricali?" (AL-MU'MINUN, 105.)

"Zar ste mislili da smo vas uzalud stvorili i da Nam se nećete povratiti?" (AL-MU'MINUN, 115.)

Guest
O ljudi, bojte se Gospodara svoga, koji vas od jednog čovjeka stvara, a od njega je i drugu njegovu stvorio, i od njih dvoje mnoge mu

Gospodar tvoj je neovisan i pun milosti. Ako hoce vas ce ukloniti, i poslije vas one koje On hoce dovesti,kao sto je od potomstva drugih naroda vas stvorio.( Al-An'am 136)

[b]"Gospodaru nas, ne dopusti srcima nasim da skrenu, kad Si nam vec napravi put ukazao, i daruj Svoju milost, Ti si uistinu Onaj koji mnogo daruje." (Ali Imran, 8)[/b]

[font=Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][size=4]"[b]Moli se ponizno i u sebi Gospodaru svome, ne voli On one koji se previse glasno mole.[/b]" (El-E

[quote name='TequilA' date='26 December 2009 - 12:42 ' timestamp='1261827724' post='352506']
[font=Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][size=4]"[b]Moli se ponizno i u sebi Gospodaru svome, ne voli On one koji se previse glasno mole.[/b]" (El-E

[quote name='doktoraider' date='26 December 2009 - 14:04 ' timestamp='1261829079' post='352508']
evo teq, pitao si me o sufijama .. ovo je ajet za njih odnosno protiv njih [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img]
[/quote]

iz kojeg ti je to tefsira brate dragi

sigurno bin-bazovog[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]