Jump to content
_women_

Promatrate li ikad nocno nebo posuto zvijezdama..

Recommended Posts

[quote name='Hugolina' post='194452' date='Nov 19 2007, 19:14'][b][color="#8b0000"]Jea, da zakljucimo, kuruza se ne mere praviti bez kuruzovog brashna :D

Znaci, svako ima svoj nacin da intepretira ono sta mu je lijepo.. Bilo to zvijezdano nebo, bio to coshak okrugle sobe :D Sve u svemu, and they lived happy and 4-ever.. Kako bilo da bilo, zvijezde uvijek gledaju na nas, i da nema njihovog shaja, poezija koja je slucajno tvoja tema :) bi bila jako siromasna.. Fakta..

Best whishes..

Hugolina

:aw:
[/color][/b][/quote]

sretno do kraja zivota samo u bajkama ima, rezimirali jesmo, i bas je u tome draz, ne nacin interpretiranja, nego samo nacin.

sjaja ima, ali i "coshak" ima sjaja, i bas zbog toga je poezija tako bogata i raznolika..

[quote name='ober_snake' post='194365' date='Nov 19 2007, 12:27']Brojčanik zvjezda u moje znanje može biti trofazni ili monofazni iliti na peraljku. Koji si ti , ptice znaju.

Oko veličina opet prizivam Alberta : što je nekome golemo , drugom je malehno i obratno. Beskraj svemira nije nikakva prepreka da mi u svome skromnom životu nastojimo činiti velika djela.[/quote]
pa ako sam saam onda je monofazni brojac a ako je samnom neko onda je bifazni ako nas je vise onda ne brojimo

svijezde imaju poruku sam je ja ne kontam

pomocu zvijezda se moze orjentirati al GPS je zasad bolji

mene vise zanimaju crne rupe kako to da tamo zakoni fizike nisu isti

[quote name='EcI PeCi PeC' post='196209' date='Nov 26 2007, 13:42']a sta je sa onima sto neglede u nebesa i zvjezde?[/quote]

pa gledaju u nesto drugo :lol:

zvijezde mogu biti samo metafora :rofl:

[quote name='EcI PeCi PeC' post='196209' date='Nov 26 2007, 13:42']a sta je sa onima sto neglede u nebesa i zvjezde?[/quote]
formiracemo specijalnu komisiju za kazneneo djelo negledanja zvijezda i nebesa

komisija ce imati najmanje malo clanova kako nebi bilo rashola

[quote name='zvrk_hanuma' post='194269' date='Nov 18 2007, 18:40'][center][color="#ff0000"][i][font="Franklin Gothic Medium"][size=3]..i o cemu onda razmisljate ?!

cesto gledam nebo posuto zvijezdama... i ne razmisljam bas o nicem prizemnom... totalno se opustim i predam tom predivnom osjecaju opustenosti, pripadanja... topline... mira... zadovoljstva... [/size][/font][/i][/color]
[/center][/quote]

aaa

najljepse mi je nebo ljeti i zimi... ljeti mi ono zvijezde na dohvat ruke..a zimi mi ko ledenice :D

najljepse je nebo u mom malom mjestu... :bf:

ne razmisljam nemam kad.. gledam i ne disem

meni je to super stvar... gledati u zvijezde na vedrom nebu... koliko veliko li je samo nebo a sve tece po tacno uhodanoj formuli. Kazu da samo centimetar neki meteor skrene da bi moglo doci do velike katastrofe na svijetu, al tu je veliki Allah.

Cini mi se da je Albert Ajnstajn jednom rekao: "Najvise volim posmatrati zvijezde toliko dugo dok na trenutak u potpunosti ne zaboravim sve pa cak i svoje vlastito ime..."

Ja ne stignem gledati nebo noću kad se non stop nadvirujem prema Ćupriji nebil dohako potencijalnim kradljivcima struje na bli

Ja sam cesto znao otici na stadion trcati i onda kad se umorim, legnem na travu, legnem i gledam u nebo.. Brojim zvijezde.. "Spajam" zvijezde.. Jednostavno uzivam.. Bas neku noc sam bio.. Nebo nekako cudno izgledalo.. Sve neki cudni oblici.. :unsure:

P.S. +MECA moze dobro objasniti kako se fino gleeda nebo.. :) Gledali smo ga nas cetvorica na partynu dok je meca objasnjavao kako on to vidi.. :)

ne sjecam se kad sam vidio nebo puno zvijezda, moguce da od gradske rasvjete to nije moguce il nesto, ali ima jedno 1-2 godine nisam ga vidio, ne sjecam se kako izgleda, ali davno nekada sam posmatrao nebo sa balkona i uzivao u onome sto vidim..

eee miline lezeci, i posmatrajuci nebo, i te "zvijezdice" uzivas u trenutku :whoo: , dok ne dodju komarci i pocnu zujati, i ubijati u mozak <_<

[quote name='veritas' post='251957' date='Aug 9 2008, 23:08']eee miline lezeci, i posmatrajuci nebo, i te "zvijezdice" uzivas u trenutku :whoo: , dok ne dodju komarci i pocnu zujati, i ubijati u mozak <_<[/quote]

Ehh komarci znaju biti posebno dosadni, mislim da je to jedan od onih insekata koje bih volio da ih Bog nije nikako stvorio :D

uzivao sam u raspravi izmedju @hugoline i @CG i sve pohvale idu emini,
na jako lijepo skrojenim tekstovima !
djes coece s hugom raspravljati,to ti je britanica 2008 :)

nemam vremena za zvijezde,gledam izlaske sunca !

dosta puta se zagledim u nebo.. jednostavno se opustim, i ne mislim nista, gledam samo kako je preljepo. pomogne mi da se opustim, koje stvari posle premislim, razmislim.. podjsetim se cega i tako .. romantika :)

[quote name='MiSsy^' post='252545' date='Aug 12 2008, 22:34']dosta puta se zagledim u nebo.. jednostavno se opustim, i ne mislim nista, gledam samo kako je preljepo. pomogne mi da se opustim, koje stvari posle premislim, razmislim.. podjsetim se cega i tako .. romantika :)[/quote]

ahh ta romantika,kako je to divna stvar :D ... aa daa i ja nekad bacim pogled na nocno nebo... nekad davno sam i posmatrao sad vise nee.. de staces, manje zanimljivo :D

Volim se nadviriti na zvjezdano nebo , ponekad me sve skupa oduševi i opčini u da tako kažem općoj ljepoti da se zabeljim i malo zaboravim gledajući posebno zvijezde padalice ..te tad vidis i uglavnom više ne. Neku veče me jedna zvijezda padalica utrunila , jedva sam progledo.

Uglavnom zvijezdano nebo je nešto što mnoge zabezekne kao i slične velike ljepote .. mene veliki vodopad isto fascinira. Uglavnom mislim na svari i pojave pred kojim je čovjek malehan.

[quote name='zvrk_hanuma' post='194269' date='18.11.2007, 17:40'][center][color="#ff0000"][i][font="Franklin Gothic Medium"][size=3]..i o cemu onda razmisljate ?!

cesto gledam nebo posuto zvijezdama... i ne razmisljam bas o nicem prizemnom... totalno se opustim i predam tom predivnom osjecaju opustenosti, pripadanja... topline... mira... zadovoljstva... [/size][/font][/i][/color]
[/center][/quote]

hmmm o cemu razmisljam?! :rolleyes:
Sigurno o necem lijepom.. jer to je jedan trenutak,
kad se mogu opustiti.. jednostavno se smirim..

Ovo je bas dobra tema :)
Cesto gledam nebo puno zvijezda ...ko sto irma kaze opustis se skroz zaboravis na sve..
taj osjecaj ja nemogu opisati.. uglavnom prelijepo mi je tad.. tad nikog necujem hehe

[quote name='Beauty' post='281203' date='01.11.2008, 19:46']Ovo je bas dobra tema :)
Cesto gledam nebo puno zvijezda ...ko sto irma kaze opustis se skroz zaboravis na sve..
taj osjecaj ja nemogu opisati.. uglavnom prelijepo mi je tad.. tad nikog necujem hehe[/quote]

slazem se ... nema nista ljepse od gledanje u nebo puno zvijezda ...