Jump to content

Recommended Posts

Posto imamo vec hadise rekoh haj da krenemo i sa ajetima...

Ali najmanje po dva... kratka il jedan veci ne puno :)

p.s navesti koja je sura

Evo jedan

Kad čovjeka kakva nevolja snađe, Nama se moli; a kad mu Mi poslije blagodat pru

Gospodaru nas, oprosti nama i braci nasoj koja su nas u vjeri pretekla i ne dopusti da u srcima nasim bude imalo zlobe prema vjernicima; Gospodaru nas, Ti si, zaista, dobar i milostiv!

haj da probamo opet mozda ovaj put se procitaju rijeci u uvecanom formatu :D

[size=6][b]DODATI KOJI JE AJET I BROJ

[/b][/size][size=2]"Alah je - nema boga osim Njega; zivi i Vjecni! Ne obuzima ga ni drijemez ni san! Njegovo je ono sto je na nebesima i ono sto je na Zemlji! Ko se moze pred Njim zauzimati za nekoga bez dopustenja Njegova?! On zna sta je bilo prije njih i sta ce biti poslije njih, a od onoga sto On zna - drugi znaju samo onoliko koliko On zeli. Moc Njegova obuhvata i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi odrzavanje njihovo; On je Svevisnji, Velicanstveni!"(II, 255)

Ajet Kjursija

[/size]

Guest
Sura: 33 [El-Ahzab (Saveznici)]
Ajet: 58

A oni koji vjernike i vjernice vrijeđaju, a oni to ne zaslu

[i]Kada ih na moru nevolja zadesi, tada nema onih kojima se inace klanjaju, postoji samo On. A kada ih On na kopno spasi, onda okrecu glave; covjek je uvije nezahvalan[/i] (El Isra

Guest
Bismillahir Rahmanir Rahim

"Kada Allah i Poslanik Njegov nesto odrede, onda ni vjernik ni vjernica nemaju pravo da po svom nahodzenju postupe. A ko Allaha i Njegova Poslanika ne poslusa, taj je sigurno skrenuo s pravog puta."

(Al-Ahzab, 36)

"I kada bude sve rijeseno,sejtan ce reci:"Allah vam je pravo obecanje dao, a ja sam svoja obecanja iznevjerio; ali, ja nisam nikakve vlasti nad vama imao, samo sam vas pozivao i vi ste mi se odazivali; zato ne korite mene, vec sami sebe, niti ja mogu vama pomoci niti vi mozete pomoci meni. Ja nemam nista s tim sto ste me prije smatrali Njemu ravnim." Nevjernike sigurno ceka bolna patnja. (Ibrahim,22.)

O vjernici, kada se s kakvom četom sukobite, smjeli budite i neprestano Allaha spominjite da biste postigli

"I nikako ne gledaj dugo ljepote ovoga svijeta koje Mi kao uzitak raznim sortama nevjernika pruzamo, da ih time na kusnju stavimo, ta nagrada Gospodara tvoga je bolja i vjecna." (Ta-ha, 131)

"Nema druge nagrade za Mog roba mu'mina kojem Ja oduzmem njegovu voljenu osobu na ovom svijetu (njegovo dijete), pa se on strpi na tom gubitku, osim Dzenneta" (Buhari)

A onima koji hrđava djela rade, pa se poslije pokaju i vjernici postanu, Gospodar tvoj će, poslije toga, sigurno, oprostiti i samilostan biti. (7:153)

O ljudi, sjetite se milosti kojom vas Allah obasipa. Postoji li, osim Allaha, ikakav drugi stvoritelj koji vas sa neba i iz zemlje opskrbljuje? Osim Njega nema drugog boga, pa kuda se onda odmećete?
( Fatir 3)