Jump to content
Sign in to follow this  
_women_

-*Zdravstveni karton*-

Recommended Posts

[center]Postovani.. :rolleyes:

Kakvi ste " po pitanju bolesti", jeste jedan/a od onih koji su bolnicu posjetili zadnji put kad su se vakcinisali, a injekciju nisu primili nikad, jedino bocanje je bilo par puta zbog vadjenja krvi i to je to, ili ste pak od onih koji su vise vremena zivota proveli u bolnici nego kod kuce :mellow: , i kojima vecin tih "sitnih" bole

Ja sam to svoje 12-te hvala Bogu prosla bez ikakvih bola hm slaga nama na pocetku :D kazu kad sam bila beba bila se skoro pa udavila :D al uostalom nista eh od tada prvo sam izvrnula zglob nozni , pa pokoju godinu uhvati me gripa al ono pravo stegne da moram ici na penciline i infuzije , bas ovog ljeta bio taj slucaj i imala sam upalu ocnjaka pa sam tu morala malkice rezati nes u vilici :D a uostalom nista dobro odem naravno na kontrole krvi redovno i slicne stvari :)

ja neidem u bolnicu ... skoro svaku gripu ili neko virusno oboljenje sam probobo kod kuce ...

U bolnici, hvala Bogu, ne pamtim kad sam zadnji put bio, isto kao sto lucky kaze sve odbolujem kod kuce...

pa sad se ne sjecam zadnjeg posjeta bolnici zadnji je bio kad mi se nes upalilo na ruci i podgnjojilo al to je bilo u hitnoj sam.. a to je bilo...hm 2000 neke..

inace sam bila zesci baksuz..proljece i toplije j asmrcam kisem...gripa... ljeto vazda neke povrede tako pa se bilo ucestilo svakog ljeta nesto...
ono najopasnje mi je bilo kad sam kao bebac od 2-3god pala na sparet s lijevom il desnom stranom lica (ne izgledam ko fredi kruger fala Bogu) jer mama se i ne sjeca koja je strana..sreca odmah me u kupatilo i sapunom namazala... tako da nije ostao oziljak :ad:

a sad sam fala Bogu jos ok... ljecim se koce uglavnom sto se more zalijecit :)

Ne idem nikad u bolnicu, hvala bogu. Nisam nikad gripao a ove manje prehlade lijecim kod kuce, a i mama mi je doktorica, pa i to pomaze ;)

zadnji put sam posjecivao zubara a pravo doktora mozda vakcine neke koje nisam mogao izbjeci na foru da sam alergican na njih da padam u nesvjest o od igle :D :D....:lol: srecom drzim se ziv i zdrav ko mladic :D

[quote name='zvrk_hanuma' post='199108' date='Dec 6 2007, 15:50'][center]Postovani..

Kakvi ste " po pitanju bolesti", jeste jedan/a od onih koji su bolnicu posjetili zadnji put kad su se vakcinisali, a injekciju nisu primili nikad, jedino bocanje je bilo par puta zbog vadjenja krvi i to je to, ili ste pak od onih koji su vise vremena zivota proveli u bolnici nego kod kuce, i kojima vecin tih "sitnih" bole

STRASNO
moj zdravstveni karton su sabrana djela

triper zadnji put imo u ratu

salim se naravno

sllijepo crijevo i jedna upala pluca je nesto zbog ceg sam lezo od bolesti ostalo su bili prelomi i ranjavanja (neki tip kod topara puko)

gripe i prehlade dobijem prebobam nekako ovisno o poslu ako ima posla odma pijem likove ako nema onda si dopustim duze lijecenje

[quote name='zilho' post='225826' date='Apr 9 2008, 08:52']STRASNO
moj zdravstveni karton su sabrana djela

[b]triper zadnji put imo u ratu

salim se naravno [/b]

sllijepo crijevo i jedna upala pluca je nesto zbog ceg sam lezo od bolesti ostalo su bili prelomi i ranjavanja (neki tip kod topara puko)

gripe i prehlade dobijem prebobam nekako ovisno o poslu ako ima posla odma pijem likove ako nema onda si dopustim duze lijecenje[/quote]
nije u ratu nego prebolovo prije mjesec dana ... :D :D :D

Od rata nisam hB nista ozbiljnije bolovao, i tad je bila zutica kojom me je prijatelj zarazio <_< iako, provlacio sam se po bolnicama zbog drugih. Volim otici u bolnicu, taman da opipam bilo naroda jer su tu uvijek najzanimljvije price o ovom ili onom. U mom zdravstvenom se moze ipak naci; akutni bronhitis koji sam prebolovao i tone Ventolina o kojem mi je zivot ovisio u taj vakat, zatim alergiju na jednu vrstu penicilina kao dijete i manje vise nista vise, osim akni od kojih se i sad lijeci moje lijepo lice ;)

Do 1999. godine sjecam se jedino da sam imala vodene kozice od nekih ozbiljnijih bolesti. Onda sam 1999.god. pokupila prehladu na Uni, primala penciline po prvi put... Poslije toga nista posebno, sve neke prehladice koje su se lijecile kod kuce....

[quote name='zilho' post='225826' date='Apr 9 2008, 08:52']STRASNO
moj zdravstveni karton su sabrana djela[/quote]

Evo ovakvo je stanje i sa mojim zdravstvenim kartonom... alergijski bronhitis sam imao, blazi oblik astme, pencilina i dexametazona sam primio, Bog zna koliko... otkad sam krajnike izvadio (1997.), rijetko sam bio u bolnici... mislim da sam samo 7 pencilina primio od tada.. imao sam oslabljenu funkciju jetre... pukla misicna opna i istegnuce zadnje loze... pukli ligamenti desnog koljena i nagnjecen meniskus...

inace me prehlade i gripe hoce kao da sam magnet za njih.. juce me bila uhvatila groznica, temperaturu sam imao... al popio sam 2 sumeca aspirina i popio 1 paracetamol, i evo danas sam super :D

žutica u ratu... :D

[quote name='Amra Luda' post='225906' date='Apr 9 2008, 16:00']ja sam uve zadje 2godine nonstop u bolnici a imam da jos ispresebe 3 operacije da uradim.
akad sam mala bila imalasam gripu i kozice toga se samo sjecam. :)[/quote]

Malo naivan komentar :D ...Pa ova tema je dvosmisleno postavljena, da neki momci i cure već u naprijed znaju ko ima s čim problema, šta je eventualno skupo za održavati, i ima li isplativosti ulagati u njega ili nju...i s toga mislim da si svoj "zdravstveni karton" trebala napraviti čistim, kao u zdravog djeteta...tj. prekucati broj šasije... :D

eh moj zdravstevi karton je podebao.
Kad su mi prvi zubici nicali 2 x sam mogla zbog temperature umrijeti. Hvala Bogu spasise me. :icon_cheesygrin:
Onda dok sam bila manja ( do desete godine), ceste upale pluca i kojekakve bolesti ali nista jako opasno. I onda jedna duuga pauza. Nikakve bolesti ,osim gripe ali to rijesim kod kuce.

I onda,2slag na kraju", dobijem upalu slijepog crijeva prije 2 mjeseca,i odmah pod noz. :icon_cry: Ali i to polako prolazi.

moj zdravstveni karton je bio čist do 09.06.2010 kada ga moradoh malo popuniti i eto belaja, prvo kad dođe

nisam bio u bolnici stvarno ima jedno 12 godina,ja mislim da mog kartona ni nema vise hahaha,,

Sjecam se da sam kao mala cinimi se da mi bilo 2-3 godine pojela ribu iz konzerve i zavrsila na zaraznom, zatrovala stomak. U ratu s nekih 8-9g sam probobala vodene kozice i od tih djecijih bolesti vise nisam nista, hvala Bogu.
Sad skoro zavrsila na hitnoj sa upalom sluznice zeludca pa sumi dali infuziju i nekih lijekova i sadje hvala Bogu dobro.