Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Higijena

Recommended Posts

Danas nesto razmisljam i sjeti se jedne anegdote s kursa ovdje...

Bila ja i nas hrpa i sad stolovi su spojeni po dva-tri i sjedi nas i muski i zenski.. i svaki dan neko donosi neku gricku i grickamo na pauzi...ono od svakog po malo.

Dok jedan dan ne dodje ovaj jedan sto je sjedio tu samnom, veli kako ovaj jedan sto sjedi tu u nasem stolu ne pere ruke poslije wc-a.

Prvo sto smo skupili face drugo smo odlucili da gricke ne djelimo s njim...

I tako mi sjedimo na puzi grickamo kad dodje on i uze iz kese...s kezom na usnma...

Meni je apetit prosao sve sam bacila..normalno kasnije :rolleyes:

Dalje mene ove svabe ubijaju nisam neki bolesnik za cistocom al kad vidim kako oni nikad ne peru ruke il jedu i ono sta ispane na pod iako hodaju tuda s cipelama... uglavnom vidim da su pesini.. cude me da im je to zadnje na umu..

Nego higijena je sto kazu svabe a i o heheh jos u nasoj vjeri je ekstra naglasena.. ali ipak ima i naseg naroda takvog

Higijena je... kod vas..

Da li vi vidite neke bisere i koji su?

Inace sto se tice higijene mi bi kao muslimani trebali prednjaciti pred zapadom, pa i pred svabama iako je i kod nas posatao obicaj da se narod ne kupa po 3 dana...

p.s. auslenderka ko u obdanistu ste na tom kursu :lol: :lol:

eh,nisi nikad bila u prilici pit vode iz lokve i smatrat to najvecim srecom :icon_cheesygrin: a zabokrecine ko u prici.... :icon_cheesygrin:

:icon_cheesygrin: ne poredim nego samo docaravam... inace nisam gadljiv insan...

Vaktile sam ja pisala na slicnoj temi, o urednosti, kako ja ne lolam dzumbus :)

Slijedi: Vodim racuna o higijeni, prvenstveno licna higijena, zatim stan, sveukupno sve sta je unutra, dvoriste (kad sam imala vlastito, vrt..) i ekologija, ocuvanje okolisa..

Ono sto narocito ne volim vidjet je prljavo kupatilo i sudoper pun sudja, sve prljavo, nakulano.. <_<..
Kupatilo: Umivaonik kad je muzgav, ne mili mi se prat ruke u njemu, ostaci paste za zube itd..
Sudoper: kad je muzgav, cini mi se da ne bih imala snage uzet casu u ruke, cak ni u gostima <_<

I tako.. bome.. Nema nista bez higijene, ne podnosim pesinluk!!!

U svemu je potrebna normala, al' hajd' znaj kad je i šta je normalno.

U svemu je potrebna normala, al' hajd' znaj kad je i šta je normalno.

Znam ja sta nije normalno
Kad se neko tusira pet puta dnevno, kad posteljinu mijenja skoro svaki dan, kad u sred obroka ustane i pere ruke iako ih je oprao prije obroka.
Kad neko opere ruke u kuputilu pa onda laktom zatvara vrata u rodjenoj kuci
Kad u ormaru roba po boji stoji slozena
Kad nece nista popiti iz duboke case jer cak ni masina ne moze dobro oprati duboku casu
Kad nece da obuce odjecu koju je samo jednom obukao dok se ne opere
Ho's jos .....

Imam ja hrpu anegdoti iz djetinjstva sto se teme tice..

Bio kolega jedan, tad osnovna skola, mozda 5-6 razred, imao je par koza i uvijek ih cuvao, a i nas jos par okupimo se pa il se pravi sator il nogomet se igra il ostale djecije igre. .A taj je imao obicaj da sisa prst i konstantno mu je prst u ustima bio, al samo vrh kaziprsta... I kad pogledas ga, sve ruke su prljave, normalno kad uvijek oko zemlje, al samo taj prst, odnosno taj dio prsta mu je uvijek bio cist i sjajan :D :D

Sto se tice teme, ja sam na sredini negdje, osnovna higijena sto svaki covjek treba a ima i praktikuje..